Teraz jest Wt lis 21, 2017 12:57 pm

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Północna Tajlandia - był ktoś?
PostNapisane: Śr mar 16, 2016 12:24 pm 
Aktywny

Wybieramy się w styczniu/lutym 2017 na Północ Tajlandii.
Startujemy z Chiang Mai.Tam wypożyczamy Hondy CRF i przewodnika.
Czy ktoś jeździł po tamtejszych okolicach?Interesują mnie oczywiście trasy off-owe

Jakieś rady,sugestie...?

Tytuł: Re: Północna Tajlandia - był ktoś?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 10:53 am 
Początkujący

Byłem w tamtych okolicach, aczkolwiek "piechotą"... Na miejscu jeden dzień poświęciłem na objazd okolicy skuterem... Asfalty dobre, ale nie o to pytasz...
Okolice Chang Mai to teren górzysty, do tego porośnięty lasem zwrotnikowym... Zatem wilgotno... Możecie natrafić w offie na błotniste kawałki... Ale wszystko zależy od pogody jaką zastaniecie... Styczeń/luty to pora już dawno po monsunie, co działa na Wasz plus...
I taka dygresja: w Chang Mai w niedziele odbywa się największy targ z rękodziełem w okolicy (tak w promieniu 1000km)... Zamykana jest wtedy cała starówka i przekształcana w targowisko... Warto...
Poza tym wszystkie ulice naokoło starówki wyglądają jak tor wyścigowy: na łukach krawężniki ścięte pod kątem, malowane w biało-czerwone pasy... Lokalesi wieczorami tam upalają swoje małolitrażówki... Fajny klimat...
Macie jakąś tanią wypożyczalnię namierzoną? Wokół starwki jest ich kilkanaście, lecz ceny nieco wysokie (50-80 USD za dzień)...

PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 12:43 pm 
Aktywny

chemik napisał(a):
Macie jakąś tanią wypożyczalnię namierzoną? Wokół starwki jest ich kilkanaście, lecz ceny nieco wysokie (50-80 USD za dzień)...

Właśnie w związku z cenami w Północnej Tajlandii zmodyfikowaliśmy nieco plany i 6.01.2017 ruszamy z Luang Prabang w Laosie na Północ...
W Chiang Mai nie dogadaliśmy się z żadnym przewodnikiem - ich ceny w sezonie to ok 100-120 $ od KAŻDEGO uczestnika wyprawy za dzień!!! Tymczasem w Laosie płacimy 120$/dzień od całej grupy.Różnica jest zasadnicza :D

PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 1:58 pm 
Początkujący

Też zacna okolica... W Laosie off-roadem jeździłęm w okolicy Van Vieng: las zwrotnikowy i gory to jest bardzo dobre połaczenie... Wy jedziecie bardziej na północ... Loang Prabang to w zasadzie ostatnie w miarę duże miasto - dalej na pólnoc o już tylko las i rozsiane po nim wioski, a potem granica chińska... Ja zwiedzałem ta okolicę łodzią i nowym audi A6 quarto... Asfaltu w zasadzie w całym Laosie jest może łącznie z 17km, więc gdzie nie pojedziecie to będzie off-road... Audi wyło z bólu, a ja płakałem, choc nie było moje...
W tamtej okolicy jest wiele rzek i możliwości ich przekraczania zależą od stanu wody... Z tym możecie potencjalnie miec problem... Reszta będzie OK... Nawet upały nie są uciążliwe...
Upewnijcie się, że rzeczywiście wynajmujecie właściwe motocykle - mój cały był oklejony nalepkami HONDA, ale silnik już miał przetłoczenie HONGA... Po prostu chińska podróbka...
Powodzenia... Napisz relację po powrocie...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]