Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:14 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: N lut 21, 2016 8:46 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
włóczykij napisał(a):
żółf napisał(a):
Jac napisał(a):
A ja bym polecał pojechać bocznymi drogami, również przez PL. Śmignąć wschodnią stroną, potem przez Bieszczady. Do Słowacji przejechać tędy (https://goo.gl/maps/B5RtwnGUQ4w), to zaraz za Lipowcem, a potem bocznymi asfaltami do Ubli/Wielkich Biereznych.

Jac

A tam przypadkiem nie ma jakiegoś słowackiego parku narodowego? Bo ja kiedyś się wbiłem kawałek dalej w stronę Cisnej i dotarłem szutrami do jakiegoś szlabanu i strażnik trochę nerwowo próbował mi wytłumaczyć, że powinien mnie zatrzymać po drugiej stronie i nie puścić dalej, a teraz to sam nie wie co ma zrobić :lol:

żółf, pomyliłeś chyba miejsca. To co piszesz, to przejście piesze przez Przełęcz nad Roztokami. Od Polskiej strony asfalt do samej granicy, na Słowackiej, Park Narodowy. kilkanaście lat temu dało się podobno tamtędy przejechać. Droga podana przez Jac to legalne szutry z Jaślisk. Zaraz za granicą Ukraińską w Małe Berezne można wymienić euro na hrywny ( wychodzi nawet lepiej jak w Krościenku). Przejście ogólnie spoko, ale od czasu zadymy na Majdanie Słowacy stali się bardziej służbowi (już nie wołają motocykli bez kolejki :( ), a Ukraińcy lubią wyłudzić parę hrywien.
Sylwester, jedziesz tenerą czy liściem?


Sprawdziłem na mapie i bingo, właśnie o przełęcz nad roztokami mi chodziło, dzięki 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: N lut 21, 2016 9:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Jadę tenerą z plecaczkiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: N lut 21, 2016 6:27 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 29, 2012 11:33 pm
Posty: 136
Wielka szkoda, termin czerwcowy mam zajęty już na 2oo. Został wolny tylko sierpień i wrzesień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 8:57 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Tenerą z plecaczkiem, to pewnie kufry boczne będą grane, sprawdź dobrze mocowania :wink: . Najgorsze drogi są niestety za Krościenkiem, zwłaszcza H13 to masakra (choć widoki, zwłaszcza od Turki super). Jadąc przez Słowację będziesz miał fajne asfalty. Jeśli na 12 dni to może Lwów? Będziecie mieć później super drogę M06 do samego Mukaczewa. W czerwcu planuje wypad na ryby, na Zakarpacie, więc może się spotkamy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 3:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
SituGS napisał(a):
Przejezdzałem w Kroscienku, długo nie czekałem.

Smigałem sobie potem od Uzgorodu na wschód, zadna policja mnie nie zatrzymała, nikt sie nie rzucał, lokalesi zagadywali i częstowali swojskimi wyrobami. Ogólnie spoko :)
Mam nadzieje ze obecnie banderowskie zapędy tam sie nie odzywają, jedź, bedziesz świnką doświadczalna :mrgreen:


potwierdzam. 10 min w Krościenku i potem na Uzgorod, a potem na wschód.

Miło i przyjemnie.

to bylo w 2014. w 2015 byl powrot przez Kroscienko i wjazd od wegierskiej strony. Rowniez milo, szybko i sprawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 5:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
włóczykij napisał(a):
W czerwcu planuje wypad na ryby, na Zakarpacie, więc może się spotkamy :)
Daj Boże włóczikij :D
Dzięki Wszystkim za namiary i wskazówki to dla mnie cenne informacje :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: N lut 28, 2016 1:09 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lip 13, 2014 1:49 pm
Posty: 134
Lokalizacja: centrum...
włóczykij napisał(a):
W czerwcu planuje wypad na ryby, na Zakarpacie

:)
Czy moglbys napisac o tamtejszych realiach z krainy salmonidow ?
Jak z formalizmami, czy raczej sie tym nie przejmowac...
Jak ze specyfika wod i zasobnoscia, cos w rodzaju Roztocza czy moze Podkarpacia ?

Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie poszwedac sie swobodnie po poloninach po tamtej stronie... i moze nie tylko... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: N lut 28, 2016 9:31 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Na Ukrainie, na rzekach nie potrzeba żadnych pozwoleń, kart ( przynajmniej ja nic o tym nie wiem). Oczywiście w parkach narodowych łowić nie wolno, ale i tak widziałem łowiących min. w Parku Synewyr niedaleko budki strażników :shock: .Zakarpacie to góry, więc rzeki podobne do naszych podkarpackich, bieszczadzkich. Niestety, ryb jest niewiele i jeśli ktoś nastawia się tylko na nie, to będzie zawiedziony. Można czasem fajnie połowić klenie na muchę, ale łososiowatych jeszcze nie spotkałem. Szczerze pisząc, to coraz rzadziej zabieram tam wędkę, ale w tym roku ( chyba czerwiec) planuje z kumplem zrobić Stryj- od źródła do Dniestru ( oczywiście z wędką).
Najczęstsza zdobycz na Ukrainie :lol:
[ img ]


Ostatnio edytowano Wt mar 01, 2016 7:18 pm przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: Pn lut 29, 2016 7:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lip 13, 2014 1:49 pm
Posty: 134
Lokalizacja: centrum...
włóczykij napisał(a):
Najczęstsza zdobycz na Ukrainie :lol:

Cos nie widac zdobyczy :)
(link nie dziala)

W sumie faktycznie z salmonidami w zlewisku czarnego jest gorzej... troche sam lowilem "za gorami" i kilka osob mi mowilo ze jakos dziwnie z tym jest po tamtej stronie... dlatego liczylem ze moze bedziesz mial inne zdanie... moze mi cos umknelo...
Kiedys Dniestrem pod Lwow nawet siewrugi docieraly... mam nadzieje ze tamtejsze osiadle salmonidy w gornych odcinkach nie znikna jak one...

Ja jestem fanem malych wirowek (comet 0-1 czasami 2) i powiem szczerze ze na Podkarpaciu latem zabawa w kamienistych dolko/kaluzach z kleniami jest swietna... slonce (a czasami wieczorem nawet trafiaja sie ladnie wybarwione potokowce), krotkie spodenki, trampki... ciekawa odmiana od przedzierania sie przez centralno/polnocne krzaczory :)

No ale klenie to nie to co salmonidy, tych niestety z moich obserwacji niema za duzo... choc w Ropie przy okazji trafil mi sie nawet zrodlak (jak dotad pierwszy i jedyny w zyciu).
Natomiast jesli chodzi o salmonidowy raj to trzeba sie wybrac tam gdzie mnogosc azjatyckich lenokow i gdzie jeszcze mozna spotkac najwieksze legendarne salmonidy swiata... puki jeszcze sa (ostatni dzwonek...).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: Wt mar 01, 2016 7:33 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Mam nadzieję, że teraz link robi ( przy okazji zauważyłem, że wszystkie moje zdjęcia z google+ dodawane z "kolekcji" nie działają :lol:( powymyślali jakieś durackie udogodnienia :lol: )). Co do ryb, to jeśli zależny Ci tylko na salmonidach to polecam jednak spróbować muchówki, na południu jest parę fajnych łowisk specjalnych gdzie w pięknych okolicznościach przyrody można naprawdę fajnie połowić.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL