Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:55 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie ubezpieczenie (zdrowie/ewentualnie naprawa moto)
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 9:41 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 2:44 pm
Posty: 493
Lokalizacja: Kraków
Witam
Wybieram sie na 2 tygodnie, jazda przez kraje UE i nie UE. Na moto mam tylko OC + NW.
Wiem ze musze mieć zieloną kartę.
Tak sobie pomyślaem ze moze jeszcze jakies dodtakowe ubezpieczenie zdrowotne. A moze jeszcze jakei asistance?
Jestem w tym temacie zielony. Nie wiem na co sie zdecydować i ile to kosztuje.

Macie jakies propozycje?
Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 10:04 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Ostatnio ubezpieczałem moto w PTU, chyba najlepsze pakiety na rynku ok 6%. Może warto rozważyć AC z kradzieżą. Co ciekawe PTU wyłącza w Europie jedynie Rosję i Białoruś (inni jeszcze Ukrainę i Mołdowę). Co do Assistance na terenach poza UE to raczej nie ma sensu lub nie pokrywają. Zielona karta oczywiście "is a must".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie ubezpieczenie (zdrowie/ewentualnie naprawa moto)
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 12:24 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
BASSRIDE napisał(a):
Witam
Wybieram sie na 2 tygodnie, jazda przez kraje UE i nie UE. Na moto mam tylko OC + NW.
Wiem ze musze mieć zieloną kartę.
Tak sobie pomyślaem ze moze jeszcze jakies dodtakowe ubezpieczenie zdrowotne. A moze jeszcze jakei asistance?
Jestem w tym temacie zielony. Nie wiem na co sie zdecydować i ile to kosztuje.

Macie jakies propozycje?
Z góry dziękuję


Warto zrobić sobie dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kraksy na motocyklu - ja ubezpieczałem w pzu pakiet na 200tys kosztował 120zł rocznie. na motor możesz zrobić ubezpieczenie czasowe np. na 14 dni. Koszt ok 80 zł -nie dotyczy kradzieży , tylko pomoc w wypadku awarii motocykla


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 8:56 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
Ja wykupiłem sobie dla 2 osób przez wyjazdem do chorwacji ubezpieczenie zdrowotne na 14 dni w opcji "full wypas" w Allianz Direct. Zapłaciłem sto parę złotych ale się opłacało bo na miejscu moja żona nadepneła na jeżowca i lekarka musiała igłą wygrzebywać z pięty kolce co nie było zbyt zabawne a z powodu braku paszportu (jechaliśmy na dowód) trzeba było zapłacić za zabieg równowartość 150zł więc i tak byliśmy do przodu.

Takie ubezpieczenie przydaje się również jako konsultacje bo pierwsze co zrobiliśmy to zadzwoniliśmy zgłosić problem a oni już sami nam znaleźli najbliższy szpital a potem konrolowali całą sytuację aż do przelewu. Nie było najmniejszych problemów i jestem bardzo zadowolony więc polecam.

Pozdrawiam
Jakub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 10:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Ubezpieczenie "zdrowotne" to coś innego niż ubezpieczenie komunikacyjne, ale wcale nie mniej ważne :!: Należy zwrócić uwagę na zakres, czyli koszty leczenia i transportu. Poza tym czy obejmuje OC i NW. DO tego jakie są limity. Zawsze trzeba czytać WYŁĄCZENIA a w ogóle to dość dokładnie całe OWU, bo towarzystwa są dość bezwzględne. O ile w UE najważniejsze jest w zasadzie OC to poza nigdy bym się nie wybrał bez ubezpieczenia zdrowotnego. Do tego można jeszcze dokupić/wytargować w pakiecie ubezpieczenie bagażu - niestety zwykle do 1000 zł. i sporo wyłączeń np. jak Ci buchną coś z kufrów to nie dostaniesz zwrotu :-o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie ubezpieczenie (zdrowie/ewentualnie naprawa moto)
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 8:55 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 5:48 pm
Posty: 28
" Warto zrobić sobie dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kraksy na motocyklu - ja ubezpieczałem w pzu pakiet na 200tys kosztował 120zł rocznie. na motor możesz zrobić ubezpieczenie czasowe np. na 14 dni. Koszt ok 80 zł -nie dotyczy kradzieży , tylko pomoc w wypadku awarii motocykla "

Czy to jest NNW Max ? Napisz dokładniej co to jest.

Ubezpieczenie "wojażer" PZU na 15 dni koszty leczenia do 20tys euro, wariant assistance lux, do tego ubezpieczenie NNW 4 tys euro = 58zł/osoba przy kursie euro 4.5. Do tego można wziąć moto-assistance 15 dni motocykl = 79 zł wariant lux.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL