Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:32 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: rosja-mongolia-kazachstan
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 12:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
Cześć ,
Planuje wyjazd nad Bajkał a powrót przez Mongolie i Kazachstan będę wdzięczny za podpowiedzi dotyczące spraw formalno prawnych (celnych) na granicach zwłaszcza Mongolia i Kazachstan.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 5:05 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Najważniejsze jest bys dostał w Polsce wizę rosyjską na wielokrotny wjazd, bo tranzytowa (którą nachętniej dają) sprawi, że będzie musiał zaliczac ambasady kolejno w Mongolii, a potem w Kazahstanie.
Zdobądz najpierw wizy do tych dwóch, a potem wal do Ruskich i przekonuj, że Twoja trasa nie przewiduje wizyt w stolicach M. i K. i chcesz jedną na całą wyprawę.
Takie mam doświadczenie z minionego lata. Jak potrzeba więcej szczegółów - wal konkretne pytania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 6:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Może Ci się przydać ten link:

http://www.transazja.pl/pl-1.html

Informacje konsularne w podstAwowym zakresie jak zwykle podaje MSZ:

Kazachstan:
http://www.msz.gov.pl/index.php?page=63 ... ument=1808

Mongolia
http://www.msz.gov.pl/index.php?page=64 ... ument=1808

Federacja Rosyjska
http://www.msz.gov.pl/index.php?page=64 ... ument=1808

Ukraina
http://www.msz.gov.pl/index.php?page=64 ... ument=1808

tu masz lekturę na wiele godzin;) (tzw. moto travellers tales)

http://www.horizonsunlimited.com/tstories/#EuropeAsia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 9:42 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 17, 2007 4:16 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków
Z wizą mongolską nie ma problemu. Jeżeli chcesz mieć spokój w Rosji i nie martwić się że wiza tranzytowa jest ważna 10 dni, załatw sobie wizę biznesową. Załatwiałem przez firme Rusopol koszt około 500zł.

tu masz trochę przydatnych linków http://radekprzysiecki.pl/linki.html

a tu troche o moim wyjeździe http://radekprzysiecki.pl/mongolia.html
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 10:56 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Ja zwykle załatwiam wizy na były ZSRR przez Stud Tur z Warszawy. Trzeba ich pilnować ale potrafią wszystko w temacie wiz. Zwykle birę wielokrotną na trzy miesiące, ale trzeba wykupić ubezpieczenie na te trzy miesiące, więc jeśli chcesz na krócej to płacisz mniej. Z wizami Kazachskimi jest łatwiej. Ale przeznacz sobie ponad miesiąc na robienie wiz.
Na Mongolii się nie znam, ale w Rosji nie daj się zbajerować, że wizy musisz rejestrować, już nie trzeba, GPSy już są dozwolone, wytarguj druczek celny na minimum 2 tygodnie, jest dużo opłat na granicy więc weź trochę rubli bo w USD nie wezmą, a na małych przejściach nie ma kantoru, podaj rzeczywiste przejście graniczne którym będziesz wyjeżdżał z Rosji, to ważne. No i nie daj się naciągać na łapówki, nie musisz nic płacić tylko straszą, ja jeżdżę do Rosji minimum dwa razy do roku od 5 lat.
Co do Kazachstanu to granica jest dużo łatwiejsza, ubezpieczenie na pojazd jest już obowiązkowe, płacisz tuż za granicą, tanio. Muszą ci dać druczek celny, nawet jeśli nie chcą to wymuś to ważne.
No i najważniejsze, ruski język poćwicz.
Jak potrzeba ci coś więcej daj znać.
Aha, podobno od zeszłego roku zamknęli przejście do Mongolii z Ałtaju.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 8:30 pm 
Ubezpieczenie już nie jest konieczne w Rosji, obowiązuje faktycznie zielona karta (poza tym nigdy mi jeszcze go nie sprawdzano :) ). Zaczynasz od wizy Mongolskiej i potem wyrabiasz kolejne (tranzytowe) lub jak wspomniano wyżej, dobrym rozwiązaniem jest rosyjska biznesowa. Po co Ci tylko wiza kazachska? Na tranzyt masz zaledwie trzy doby, a żeby coś ciekawego zobaczyć to trzeba się szurnąć na południe, tego motorem nie ogarniesz. Żeby tylko zaliczyć Kazachstan, to szkoda czasu, a ten przeznaczyć na Ałtaj Rosyjski. Wjazd przez Ałtaj do Mongolii funkcjonuje normalnie. Mieli otworzyć jeszcze dwa przejścia, jedno w Mondach, a drugie w kierunku Tyndy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 06, 2009 1:44 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
ja nie pisałem o ubezpieczeniu na samochód ale od kosztów leczenia,
a że Zielona Karta zaczęła obowiązywać to nowość, chyba musieli to wprowadzić przez ostatnie 6 miesięcy,
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Jaki jest stan dróg nad Bajkał ? Pytam bo do mojego motocykla nie ma opon terenowych choć zawieszenie nie jest jak w ścigaczu i zastanwiam się czy bym dał radę po drogach w Kazastanie, Mongolii czy dalekiej Rosji ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:52 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
trasę Władywostok - Moskwa pokonują zwykłe limuzyny, oczywiście między Krasnojarskiem a Czitą są w większości szutrówki ale dość dobre, co najwyżej daje w kość tarka, na odcinku przez Ural masz dużo niespodziewanych dziur w asfalcie, jeśli się spieszysz nad Bajkał to omijasz fragment Kazachstanu aby nie marnować czasu na granicy i za Kurganem dajesz na północ na Gołyszmanowo i potem na wschód na Omsk, w zeszłym roku robili tam dobry asfalt,

w Kazachstanie jest różnie, budują drogi i w szybkim tempie, ostatnio zaskoczyli mnie bo w 9 miesięcy zrobili 320km drogi typu niemieckiego przez podmokły step, ale może ci się zdarzyć, że czymś mniej off-roadowym niż KTM będzie ciężko, to takie odcinki po 10-100km

Mongolii nie znam, tylko z opowieści, ale to co słyszałem to np. nowy Transalp by miał problemy

odnośnie drogi przez Rosję, to polecam drogę północną do Omska, jest ciekawsza, nie tak zatłoczona, nie musisz jechac przez Ukrainę i jej przejścia graniczne z Polską, ale odcinek Wołogda - Kirow jest nieco trudniejszy, albo trzeba jechać objazdem, a trasa biegnie: Litwa-Łotwa - Wołogda - Kirow - Perm - Jekaterynburg - Tjumeń (warto odbić do Tobolska na chwilę) - Omsk

a tak z ciekawości, skoro jedziesz na łysych oponach to gdzie zamierzasz spać? w hotelach?, bo na dziko to będzie trudno, zwłaszcza jak popada deszcz

sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 1:08 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Pewnie myślisz o śliskiej mokrej trawie :) - zgadza się jest to problem na oponach tzw. sportowo turystycznych, ale lata praktyki jazdy na motocyklu pozwalają mi z wielką ostrożnością wjechać kilkaset metrów w las i rozbić namiot.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 6:03 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
nie myślę o trawie, ale o tym że czasami, zwłaszcza kiedy przejeżdżasz Nizinę Środkowosyberyjską, masz po kilkaset kilometrów błota i bagien wzdłuż drogi, a szutrówki przed Irkutskiem czasami w wyniku dziwnej pogody potrafią rozmięknąć, w ogóle błoto to słowo klucz jeśli chodzi o Syberię, ale też możesz trafić na super lato, jak ja w 2007 i mieć suszę stulecia z temperaturami w okolicy 40st.C, chociaż ja akurat wolę jak jest poniżej 10st.C, bo wtedy owady prawie nie latają

ale nie chcę cię straszyć, widziałem ludzi na Harleyach w takich miejscach, że chyba je tam przynieśli na własnych plecach, wszystko jest kwestią determinacji, no i sztuki prowadzenia motocykla oczywiście,

ostatnio w gazecie poświęconej klasycznym samochodom, czytałem artykuł o takich co pojechali na rajd do Mongolii Maluchem, 75% problemów i pracy podczas jazdy spowodowało złe przygotowanie, ale też nie mieli by o czym pisać gdyby byli dobrze przygotowani, bo nie zależało im na poznaniu rzeczywistości jaka ich otoczyła tylko na samej przygodzie

należę do ludzi którzy dobierają odpowiedni sprzęt do odpowiedniej trasy, ale rozumiem że to takie same dobre podejście jak dobieranie odpowiedniego sposobu aby tym jedynym sprzętem pokonać wymarzoną trasę

sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 8:06 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Dlatego pytam czy się da. Masz rację powinno się dobierać sprzęt do planowanej trasy. Z tego co piszesz to faktycznie jednocylindrowy lekki sprzęt był by najlepszy. Od pewnego casu rozgladm się za XT 660 Tenere, ale ten kurs euro trochę zniechęca do zakupów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 2:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
No to chyba czas Wam podziękować za informację :!: :!: :!:.

Wizy już są załatwione przez Stud tur (biznesowe + ubezpieczenie)
Po przestudiowaniu setek artykułów/opisów /porad jestem już o wiele bardziej świadomy, czego możemy się spodziewać na granicach i nie tylko 8).

Ekwipunek prawie gotowy
trasa nakreślona
22 maja wyruszamy :D

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 3:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
szerokosci!
w miare mozliwosci update'ujcie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 3:56 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
E, to macie jeszcze kupę czasu na przemyślenie tematu.
Ale proponuję nie rozmyślac się ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL