Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:13 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chorwacja - 100 Euro/dzień??
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 6:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
Ze strony MSZ:
"Od 1 grudnia 2005 r. w Chorwacji weszły w życie przepisy, które zobowiązują cudzoziemców wjeżdżających na jej terytorium do posiadania środków finansowych niezbędnych do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości równowartości minimum 100 EUR na dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej bądź posiadających voucher turystyczny – 50 EUR na dzień. Dokumentami, które mogą potwierdzić posiadanie przez cudzoziemca wspomnianych środków, są: karty kredytowe i bankowe, zaświadczenia o posiadaniu środków płatniczych w banku, czeki podróżne i ewentualnie inne dokumenty potwierdzające posiadanie środków finansowych".

Czy to znaczy, że jeśli nie posiadając karty kredytowej, chcąc jechać na 14 dni we dwójkę, mamy mieć przy sobie minimum 2800 euro gotówki ?!? Przy obecnym kursie, to jest grubo ponad 12.000 tys. złotych....! :cry:

Czy, przyjmując że mam do wydania 700 euro, na osobę, na 14dni, nie mam po co tam jechać? Po głowie chodzi mi wizja, jak nas zawracają na granicy. :( Help. Jak to jest egzekwowane, i co o tym myśleć?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 7:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Chorwacja to nie parking w Las Vegas :roll: Jeśli nawet jest taki przepis to jest on martwy. NIGDY nie spotkałem się osobiście ani żaden znajomy z próbą jego egzekwowania. Co innego dawne czasy, wyjazdy na bazary do ówczesnej Jugosławii, mało kto pamięta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 7:48 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Nie przejmuj sie tym :) ja na dzien pobytu bede mial 140 zl i tez bedzie zaje.... 8) :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 8:42 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:03 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Wrocław
Olej, byłem trzy lata rok za rokiem i nie bylo żadnych problemow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 10:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Potwierdzam że to jakieś dziwactwo. Byłem w zeszłym roku i nie miałem takiej kasy przy sobie :-) żadnej kontroli, nikt nie zawracał z granicy. Nie przejmuj się tym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 11:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Tarna_Tarna napisał(a):
żadnej kontroli, nikt nie zawracał z granicy.

Jakiej granicy?. Zwykle dłużej stoi się przy bramkach na autostradzie, to najlepiej chyba oddaje grozę kontroli granicznej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 11:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
a to już zupełnie inna bajka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 27, 2009 1:56 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 1:27 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Jeżdżę z dzieciakami od lat i nikt nigdy mnie ani nikogo ze znajomych nie pytał o kasę totalna bzdura


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 27, 2009 11:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 08, 2009 4:16 pm
Posty: 35
Lokalizacja: RZESZÓW
cześć absolutnie informacja którą zamieściłaś nie ma nic wspólnego z rzeczywistością!!! w ubiegłym roku na granicy z rozpędu podałem dowód osobisty i też wjechałem bez problemów - tak więc GŁOWA do góry!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chorwacja - 100 Euro/dzień??
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 10:27 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
To jest południe Europy. Tam nikomu nie chce się mordować z jakimiś kłopotami/kontrolami (no chyba że Słoweńcom wobec Austriaków :twisted: ) Jak się postarasz zobaczysz na granicy niewielki ruch ręką - jechać - i tyle. Nikt Cie nie zapyta, a jeśli będzie chciał pokaż mu kartę kredytową. I to by było na tyle.
Bez obaw więc i milego pobytu.
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chorwacja - 100 Euro/dzień??
PostNapisane: So kwi 04, 2009 7:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
Jac napisał(a):
(...) a jeśli będzie chciał pokaż mu kartę kredytową. I to by było na tyle.(...)

Jac


W pierwszym poście pisałam - nie posiadam żadnej karty kredytowej, bo ich nie cierpię, wszystko się przez ten plastik wydłuża. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 10:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Poronin
Kolejny martwy przepis. Jak się wybierałem pierwszy raz do Chorwacji to też naczytałem sie różnych ciekawostek na forum http://www.cro.pl/forum/index.php aż dwie noce nie spałem. Ale za to jak przyjechałem na miejsce to przynajmniej byłem mile zaskoczony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 10:42 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 393
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nikt tam nie sprawdza żadnych kart płatniczych, kredytowych itp. Co najwyżej na granicy czasami moga poprosić o paszport i zielaną kartę. Byłem tam z 5 - 6 razy (motocyklem, samochodem, jachtem) i nigdy nie było problemu na granicy. A ceny trochę wyższe niż u nas, ale 100 euro na dzień to przesada.
pozdrawiam i udanego wyjazdu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 08, 2009 7:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Vlad napisał(a):
.. Byłem tam z 5 - 6 razy (motocyklem, samochodem, jachtem ...


Ile liczą za jacht na autostradzie ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Wydaje mi się, że takie przepisy dotyczą większości Państw w tym również Polski. Tak mi się tylko wydaje. Chorwacja to przyjazny turystom kraj bo z ma z turystyki olbrzymie wpływy. Na pewno nie strzelali by sobie samobója taka ustawą. Dodatkowo dziwi mnie fakt 100 Euro bo to bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt że na upartego za 20 Euro można tam i się przespać i zjeść.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL