Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:42 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 3:38 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N cze 01, 2008 12:30 pm
Posty: 6
Lokalizacja: podlasie
Nigdy nie przekraczałem granicy między rumunią a bułgaria ale z tego co sie orientuje to jest jak na razie tylko jeden most miedzy tymi krajami, reszta to przeprawy promem przez Dunaj. Jadąc przez Serbie po dordze w Bułgarii możesz zwiedzić Sofię (max 1 dzień) Serbie mozesz przeleciec praktyczie cała autostrada (płatna)
Dużo informacji na temat Bułgarii, dojazdu, tras, hotelim jezyka, kuchni na http://bulgaricus.com/ dział FORUM
Ps ser który jest w "szopskiej" nazywa sie sirene


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 6:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
ltd454 napisał(a):
Nigdy nie przekraczałem granicy między rumunią a bułgaria ale z tego co sie orientuje to jest jak na razie tylko jeden most miedzy tymi krajami, reszta to przeprawy promem przez Dunaj.


przejezdzałem przez Vama Veke ( to od Constanty w dół ) - mostu nie bylo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 10:53 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
CeeL napisał(a):
ltd454 napisał(a):
przejezdzałem przez Vama Veke ( to od Constanty w dół ) - mostu nie bylo


Vama Veche. Most był owszem, ale z 50km wczesniej przed Constantą w miejscowości Cernovoda, tam gdzie autostrada zanika. Jest jeszcze przejscie lądowe Negru Voda, no i jesli mnie pamięc nie myli prom w miejscowosci Silistra (to ostatnie do weryfikacji)
pozdrawiam
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 04, 2009 8:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Panowie, nic nie rozumiem - wszystkie mapy w necie i drukowana drogowa wskazują, że spokojnie można dostać się drogą nr E87 wzdłóż brzegu z Constaty przez Mangalę do Varny. Zaraz za Vama Veche oznaczone jest przejście graniczne. Najbliższy most jest w Mangali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 05, 2009 8:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Sikorp napisał(a):
Panowie, nic nie rozumiem - wszystkie mapy w necie i drukowana drogowa wskazują, że spokojnie można dostać się drogą nr E87 wzdłóż brzegu z Constaty przez Mangalę do Varny. Zaraz za Vama Veche oznaczone jest przejście graniczne. Najbliższy most jest w Mangali.


Przepraszam, byłem nieprecyzyjny w swoim poprzednim poście. Pierwsze zdanie to korekta z "Vama Veke" na właściwą nazwę, aby nikt nie szukal nieistniejącego miasta. Zaś zdanie drugie i kolejne odnoszą sie do innych przejść poza Ruse np. Oczywiscie k. VV nie ma mostu, bo tam rzeki rownież nie uświadczysz ... :D
pozdrawiam
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 28, 2009 5:09 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt kwi 24, 2009 10:20 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Warszawa/Budapeszt
Synaj napisał(a):
Ukraina, Mołdawia, Rumunia – jak z noclegami, łatwo znaleźć cos po drodze? Myślę o motelach i pensjonatach czy raczej brać sprzęt biwakowy. A jeśli tak to liczyć na campingi czy na dziko, bo campingów po prostu nie ma.

No i oczywiście, co koniecznie zobaczyć po drodze… co z tymi winnicami w Mołdawii o które pytał Sikorp (jedziemy razem), nie wiem czy na odpoczynek po ich zwiedzeniu nie należy zarezerwować sobie z dwóch dni, to może być baaardzo wyczerpujące. :lol:

Za dotychczasowe informacje serdecznie dziękuje i proszę o jeszcze…

Co do Mołdawii - przesiedziałem tam naprawdę mnóstwo czasu, i generalnie w tym kraju jest wielkie Nic. Ale i tak chętnie bym tam znowu pojechał:) Na noclegi w przydrożnych motelach bym nie liczył, nie zaobserwowałem wielu takowych. Sprzęt biwakowy może, ale chyba najlepiej zajechać do wioski i popytać, wiekszość domów ma tak zwane Casa Mare, czyli izbę albo w wersji na bogato dodatkowy budyneczek na wazniejsze imprezy i gosci. Na pewno ktos Wam znajdzie jekies miejsce do sprania. W miejscowości Bielce (rum. Balti) jest dom polski, pracownicy zapewne pomogą w znalezieniu mieszkania u jakiejś rodziny za bardzo niewielkie pieniądze. Jest też parę hoteli, ale absurdalnie drogie, typu 50EUR za noc i absolutnie nie warte tej ceny. W Kiszyniowie w okresie wakacyjnym mozna przenocowac w hotelu uniwersyteckim - adresu nie pamietam, ale kolo Pałacu Prezydenckiego skręcamy w prawo, przejeżdżamy koło biura OBWE, przy kortach tenisowych w lewo i już:) dla administratora kilka euro w lape i warunki spartanskie, ale przyzwoite i praktycznie w samym centrum.

Winnice w Cricovie dobre, pewnie, ale na degustacje lepiej pojechac do Cahul, stolicy autonomicznego okręgu gagauskiego, i poszukac lokalnego WinZawodu. Z atrakcji turystycznych jest Stary Orhiej (rum. Orhei Veke albo jakos tak), niezly monastyr. I to wszystko, nic wiecej w tym kraju, oprocz reliktow ZSRR ktore te sa pewna atrakcja, nie ma.

Drogi fatalne, pijani kierowcy jeżdżą jak szaleni, drogówka czatuje na łapówki, wskazana duża ostrożność.

Naddniestrza nie ma sie co bac, to ciekawe miejsce, i jeszcze ta satysfakcja z bycia w kraju, ktorego nie ma:) tylko ze lepiej dobrze mowic po rosyjsku i miec przygotowanych kilka banknotow po 10EUR na lapowki.

Jakby ktos sie jeszcze wybieral do Mołdawii to slużę radą.
I pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 29, 2009 9:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
"Co do Mołdawii...."

Dzięki za informacje, termin wyjazdu zbliża się wielkimi krokami wiec, gdy przyjdzie do opracowania trasy i szczegółów z nią związanych pojawią się kolejne pytania, wtedy odezwę się na forum albo na priv. Jeszcze raz dziękuję…


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL