Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Włochy 2009 - kilka pytań
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 10:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Siemanko

Mam zamiar na wakacje pojechac do Italii, objechac bucik dookoła i Sycylię.

Jeśli ktoś z Was tam był (a był napewno) napiszcie co po drodze warto zobaczyć. Jak jest z Etną - koszty, ile trzeba iśc na nogach itd....

Jak z campingami - czy jest dużo i czy ogólnie ceny kosmos czy mniejszy kosmos ?? Podobno w Neapolu kradną ? ...

Na Sycyli ładnie jest w okolicach Cefalu z tego co narazie się dowiedziałem. Czekam na info. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 5:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
nikt nie był ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 3:16 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Witaj,

we Włoszech byłem wielokrotnie ale tylko raz na motocyklu;)W kazdym razie polecam Ci jezioro Garda a tam camping Pai De Maria w miejscowosci Pai - tanio i jakies 30 metrow do jeziora;) Przejazd wokół Gardy to jest to co lubimy najbardziej - kręte drogi i piękne widoki.Stamtad proponuje przejazd do Toskanii - znam camping Tri Pesce w miejscowosci Vada,na poludnie od Livorno - czysto,niedrogo,bezpiecznie i znowu okolo 30 metrow od morza.Co zwiedzic w Toskanii to juz temat rzeka,jest mnostwo informacji w necie.W razie czego odezwij sie na priva.Dalej Rzym - tam spalem w Domu Polskim w La Giustiniana - zdecydowanie najtanszy nocleg w Rzymie.W centrum jest bardzo drogo i nie polecam jezdzenia po Rzymie obladowanym motocyklem;)Na Sycylii mieszkalem w Santo Stefano di Camastra - piekna miejscowosc niedaleko Cefalu na polnocnym wybrzezu - w samym Cefalu znajdziesz campingi.W razie pytan - pisz smialo.Pozdrawiam;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 6:40 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 12:25 am
Posty: 141
Lokalizacja: Dublin, Ireland
milo wiedziec ze ktos wiele wie na ten temat gdyz 4 wrzesnia ruszam na Sycylie, przez Korsyke i Sardynie. Bedziemy sie Mlody uzupelniac wiadomosciami zatem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 7:12 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
bylem na Korsyce we wrzesniu 2008 - na motocyklu. Jezeli potrzebujesz jakichs informacji - wal smialo;)Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 8:01 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
Jeżeli dobrze pamietam to etna kosztuje około 50-60 E od łba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 8:53 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
Sycylia -Młody-...fajna sprawa,choć.....jej zachodna część bardziej płaska i momentami nudna,wszędzie pola (uwalony cały motor od robali) wypas zwierzęcia,Corleone...no gdyby nie nazwa przejechał byś bez zatrzymania,Palermo-brudno i przepisy ruchu drogowego z kosmosu.Etna-najpierw smigasz moturem po totalnie zakręconej drodze (SP92) ,potem wyciągiem gondolowym za 25E a potem na butach....lub innym wyciągiem lub Unimogiem (duże z niezależnym napędem na każde koło z prześwitem wysokości malucha)...koszty razem...szkoda gadać.no i tylko polecam tę wycieczkę jak będzie pogoda.inaczej zobaczysz fragment dziury w ziemi i mgłę dookoła....no ale...Taormina (miasto u podnóży Etny) wali na kolana nawet najmniej wrażliwych turystów,dojazd pod Etne to "wycieczka" na Marsa,drogi po wschodniej i środkowej części wyspy zakręcone do wyrzygania,asfalty I klasa,kawa espresso mocna i dobra,imrezy w Palermo....jak za studenckich czasów...trzeba to wszystko zaliczyć.
ps.jak bedziesz "endurzyć" po Sycylijskich krzokach pamiętaj że tam chyba do dzisiaj działa prawo strzelania (nazywają to obroną mienia)do "kogoś" kto narusza granicę ich własności.a z tego co widzieliśmy...mają z czego wypalić.
powodzenia....wróciliśmy 4 tyg temy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2009 9:33 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Na Etnę, blisko czynnego karatera można wyjść tylko z przewodnikiem - koszt 60 euro, a czas trwania takiej wycieczki to około pięć godzin. Wychodząc na Etnę należy zabrać ciepłe ubrania i dobre buty. Pole namiotowe na zboczu Etny znajduje się w miejscowości Milo. Cefalu owszem jest ładne tak jak większość miast we Włoszech. Ceny - mega wyskie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 3:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Dzięki chłopacy za info. Znajomy mi mówił że jakiś jego ziomal wyjechał motocyklem na górę pomimo zakazu chodzi mi o Etnę. Wiem że są też busy jednak ja z moją nogą po górach chodzić nie mogę i wyjadę ile się da albo odpuszcze ten temat. Się zobaczy jeszcze.

Nad Gardą byłem w zeszłym roku teraz będę jechał nad jeziorem lago d iseo czy cos takiego po lewej stronie gardy (tak mam po drodze).

Cefalu obowiązkowo i jutro jadę po przewodnik i będę coś planował.

Dużo mi pomogłes z noclegiem w Rzymie - masz jakieś namiary na to ?? I jak z cenami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 6:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Mlody,co do noclegu w Rzymie,a dokladnie pod Rzymem w La Giustiniana - jest to Dom Polski Jana Pawla II - Ulica via cassia 1200, tel. 00390630310398.Na temat tego miejsca mozesz sporo znalezc w internecie.Z tego miejsca do Rzymu mozna dostac sie np. kolejka - ok 25 minut jazdy.Ceny to 20E/osoba.Sniadanie - 3 E.Uprzedzam ze pokoje i ich wyposazenie sa dosc...ascetyczne powiedzialbym;)Plusem jest cena i to ze motocykle sa bezpieczne i nie stoja na ulicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 16, 2009 8:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Znalazłem adres w necie, zgadza się. Mam nadzieje że navi to wyszuka. Ja raczej podjade motocyklem do miasta a nie busem. Nie wiem czy tam zostanę na noc ale myślę że rzym warto zwiedzić i pozostać minimum 1 noc. Tak więc dzięki za pomoc - a co do dalszej trasy to wiem też żeby neapol tylko przejechać i się raczej nie zatrzymywać bo syf i złodzieje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 12:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
będąc w okolicach rzymu warto w drodze do neapolu zahaczyć o TIVOLI jest to naprawdę ciekawy teren z masą nietypowych fontan . Jazdę motocyklem po rzymie odradzam bo ciężko zaparkować , cwaniacy żerują na obcokrajowcach i psikusa potrafią zrobić . najlepiej zwiedzać metrem i później z buta to i winka się napijesz i klimat poczujesz . Jeśli szukasz noclegu na dziko to jest plażą pomięzy Ostią a Torvajanicą nazywa się CAPOCOTTA i tam można się złożyć bez opłaty-ale uprzedzam HARDCOR :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 2:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 12:25 am
Posty: 141
Lokalizacja: Dublin, Ireland
apropo podrozy do Wloch, Bede jechal z Dublina przez Francje do Genova. Potem prom na Korsyke. Z Korsyki na Sardynie i znow na poludnie na Sycylie, Mam do zabukowania 3 promy po morzu Srodziemnym. Moje pytanie dotyczy czasu jaki powinienem poswiecic kazdej z tych trzech wysp. od tego zalezy jak zabukuje promy.
Zatem:
1. Ile czasu poswiecic Korsyce i Sardynii?
2. Czy ktos bukowal promy przez neta czy tez bezposrednio w porcie? Z tego co widze kursuja bardzo czesto ale nie chce byc uzalezniony od daty wyplyniecie jesli np: zakocham sie w Korsyce i postanowie zostac o dwa dni dluzej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 5:49 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
bylem ma Korsyce 4 dni i bylo to o jakies 10 dni za malo;)Przyplynelismy promem z Livorno do Bastii i bocznymi drogami dotarlismy do Calvi.Tam znalezlismy tani i mocno sympatyczny camping.Udalo nam sie bardzo pobieżnie zwiedzic polnocno-zachodnie wybrzeze (dotarlismy do Ajaccio) oraz przejechalismy centralna czesc wyspy.Dla mnie Korsyka jest niesamowita - drogi to w zasadzie same winkle,czesto bardzo waskie,z niespodziankami typu krowy czy swinie na srodku drogi.Jezdzac po Korsyce nalezy wziasc poprawke na to,ze odleglosci nie mierzy sie tam w kilometrach a w czasie przejazdu.Czyli np. przejazd droga ktora na mapie czy na znaku drogowym ma 10 km moze trwac kilka godzin - tak trudne sa tam niektore drogi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 5:52 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
jeszcze o biletach na prom - my kupowalismy je na miejscu,u agentow w biurach turystycznych.W kazdym razie nie polecam zakupu biletow w dniu planowanego wyjazdu bo moze sie okazac ze akurat w tym dniu cena jest 2 razy wyzsza niz np. za 2 dni.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL