Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:38 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 5:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 12:25 am
Posty: 141
Lokalizacja: Dublin, Ireland
No to troche brzmi to groznie, winkle, zwierzeta, waskie przesmyki. jak wyglada zachowanie kierowcow? Wariactwo na drogach czy raczej spokojnie i kulturlanie? Jak ma sie sprawa rozmieszczenia stacji paliw na Korsyce?Z tego wynika ze moje planowane 3 dni to za malo i zdaze jedynie "liznac" Korsyke. Co z Sardynia? Na co uwazac? czego unikac?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 6:56 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Miejscowi kierowcy jezdza ostro,wrazenie tez robia wraki samochodow w rowach- to taka miejscowa tradycja;)Ma to byc przestroga dla innych kierowcow.Poza tym,na Korsyce jest masa motocykli,glownie z niemiec i francji ale generalnie motocyklisci sa tam dobrze traktowani a w miastach widzialem parkingi przeznaczone tylko dla motocykli.

Co do stacji benzynowch to nie ma ich przesadnie duzo,zwlaszcza poza glownymi trasami warto wiec kontrolowac stan paliwa w baku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 7:21 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 12:08 am
Posty: 245
Lokalizacja: Kroczyce (Jura)
I dwa słowa a propos temperatur: w lipcu i sierpniu można się po prostu usmażyć. My byliśmy we wrześniu i temperatury w Ajjaccio sięgały 42 stopni :shock: (to szczegolnie na południu tej wyspy)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 11:01 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do Korsyki, zachodnie wybrzeże jest zdecydowanie ciekawsze (górzyste), wschodnie jest płaskie z plażami piaszczystymi. Co do dróg - kręte, wąskie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 1:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
W zeszłym tygodniu wróciłem z Korsyki http://my.opera.com/bochomdb/albums/show.dml?id=806156

Temperatura w nocy to 28 stopni, w dzien nawet nie sprawdzałem! W 4 dni objechałem prawie całą wyspę w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Następnym razem spędzę tam więcej czasu bo jest co robić i gdzie jeżdzić, za każdym zakrętem czeka na ciebie taki widok że musisz się zatrzymać na fotkę :-)

Moje spostrzeżenia są takie: czerwone i żółte drogi - doskanały asfalt. Białe - z jakością drogi może być różnie.

Po czerwonej drodze poruszasz sie w miarę sprawnie - oni to nazywają autostradą ;-) lecz nie ma tam żadnych ciekawych widoków. Drogi żółte i białe to zakręty, zakręty, zakręty oraz przepaście i plaże :-). Także 120 km może zająć 6 albo więcej godzin.

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 10:53 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 3:09 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Udy napisał(a):
jeszcze o biletach na prom - my kupowalismy je na miejscu,u agentow w biurach turystycznych.W kazdym razie nie polecam zakupu biletow w dniu planowanego wyjazdu bo moze sie okazac ze akurat w tym dniu cena jest 2 razy wyzsza niz np. za 2 dni.


Mam zamiar pojechać na Korsykę pod koniec sierpnia. Planowałem dojazd w 2 dni i dokładnie 23 kupić bilet na miejscu i wsiąść na prom. Jak wnioskuję może okazać się to nieopłacalne. Nie mam jednak zamiaru czekać 2 dni w Livorno na tańszy prom, więc może zarezerwować go już w Polsce? Co radzicie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 2:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Witaj,

mozesz zajrzec tutaj:
https://www.corsica-ferries.co.uk/

lub tu:
http://www.mobylines.com/en/index.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 3:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 3:09 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Sprawdziłem ceny i najtaniej mi wyszło na stronie http://www.directferries.pl/ - 2 osoby + moto wyjazd 23 sierpień, powrót 4 wrzesień wyszło 53,37 euro, zamawiając teraz.
Mam jeszcze jedno pytanie - ile godzin wcześniej muszę się zgłosić w porcie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 4:07 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
z Ogólnych Warunków i Postanowień: "Minimalny wymagany czas odprawy jest określony w potwierdzeniu rezerwacji".

Czyli pewnie sie dowiesz jak kupisz bilet;)

My w Livorno bylismy godzine wczesniej i wjechalismy od razu,wszystkie pojazdy byly juz w srodku.Natomiast przy powrocie bylismy 2 godziny wczesniej i stalismy w kolejce.Wnioski wyciagnij sam;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 10:04 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Kupując bilety mówiono mi żebym był w porcie godzinę przed odpłynięciem. Polecam być troche wcześniej żeby na prom nie wjeżdzać jako ostatek bo przy ladnej pogodzie na górnych pokładach nie będzie już leżaków ;-)

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 12:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
hehe,dokladnie tak;)

Polecam tez spakowac na wierzch kufra jakies ubranie do przebrania na pokladzie bo 5 godzin w ciuchach motocyklowych w sloncu mogloby zabic;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 6:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 16, 2009 5:35 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Warszawa
Słuchajcie, czasem trzeba autostradą. Jak kształtują się ceny autostrad we Włoszech? Mam termin spotkania w Palermo i jak sie tak będę zachwycał i napawał po drodze, to może się okazać, że autobahn czy jak tam włosi mówią to jedyne wyjście.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL