Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:03 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: MAPY - doskonałe źródło
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 7:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
Szukając map Rosji ( jakichkolwiek) natknęłam się na tą oto stronę :
http://mapstor.com/
Nie wiem, co to za mapy ( te, które tam sprzedają ) – domyślam się, że nie są to mapy do GPS, tylko skany map w postaci plików. Jak się okazało, mapy te można również ściągać za darmo; co prawda jest to dość mozolne, ale efekt wart – są to naprawdę dokładne mapy topograficzne, wg mnie świetne źródło wiedzy.

Podaję w skrócie metodę :

Krok pierwszy - wchodzimy na stronę :
http://en.poehali.org/maps/33.00/61.00
(można się na nią dostać klikając na którąś z map na stronie podanej powyżej – link pojawia się na samym dole – wyświetli się wtedy mapka świata – trochę taka jak w google maps).
Powinno wyświetlić się coś takiego :
[ img ]
Krok drugi – klikamy mniej więcej w okolicę regionu, który nas interesuje; wyświetla się wtedy ta sama strona, tyle że z listą map, które są dostępne dla tego regionu, na mapie po lewej zaś pojawia się zielony znacznik. Kiedy najedziemy myszą na którąś z wylistowanych map na mapie po lewej na niebiesko zaznacza się obszar, który obejmuje dana mapa.
Wygląda to tak:

[ img ]

Klikamy na mapę, którą chcemy ściągnąć, przerzuca nas na tak oto wyglądającą stronę:

[ img ]

i w pierwszym okienku wpisujemy podany kod ( to drugie chyba do niczego nie jest potrzebne – ściąga się jakiś parobajtowy plik , który nie wiem do czego służy) i wciskamy OK – i ściągamy plik.

Polecam stronkę, ja znalazłam na niej mapy Rosji, których nie sposób znaleźć w księgarniach.
Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby przyklejenie tego wątku, z możliwością rozszerzania go o źródła map wynalezionych przez innych użytkowników...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL