Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:19 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
I jeszcze jedno, podajesz link do swojej strony http://www.travelingbikers.pl/ , która na chwilę obecną
[404] File Not Found : Plik nie istnieje
Już, dziś, teraz, komunikujesz światu adres, który nie istnieje. Czy tak wyglądają inne elementy przygotowań?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Akcent dobrze gada

Ja tam się nie znam, ale :

1. Po cholere ci sponsorzy? Czy po to, żeby koniecznie pojechać GSem 12? :) Wg mojego rozeznania sponsorów trzeba zadowalać :) Tym którzy chcieliby wyłożyć niemałą kasę nie wystarczy naklejka na motorze:)

2. Nie wiem jak wygladałaby wg ciebie ta wyprawa, ale: GSa 12 nie naprawisz na zadupiu w Zimbabwe

3. Piszesz o możliwości: "jadę dopóki mam kasę, jak się skończy to zarobię" jak dla mnie gitara... o to chodzi :) sam bym tak zrobił z chęcią jakbym miał więcej odwagi i koniec zabawy ze studiami.

4. Nie żeń się chłopie w tak młodym wieku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:38 pm
Posty: 418
zabijecie w chłopaku ambicje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Arek napisał(a):
zabijecie w chłopaku ambicje


Nie no... jestem jak najbardziej za tym, żeby za dwa lata ruszył :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
ja mam małą uwagę - jeżeli chcecie jechać w 2 osoby na 1 moto to tylko GS albo coś tej samej klasy (powyżej litra), poniżej niestety jest to udręka
policz sobie jakie masz dopuszczalne obciążenie motocykla z tobą, dziewczyną i bagażem... u mnie na małym GS wyszło chyba ze 80kg za dużo :O a jechaliśmy na 10 dni
kwestia pracy i kasy w podróży - nie oszukujmy się, że kasa będZie ci potrzebna i nie ma co liczyć na to że zarobisz jako kelner bo będąc w np. indiach to nic w ten sposób nie zarobisz. Wg mnie powinieneś zbudować bazę pieniężną w kraju tak aby kasa się mnożyła. Ew. pomyśl o robieniu i sprzedawaniu zdjęć (np. istockphoto), jeżeli umiesz pisać to może spróbuj nawiązać kontakt z gazetami/serwisami internetowymi na artykuły lub po prostu pisz książkę :) (ala striking viking z adv.com)

Dużym plusem przedsiębwzięcia jest to że jak ci sie skończy kasa to sprzedajesz motocykl i wracasz do kraju :) tylko do tego potrzebujesz conajmniej swój motocykl

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
1. Strona WWW jest w trakcie przerabiania, dlatego nie dziala.
2. Nikt we mnie nie zabije ambicji. Jak postanowilem tak zrobie.
3. Nie potrzebuje sponsora na moto, kasa bedzie bez problemow na to.
Wspomnialem w 1 poscie o tym, ze mam jeszcze watpliwosci na temat calych tych komputerow. Swojá drogá jeszcze go nie kupilem. Mam jeszcze inne opcje w zanadrzu.

4. Mam sporo czasu na dopracowanie wszystkiego. Mapy, info itd itp.
5. Licze na kolejne spostrzezenia, uwagi i komentarze.

PS. NIGDZIE NIE NAPISALEM ,ZE SZUKAM SPONSORA NA MOTO :twisted:

PS2.Akcent - Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 9:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
RaY napisał(a):
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,

A czy ja pisałem o sponsorze na moto czy o sponsorze jako takim?. Tak jak zacząłem swój poprzedni post o odrobinie "starczego relatywizmu" czyli braniu odpowiedzialności za swoje słowa, spróbuj- mniej słów a więcej czynów. Nie wiesz gdzie, którędy, czym i za co pojechać, wiesz że chcesz jechać. Przygotowuj się, działaj, zbieraj informacje, a nie zaczynaj od oznajmiania całemu światu, że jedziesz. Chyba, że ma to być przysłowiowe palenie za sobą mostów , by już nie mieć wyboru. Ponoć w obecnych czasach najważniejsze jest robienie wokół siebie szumu medialnego, często bez brania odpowiedzialości za swoje słowa i czyny, jeśli działasz tą metodą to nie wypowiadam się dalej jako konserwatysta.
RaY napisał(a):
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,

Nie bardzo rozumiem sens tej żartobliwej ponoć uwagi. Rozpoczynasz wątek, zadajesz w nim konkretne pytania (wybór trasy, motocykla) oczekując, że ktoś poswięci dziś swój czas, wysiłek by produkować się na temat możliwości np. GS12, a Ty jutro zechcesz na tratwie z trzciny powtórzyć pewną wyprawę. Chcesz być traktowany poważnie?. Więcej się już nie wypowiem w tym wątku, chyba ktoś podszywa się pod poważnego faceta planującego założenie rodziny i długą wyprawę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
RaY, no niezłe cięgi zebrałeś, ale trochę na wlasne życzenie. Tak czy inaczej będę Ci kibicował, pod jednym jednak warunkiem, że podejdziesz do tematu zawodowo, a nie na hura. Szacunek innych zdobędziesz przez czyny, a nie szumne zapowiedzi i tu kolega akcent ma rację. Żeby dokonać wyboru motocykla na taką wyprawę trzeba odrobinę więcej niż tylko pokombinować przez parę dni. Tu jest naprawdę sporo pułapek, na rozwiązanie których musisz być przygotowany i to w każdych warunkach. Jak nie to szlag może trafić całą wyprawę na pierwszych kilometrach. Czyli co ? do roboty - zawodowo. Dziel się postępami, a jak będziemy w stanie pomóc - pomożemy z wielką przyjemnością.

P.S na swojej stronie napisałeś, że od kwietnia należysz do klubu Adventure Rider - to też nie do końca poważne - nic takiego nie istnieje. Jest tylko i aż to forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
JakubGS napisał(a):
ex1 napisał(a):
motocykl daję wolność ..... żona go zabiera...:D


Ale co ? wolność (ją) czy motocykl (go) :roll:

Sorki, nie mogłem sie powstrzymać :wink:


heheh miało być 2 znacznie..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
Dobra tak na powaznie. Ponioslo mnie. Temacik prosze skasowac. Wszelkie info bedzie w swoim czasie na www.

Podroz odbedzie sie w 100 %

Pozdrawiam i przepraszam za komplikacje :roll:

PS. Nie Klub a Grupa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Jestem zdania iżtego typu podróż można odbyć na wiele sposobów tak samo jak i na wiele sposobów można się do niej przygotować.

Myśle ze nie ma co ganić chłopaka bo nie ma za co. Radzcie mu ... Wy byście zrobili tak, ktoś inny inaczej, na wyjazd do okoła świata można szykować się tak samo 2 lata jak i 2 miesiące. wiadomo im słabiej się przygotuje tym wiecej improwizacji bedzie w drodze. Może wiecej przestoi, może wiecej nieoczekiwanych sytuacji... a może dzięki tem będzie właśnie wiecej .... adventure..?:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
RaY napisał(a):
Dobra tak na powaznie. Ponioslo mnie. Temacik prosze skasowac. Wszelkie info bedzie w swoim czasie na www.

Podroz odbedzie sie w 100 %

Pozdrawiam i przepraszam za komplikacje :roll:

PS. Nie Klub a Grupa :)


Ty się tak nie wycofuj tylko podejdź do tematu poważnie. Ciekaw będę rozwoju sytuacji.

P.S klub czy grupa nie ma znaczenia. To jest forum, spotykają się tu i w realu ludzie których łączy wspólna pasja i tak na szczęście zostanie. Ci co chcą się zrzeszać mogą założyć klub "żelaznych koniczynek" czy innego metalowego badziewia


Ostatnio edytowano Pt maja 29, 2009 10:43 pm przez JakubGS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
kto i jak ma Ci układać trasę?bo to chyba tylko i wyłącznie od Ciebie zależy.ja osobiście nie chciałbym by ktoś to za mnie robił.najlepiej to sam opracuj trasę, a później ją wrzuć i ludziska będą Ci wtedy radzić

pozdrawiam,
JM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:45 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:38 pm
Posty: 418
cóż za nerwusy....wrzody od nerwów się robią :)


cóż złego jest w dzieleniu się pomysłem i oczekiwaniu na podpowiedzi ?
co pomyślał to napisał ... dojdzie do tego że będzie trzeba myśleć 5 razy czy aby na pewno wkleić fotkę bo ktoś się jeszcze oburzy tym że jest jakaś "nie gustowna" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 9:39 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
Arek napisał(a):
cóż za nerwusy....wrzody od nerwów się robią :)

ja się dlatego nie wypowiadam bo mam tych wrzodów już dużo zwłaszcza na d. po ostatniej mokrej ganiance po lesie.
tak na marginesie nie se chłopak planuje... jak pójdzie w zaparte to i hulajnogą da rade. a po takich postach to już pewnie za rok ruszy by nam udowodnić :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 55 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL