Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:58 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dookoła Morza Czarnego
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 3:22 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So wrz 13, 2008 2:43 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lubuskie
Witam

W połowie sierpnia wybieram się dookoła Morza Czarnego i tu kilka pytań:

1. Czy ktoś jechał taką trasę ile km zrobił ile czasu to zajęło?
2. Czy komuś udało się przejechać przez Rosję do Gruzji? Jeżeli tak jak wygląda ten "manewr"?
3. Ja czytałem o jakieś drodze wojennej czy jakoś tak się nazywała prowadzącej od Władykaukazu do Tibilisi przez Wąwóz Darialski może ktoś nią jechał?
4. Jeżeli nieda się przez Rosję to jak inaczej, Rosja-Azerbejdżan-Gruzja?, czy tylko prom z Krymu?

To tak na początek ,a jak wpadną mi jeszcze jakieś pytania do głowy to będę pisał ale wszelkie rady tych którzy tam byli bardzo wskazane.:wink:


Pozdrawiam Marek ZG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 5:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
1. w zeszlym roku mielismy zamiar..niestety nie udalo nam sie kupic biletu na prom z gruzji do odessy.....nie wchodzily w gre lapowki, no chyba ze oczekiwali gnoje takich jak pol naszego buzdzetu.. takze wrocilislmy przez turcje....ja na roznego rodzaju 4 kolach bo moj ktm nawalil.

2.przez odesse do gruzji jest duzp prosciej przynajmniej z opowiesci inncyh podroznikow. wejdz na storne afrika twin polska tam jest dokladnie to opisane

3. gruzinska droga wojenna to obowiazkowa trasa w gruzji!!!! przebila jak dla mnie oslawniona trase transfogarska w rumunii....

4.wydaje mi sie z odessy do gruzji bedzie chyba najlatwiej.

jak masz wiecej pytan to pisz o jakie szczegoly Ci chodzi...

chyba nasz kolega forumowy greg jechal z ukrainy do gruzji....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 12:22 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So wrz 13, 2008 2:43 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lubuskie
Ja najbardziej chciał bym całą trasę na kołach zrobić więc zależy mi na informacji czy da się z Rosji do Gruzji przetoczyć?
A jeżeli tak to jak ten manewr wygląda?
No i pytanie ile czasu jest w Rosji na tranzyt? Mi sie obiło o uszy że 72h. jeżeli tak to czy dało by się właśnie w tym czasie przejechać do Gruzji co by nie ponosić dodatkowych kosztów wizy w Rosji?

Jaki sposób spędzania noclegów obraliście? Namiot? Czy kwatery? Ja osobiście chciał bym wybrać w większości tą pierwszą opcję. Czy to możliwe w Gruzji i Turcji? No i jakie są ceny ewentualnych kwater?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 12:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
nie ma granicy rosyjsko gruzinskiej 'ziemnej', przynajmniej dla nas zwyklych smiertelnikow, tak jak nie wjedzie sie z turcji do armenii....

mielismy spac w namiotach, ja ani razu go nie rozlozylem...w turcji nie bylo gdzie..jechalismy z istanbulu do kapadocji a z niej przez gory pontyjskie do gruzji...wszedzie skaly i zadnych pol namiotowych, ogromne tereny bez ludzi budynkow ze skalami ktore mialy tysiace kolorow.
istanbul :mieszkalismy w hostelu istanbul koszt cos okolo chyba 20dolarow za dwie osoby.. w samym centrum...w srodkowo wschodniej turcji malo hoteli, spalismy jeden raz w hotelu, po negocjacjach(obowiazkowo) okolo 100zl za pokoj dwuosobowy ze sniadaniem i motocyklami w srodku hotelu przy recepcji.....wchodnia i srodkowa turcja robi sie taka mniej przyjazna...ogromna bieda...pelno biednych dzieciakow ktore lataja wokol ciebie dotykaja motocykl nie zostawilbym go na pewno przed hotelem.....ale widoki takie ze marze o nich do dzis...podejrzewam ze poludniowa turcja pelna bedzie pol namiotowych, ale tam to juz biznes hotele, to nie jest prawdziwa turcja...gdybys chcial jechac z turcji do gruzji droga wzdluz morza czarnego to tam sa pola namiotowe przy morzu .....ale warto przejechac sie przez ankare do kapadocji....

gruzja.....w przwodnikach sa miejsca tanich miejsc noclegowych ale niestety zmienily sie nazwy ulic z komunistycznych na ich jakies tam narodowe, w przweodnikach sa jeszcze stare nazwy i nawet policja nie pamietala gdzie to bylo......w batumi mozesz zaplacic za pokoj dwuosobwy 200zl jak i 60zl niezaleznie od komfortu....

a tbilisi spalismy w hostelu u iriny..i to jest miesjce gdzie koniecznie musicie sie zatrzymac....nie pamietam ceny ale nie bylo drogo.......irina to kobieta opisywana w przwodnikach oddaje caly dom dla turystow sama spi na balkonie, nawet zima....sa tam podroznicy z calego swiata, hiszpani niemiec stanow....

w gruzji malo bylo pol namiotowych, oprocz terenow przy morzu......najlpiej w kazdym miescie zatrzymac sie przy policyjnym samochodzie. najczesciej beda to skody octavie i powiedziec ze szukacie noclegu za taka i taka kwote..bedzicie mieli eskorte na swiatlach do samego miejsca noclegowego.....w gruzji gorach sa miejsca gdzie mozna sie rozbic na dziko..nam zalezalo zeby poznac miejscowych ludzi....
na koncu drogi wojennej blisko kosciolka tsminda sameba spalismy w takiej agroturystyce......mielismy gruzinskie sniadania obiady...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 11:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Potwierdzam, że nie można dojechać na kołach wokół M Czarnego, na dziś jest to niemożliwe nawet dla dziennikarzy rosyjskich. Jesli musisz dookoła to pozostaje prom z Odessy.
Kolega pisze, że na dziko nie da się nocować w Turcji itp. Powiem tylko, że to kwestia podejścia, ja nocuje na dziko nawet w Niemczech i to nie na parkinach przy autostradach, ale w lesie i czasami dużym kamperem terenowym. Po prostu trzeba poćwiczyć i nie liczyć na luksus, ale na obniżenie kosztów.
Co do Gruzji to pamiętaj o temperaturach, bo tam jest wysoko, ja na początku października miałem mrozy.
Granicę z Turcji do Batumi pokonuj szlakiem dla pieszych, bo z samochodami to pięć godzin, celnicy są mili i gadaja po ruzku po obu stronach.
Droga z Batumi do Vardżi jest na enduro i to w miarę lekkie.
W Tbilisi polecam nocleg na dziko pod cerkwią, moge podać namiar GPS, spałem dwa razy i z popem wino piłem. Lokalni motocykliści mnie tam zaprowadzili. Miejsc jest super, lasek, sucho, cicho i z dala od centrum.
Jak byś potrzebował więcej informacji pisz.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 11:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 4:17 pm
Posty: 792
marekzg napisał(a):
Ja najbardziej chciał bym całą trasę na kołach zrobić więc zależy mi na informacji czy da się z Rosji do Gruzji przetoczyć?



nie da sie .


ps zerknij na wyjazd do Iranu na tym forum .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 3:07 pm 
marekzg napisał(a):
No i pytanie ile czasu jest w Rosji na tranzyt? Mi sie obiło o uszy że 72h. jeżeli tak to czy dało by się właśnie w tym czasie przejechać do Gruzji co by nie ponosić dodatkowych kosztów wizy w Rosji?
...


Na tranzyt masz 10 dni


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 4:10 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So wrz 13, 2008 2:43 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lubuskie
No jak na razie temat zawieszam ponieważ ceny promu są naprawdę spore. Najprawdopodobniej uderzymy na wschód Rosja, Kazachstan (Aralsk) ale to się jeszcze okaże choć coraz mniej czasu..

Dziękuje wszystkim za rady i odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 9:02 pm 
Nie musisz zawieszać.
Może się udać i to na kołach.
http://www.africatwin.com.pl/showthread ... 93&page=21
Wybieram się tam na simsonie s51. Może ruskich dziennikarzy nie puszczają, ale w tym roku już paru śmialków z Polski z wizą abchaską w garści (w linku podaje co i jak) od strony rosyjskiej wjechało. Podobnie od gruzińskiej. Trip możliwy tylko w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara raczej.
To tyle ciekawostek.
pzdr
Elwood


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL