Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 11, 2016 3:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
Na terminalu w Terespolu, w agencji po stronie bialoruskiej celnej robią ci ksera, wriemienny wwoz, wszelkie potrzebne kwity za parę groszy. Mozesz tam tez wymienić kasę. Przejście bezproblemowe w najmniejszym stopniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: Pt mar 11, 2016 6:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 2:37 pm
Posty: 16
Jeżeli dla kogoś przekraczanie granicy przez 2-3 godziny (przy założeniu, że objeżdża kolejkę) jest bezproblemowe to OK, zwracam honor. Przekraczałem tą granicę motorem wiele razy i przejazd przez nią poniżej godziny to bardzo duże szczęście.
Agencja o której piszesz to Bieltamozservis, faktycznie mogą zrobić odprawę za Ciebie za 2 EURO (płatne w rublach).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 11, 2016 7:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
2 godzin nigdy nie stalem, kolejkę objezdzam zawsze, bez żadnych problemów ani u innych oczekujących, ani od sluzb granicznych. Bezproblemowo, bo nigdy nie bylo polecenia otwierania kufrów, pokazywania dziwnych papierów, olewania przez celniikow itp. Zawsze grzecznie, milo, niekiedy panie celniczki początkowo "surowo-służbowe" ale z uśmiechniętymi oczami :)...Motocykle i ich kierownicy działają jednak na kobiety... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: Pt mar 11, 2016 8:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Potwierdzam - zresztą co to są 3 godziny wobec całej tej wolności jaką oferuje Białoruś ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: N mar 13, 2016 8:33 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 2:37 pm
Posty: 16
Białoruska wolność - bezcenne ;), z objeżdżaniem kolejki to nie taka oczywista sprawa, na przejściu w Terespolu są trzy kolejki: przed polskim WOPkiem, na moście i przed kanałami po białoruskiej stronie, chyba tylko przed mistrzostwami hokejowymi nikt nie zwrócił nam uwagi za omijanie kolejki, generalnie jest to źle widziane przez białoruskich pograniczników, co prawda tylko raz kazał wracać na koniec kolejki, olaliśmy to i dalej staliśmy na początku, skończyło się to tym, że wpuścił na przejście wszystkie samochody a do nas podszedł na końcu ;(
Najgorsze co nam się przydarzyło zafundował nam jednak nasz polski WOPek, kazał nam wracać na koniec kolejki mimo padającego deszczu. Dopiero po interwencji u kierownika zmiany dało się wjechać pod dach nie czekając.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 10, 2017 4:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:36 pm
Posty: 106
Lokalizacja: WKZ/LRY
Za miesiąc do Białorusi można będzie wjeżdżać na stałe bez wizy na czas do pięciu dni. Wymagane będzie 20E/ dzień i ubezpieczenie medyczne. Obowiązuje dla całej UE.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: Wt sty 10, 2017 4:39 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
ja miałem wizę prywatną.

sama granica jest przyjazna, choć czasochołonna (ze 2-3h), za to ceny są oficjalne (i niskie) i nikt Cię w konia nie robi. ksero, wypełnianie wremiennego wwozu etc - robi agencja celna na granicy. O samą procedurę wystarczy zapytać byle kogo w mundurze, powiedzą co zrobić, w którym okienku.

byłem w czerwcu 2016. polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: Wt sty 10, 2017 6:41 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Potwierdzam, też wjeżdżałem w czerwcu, powrót lipiec. Każda ze stron minimum 2-3 h po stronie białoruskiej jak ominęliśmy sznur aut cofnęli nas na koniec kolejki. Dobrze że nasi nam autami miejsce zrobili bo te 3 godziny to byłby duży optymizm. Wjazd dość bezproblemowy ale czasochłonny. Kumpla nie chcieli wpuścić z używanymi oponami. Godzinę straciliśmy na samo przekonanie celnika że opony są nowe bo starych na Białoruś wwozić nie wolno. Agencja działa jest tanio, szybko i sprawnie a dziewczyny miłe i sympatyczne. Uwaga na denominację bo naród jeszcze się gubi. W lipcu mieli ucinkę bodaj 4 zer. Warto zwracać uwagę szczególnie przy płatności kartą bowiem błąd może być dość kosztowny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Białoruś
PostNapisane: Wt sty 10, 2017 8:02 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
akurat to była jedyna granica ever (a sporo ich zrobiłem) gdzie cofnęli mnie na koniec kolejki i musiałem czekać ze wszystkimi stąd ten czas.

bezproblemowa, bo nikt się nie czepia, nie wyciąga kasy, procedura jedna dla wszystkich, papierki wypełniają za grosze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Śr mar 08, 2017 7:17 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 2:37 pm
Posty: 16
Chris napisał(a):
Za miesiąc do Białorusi można będzie wjeżdżać na stałe bez wizy na czas do pięciu dni. Wymagane będzie 20E/ dzień i ubezpieczenie medyczne. Obowiązuje dla całej UE.

to nie do końca prawda, ruch bezwizowy dotyczy tylko bezpośrednich lotów do Mińska. Na drogowych przejściach granicznych nic się nie zmieniło, trzeba mieć wizę. Jak już kiedyś pisałem, gdyby ktoś chciał, to bez problemu załatwię to korespondencyjnie. Bardzo lubię Białoruś i kilka razy w roku organizuję kolegom objazdówki po kresach, polecam te klimaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL