Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:38 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie ? Rumunia 67C
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 11:47 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 12:12 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Mam pytanie do doswiadczonych kolegów
Wybieramy sie na Krym w lipcu 13-tego a następnie do Rumuni na trasę 7c od północy i 67c od południa
Varadero na Metzeler Tourance EXP + plecaczek i obute w zestaw kuferków , do tego jeszcze kolega który jeżdzi motorem od miesiąca a tak naprawdę zrobił do dzisiaj 300 km ( do lipca do rade)swoim Transalpem 700 ,jak trudna jest ta trasa 67 c i co trzeba wiedziec co by sie nie zabic ?! Napiszcie co i jak ....i czy Metzeler Tourance EXP
się do tego nadadzą bo opinie sa różne - sezon jeszcze nie ruszył a wiec nasmarujcie kilka zdań , bo ciepło idzie i jak sie dorwiecie do maszyn to na forum bedziecie we wrzesniu :P a to juz po moim urlopie bedzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 12:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
rumun, wszystko zależy od pogody i od warunków na 67c i transfogarskiej... Transfogarska na Tourance'ach spoko, ale z plecaczkiem na 67c na takich laczkach to bym się nie pchał i to jeszcze z kumplem co dopiero wsiadł na moto... My tam jechaliśmy w sumie w 4 motory (3gsy i 1 drbig) i było naprawdę ok, tylko na wjedzie na 67c była niezła breja i bagno (tourance - out!) ale wszyscy mieliśmy założone kochy i było ok. Na górze było by ciężko z plecaczkiem, ze względu na wąską dróżkę i co ważniejsze strasznie kamienistą (jazda na podnóżkach), czego nie wyobrażam sobie w 2 osoby na jednym moto....

67c: kostka, na dole szuter przechodzący w ujeżdżone bagno, na górze wąsko i kamieniście
7c: auto/plastik/dorożka - wszystko wjedzie a i widoki niezapomniane...

Mam nadzieję że trochę pomogłem :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 1:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
67C Transalpina, od południa dość wysoko i bez problemów dojeżdża się asfaltem. Potem jest nieco truniej. Dacie radę! Zawsze można zawrócić w dół przecież.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Dominik napisał(a):
67C Transalpina, od południa dość wysoko i bez problemów dojeżdża się asfaltem. Potem jest nieco truniej. Dacie radę! Zawsze można zawrócić w dół przecież.

Osobiście jednak polecałbym jazdę od północy- zawsze to lepiej trudniejsze mijesca pokonywać pod górę niż odwrotnie :D Ponadto jadąc od Sebes, już od jeziorka w Sugag mamy trochę kilometrów szutrów, co pozwala zaadaptować się. Zwykle po nizinach węgierskich atak od Sugag pozwala " przypomnieć " sobie co to jest off. Jak na tej drodze będzie kiepsko, mokro, błotniście, tak że ekipa wymięka to może sobie odpuścić dalszy odcinek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
akcent napisał(a):
Dominik napisał(a):
67C Transalpina, od południa dość wysoko i bez problemów dojeżdża się asfaltem. Potem jest nieco truniej. Dacie radę! Zawsze można zawrócić w dół przecież.

Osobiście jednak polecałbym jazdę od północy- zawsze to lepiej trudniejsze mijesca pokonywać pod górę niż odwrotnie :D Ponadto jadąc od Sebes, już od jeziorka w Sugag mamy trochę kilometrów szutrów, co pozwala zaadaptować się. Zwykle po nizinach węgierskich atak od Sugag pozwala " przypomnieć " sobie co to jest off. Jak na tej drodze będzie kiepsko, mokro, błotniście, tak że ekipa wymięka to może sobie odpuścić dalszy odcinek


Dokładnie, bo od południa jest sucho i kamieniście i do ujechania, a na południu są czasami rozlewy i możecie się nie przedostać jak będzie za mokre lato... ale w sierpniu powinno być ok, niedźwiedzie biegają, wilki.... :)
Piękne miejsce... ech.... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 9:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
Ech traska transfagarska, lezka mi sie kreci w oku jak sobie pomysle... cudne widoki i pompowanie pod gore... a pompowanie bo jeszcze tym no... rowerem bylem :) Sorry za offtopic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 9:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 12:12 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
czy jakies Varadero leciało 67c ? jak tak to na jakich gumach i czy plecaczek był ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 10:19 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 23, 2008 7:31 pm
Posty: 10
Lokalizacja: KRK
heh 67c to nic strasznego jak bedzie sucho to na szosowych oponach smigniesz Tica tam wymiataja :) ale jak popada to bedzie cholernie slisko. Niedzwiedzie wilki? a my tam na gorze nocowalismy 3 dni :) ale wsumie mielismy ochrone psa pasterskiego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 15, 2009 6:53 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lut 07, 2009 11:51 am
Posty: 16
Lokalizacja: kkożle
Dacie radę i to spokojnie
Byłam na Transalpnie w zeszłym roku na szosowych oponach - no doświadczenia nie mam za dużo a dałam radę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 11:32 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 12:12 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
a tak przy okazji tematu czy ktos wybiera się na Krym i w drodze powrotnej delta Dunaju i obie 7c i 67c - wylatujemy 13-tego lipca


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 11:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Byle nie po deszczach :-)
Jadąc od północy trzeba zwrócić uwagę na dwa miejsca- pierwsze zakosy jeszcze w lesie przy podjeździe (zawsze tam jakaś woda płynie) oraz luźne kamienie na ostatnim podjeździe. Zwykle tych miejsc nie ma na licznych filmikach prezentowanych na youtubie (pochowane kamery ze względu na trudności :-) ), choćby coś takiego- pokazanie widoczków, szeroka droga
http://www.youtube.com/watch?v=sPR-1x9R0ng
Jak jest się na górze, a sił starcza, polecam zboczyć z trasy i zaliczyć graniówkę - naprawdę warto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 1:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 393
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rumun - nie pytaj się czy dacie radę, bo nikt nie wie jakie macie doświadczenie, ani Ty nie wiesz jakie ludziska tutaj zebrane mają doświadczenia. Po prostu jedźcie, a jak będzie za trudno to zawrócicie. Ja byłem tam w momencie kiedy szczyt transfogarskiej był nieprzejezdny z powodu 2 metrów śniegu, a dzień później 67c jechaliśmy bez problemu, wszystkie motorki miały opony szosowe (viadro, ktm, tdm, xt, 1150gs). Także jedź i sam sprawdzisz jak jest.
Szerokiej drogi i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 8:29 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 10:01 am
Posty: 43
Lokalizacja: z południa
ruda napisał(a):
Dacie radę i to spokojnie
Byłam na Transalpnie w zeszłym roku na szosowych oponach - no doświadczenia nie mam za dużo a dałam radę.


Gratuluję odwagi ...sama po Transalpinie to wyczyn nie lada.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 21, 2009 12:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lut 07, 2009 11:51 am
Posty: 16
Lokalizacja: kkożle
A kto Ci powiedział, że sama. co Łysy. Jeśli to nie Łysy to przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 7:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 08, 2009 4:16 pm
Posty: 35
Lokalizacja: RZESZÓW
byłem w Rumunii w 2007 Transfalgarska bez najmniejszych problemów ale uważajcie na konie psy i inne zwierzęta lubią łazić po drogach


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL