Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:09 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: CPD
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 8:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:15 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Tarnów
Istotna informacja dla podróżujących do krajów, gdzie wymagany jest karnet CPD http://www.pzmtravel.com.pl/dokumenty-celne.html .

Jak się dzisiaj dowiedziałem od PZM Travel, od tego roku w przypadku motocykli niestety nie ma mozliwości przeniesienia za pomocą aktu notarialnego odpowiedzialności na jedną osobę co umożliwiało obniżenie kaucji( w przypadku wykupu trzech karnetów kaucja wynosiła 3x5 000zł, a standardowo 3x14 000 zł !). W tym momencie została jedyna opcja, gdzie każdy wlaściciel motocykla widniejący na dowodzie rejestracyjnym musi osobno wykupić karnet CPD i zapłacić kaucję wynoszącą od 01.02.2009 - 16 000 zł !.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 1:48 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
Dzwoniłem dzisiaj do warszwskiego biura PZM, miła pani powiedziała, że opłata CPD (kaucja) jest za dowód rejestracyjny "jedyne" 16000zł+koszty 350zł.
Jeśli moto na firmę, trzeba przyjechać osobiście z KRS, lub wpisem do ewdencji, motocyklem żeby pani sobie go obejrzała i wspólnikiem jeśli się go ma, żeby napisał oświadczenie, że nie ma nic przeciwko itp,itd :D
To tylko dla tego, że chcieliśmy do Iranu! Nie wiem zobaczę co moja reszta wycieczki na to powie :(
Może zmodyfikujemy trasę bez Iranu, ale za to poświęcimy więcej czasu na Kirgistan i Pamir. Piękne opisy Podosa i Elwooda na forum africa twin.

pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 2:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
czyli co, gdybym chcial jechac do syrii...itd....to musze za motocykl zostawic kaucje 16000zl????????pogielo kogos???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 3:40 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Do Syrii nie trza CPD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 4:47 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
Od nas "najbliżej" CPD potrzebne w Iranie, Egipcie i Afryce Środkowej, a tak w ogóle to nie wiem po h... ktoś to wymyślił. Dwie kary, jak zaje....ą
moto to i kaucja przepadnie :cry:

pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 4:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
dzieki za sprostowanie....


a wachalem sie pomiedzy iranem a syria na ten rok i problem sie sam rozwiazal....

no wlasnie, bo kaucje mozna i zaplacic ale czy fakycznie tak jest ze jak ukradna moto kaucja przepada...nawet gdnyby zalatwic jakies poswidczenie i ichniejszej policji???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 5:05 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
zbyszek ktm napisał(a):
Od nas "najbliżej" CPD potrzebne w Iranie, Egipcie i Afryce Środkowej, a tak w ogóle to nie wiem po h... ktoś to wymyślił. Dwie kary, jak zaje....ą
moto to i kaucja przepadnie :cry:

pozdr.


Ale nie jak opchniesz moto z zyskiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 3:20 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
oj oj dlaczego wszyscy tak bezkrytycznie wierza w słowo pisane :D

w paru krajach wymienionych na liście da się CPD obejść
warunkiem koniecznym jest zmiana mentalności z europejskiej na wschodnia (pojecie czasu, podejscie do urzednika itp), odpowiednia determinacja, znajomość języka też sie przydaje
chyba tylko w egipcie temat jest nie do przeskoczenia (nie znam nikogo komu sie to udalo)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 4:16 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:15 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Tarnów
[quote="kyller"]oj oj dlaczego wszyscy tak bezkrytycznie wierza w słowo pisane :D

w paru krajach wymienionych na liście da się CPD obejść

Jeśli masz jakieś osobiste doświadczenia co do wymienionych na liście krajów to podziel się z nami uwagami w którym kraju i jak tego dokonać.
Ja sobie nie wyobrażam, ażeby mieć zaplanowany wjazd do jakiegoś docelowego kraju i liczyć na litość (lub nie)jakiegoś urzędnika, nie mówiąc już o tym że miałby to być kraj tranzytowy na wyznaczonej trasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL