Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:44 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chorwacja- potrzebne info
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 7:16 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Z racji, ze na poczatku maja wybieram sie do Chorwacji, potrzebuje pare info, glownie dotyczace noclegow i ich kosztow. Info rowniez potrzebne co do kimania w Czechach, Austrii. Moze ktos ma jakies sprawdzone- tanie- miejsca noclegowe?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 9:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 11:04 am
Posty: 20
Lokalizacja: Rancho
zaraz za Brnem masz mały Hotel Salus, spoko miejscówka i nie droga.
A jak masz plan śmignąc dalej to w Mariborze, juz na Słowenii masz kolejny nocleg. Ale nie pamietam teraz namiarów.


pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 11:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Ja mogę polecic jedyny w Czechach (i pewnie można w to wliczyc i PL) kemping dedykowany motocyklistom. Poznaliśmy go przypadkiem wracając raz z Alp.
http://www.ondrejov.nl/
Prowadzą go Holendrzy. Jak wjeżdżasz - kolo wychodzi z browarem i podstawką pod nóżkę. Wszystko co trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chorwacja- potrzebne info
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 12:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
Bartas napisał(a):
na poczatku maja wybieram sie do Chorwacji
nie chcesz przełożyć tego na czerwiec??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 1:08 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
W czerwcu juz za cieplo.. zaczyna sie sezon turystyczny, przez co ceny beda wyzsze... no i wtedy bede musial zaczac pisac mgr, bo pod koniec czerwca musze ja obronic, przez co nie moge zrobic sobie 10 dni urlopu... A nie mozesz jechac w maju?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 1:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
Bartas napisał(a):
W czerwcu juz za cieplo.. zaczyna sie sezon turystyczny, przez co ceny beda wyzsze... no i wtedy bede musial zaczac pisac mgr, bo pod koniec czerwca musze ja obronic, przez co nie moge zrobic sobie 10 dni urlopu... A nie mozesz jechac w maju?

Jeżeli prawdą jest ( a nie mam podstaw, zeby twierdzić inaczej) to co pisze Tytus na XTZ 4um, to nigdzie nie jadę. Ja mam problem z oddychaniem powyżej 30*C a co dopiero pchać się w miejsca gdzie jest 45*C. W czasie jazdy pewnie jeszcze jako tako, ale na placyku obawiałbym się udaru.
Przegadam sprawę z brackim jak wróci...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 11:17 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Nie no takie upaly to sa, owszem ale latem ;) Jak sie chce jechac w temperaturze odpowiadajacej naszemu latu, to najlepiej jechac tam w maju/ wrzesniu. Wtedy nie ma takich upalow i jest temp ok 20 stopni, wiec jest luz :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 12:19 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 10:43 pm
Posty: 10
Lokalizacja: krakow
Jak w Polsce.... :shock:
W zeszłym roku wyjechałem do Chorwacji 11.10.08
U nas,jak i po drodze temperarura podobna czyli ok 4-7 st.C natomiast
przed samą Rijeką czary,ok 1 w nocy-bo tak dojechałem w temperatura skoczyła do 15 st :shock:
Przejechałem całe wybrzeże w 4 dni w temperaturze 23-24 C a w nocy ok 12-14.Morze ciepłe i nigdzie woda nie miała mniej niż 22 C
Trochę inaczej wygląda to w głębi lądu,zwłaszcza w górach,tam temperatura wieczorami spadała w okolice 8 C
Zero chmur,nie mówiąc o deszczu,zero turystów-poza Dubrownikiem bo tam full,większoś kempingow juz nieczynna,ale nie było problemów z noclegiem.
Chciałem się sprawdzic i zobaczyc jak najtaniej mozna przejechac ten piekny kraj,do dzisiaj nie mogę uwierzy ze zamknąłem się w kwocie 450 zł paliwo-3400 km i 150 zł inne wydatki,wyjazd trwał 6 dni
Wracałem w deszczu i temperaturze 3 C
Temperatura i pogoda są tam jednak troche inne niż u nas,niestety


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 12:27 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Jaqb z Kaszub napisał(a):
a co dopiero pchać się w miejsca gdzie jest 45*C. W czasie jazdy pewnie jeszcze jako tako, ale na placyku obawiałbym się udaru.

Po takie temperatury trzeba się wybrac nieco dalej niż do Chorwacji.
Na przełomie lipca i sierpnie 2002 mieliśmy pod Splitem gradobicie, a zanim tam dotarliśmy waliło ZIMNYM deszczem od Wiednia po Rijekę.
Jak się chce miec klimat na życzenie, to stanowczo odradzam motocykla! Proponuję samochód lub autokar z klimą, albo wykup atrakcyjnej wycieczki na wyspy tropikalne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 12:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
sorockNTV napisał(a):
Jak się chce miec klimat na życzenie, to stanowczo odradzam motocykla! Proponuję samochód lub autokar z klimą, albo wykup atrakcyjnej wycieczki na wyspy tropikalne.
No włąśnie biega o to, ze ja źle tolerują wysoka temperaturę i tropiki mnie nie pociągają. Jeżeli pogoda w Chorwacji przypomina tą w PL to jadę - jeżeli nie, to jadę na północ, albo pokręcę sie po PL. W końcu u nas też jest gdzie jeździć, a w razie problemów zdrowotnych łatwiej będzie ściągnąć do domu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 4:04 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Jaqb z Kaszub napisał(a):
sorockNTV napisał(a):
Jak się chce miec klimat na życzenie, to stanowczo odradzam motocykla! Proponuję samochód lub autokar z klimą, albo wykup atrakcyjnej wycieczki na wyspy tropikalne.
No włąśnie biega o to, ze ja źle tolerują wysoka temperaturę i tropiki mnie nie pociągają. Jeżeli pogoda w Chorwacji przypomina tą w PL to jadę - jeżeli nie, to jadę na północ, albo pokręcę sie po PL. W końcu u nas też jest gdzie jeździć, a w razie problemów zdrowotnych łatwiej będzie ściągnąć do domu...

Jeżeli jest jak piszesz, to sprawę musisz rozważyc indywidualnie. Im bardziej na południe, tym szansa na atak upału większa, a i dystans w przypadku konieczności "ewakuacji" rośnie. A ponieważ mamy obecnie zjawisko ekstremalizacji klimatu, możliwości przewidywania tym bardziej słabną. Najbezpieczniej dla stabilności letniej temperatury jest jazda wgłąb Eurazji, z dala od większych akwenów: Ural, płn Kazahstan, Ałtaj, Syberia, płn Mongolia...
Sam znasz siebie najlepiej, więc pozostaje mi 1 utarta rada: Mierz siły na zamiary.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 7:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
sorockNTV napisał(a):
Mierz siły na zamiary.
Mam 3-cie dziecko w drodze, także mam dla kogo żyć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 10:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
Ja byłem w Chorwacji wrzesień jdnak daaaaaaawno temu (autem) ale co do pogody to jest jak na wrzesień bardzo ciepło. Tak że motungiem to polecam lub maj albo wrzesień bo w czerwicu, lipcu lub sierpniu to nawet olej będzie się gotował w chłodnicy. Byłem w prywatnej kwaaterze (śniadanie na życzenie o której godzinie duszyczka wstała :) ) ale z opowiadań znajomych którzy jechali pod campingi to warunki na polach campingowo-namiotowych rewelacja=u nas w Polsce trzeba ze świecą szukać. ogólnie przebywaliśmy w oklicach Rijeki. Widoki i okolica przepiękne. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 11:06 am 
Świeżak

Dołączył(a): So sty 31, 2009 8:24 am
Posty: 14
Lokalizacja: łódź
Jesli będziesz jechał przez Mikulov
i dasz rade tam dociągnąć [przed granicą Austriacką] po prawej przy wjeździe do miasteczka jest camping nad zalewem, jak chcesz pod dachem
jest tani i przytulny "pension pohoda" mam tel. 721886117, teren zamknięty, gospodarz wita często winkiem własnej roboty :), dalej spałbym w Postojnej i koniecznie zwiedził jaskinie :).
Jechaliśmy "na ciemno" i zawsze coś znaleźliśmy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 12, 2009 1:34 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Trasa idzie tak:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL