Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 11:45 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Hej,

Kiedyś witając się na forum wspominałem o tym, że planuje przesiąść się na ADV i zrealizować dobre "videło" z wyprawy z racji tego, że z filmem związana jest moja praca :)

Przesiadka trochę trwała ale w końcu, jakoś w połowie 2014 udało się sprzedać Super Duke'a i we wrześniu zakupić upragnione LC8. Nie jestem najaktywniejszym użytkownikiem forum i nie chwaliłem się do tej pory zakupem więc pochwale się teraz :) KTM może być co niektórym znany bo forumowy ( z kalendarza :D )

[ img ]

Z wypadu po sprzęt powstał nawet krótki film, ale to może w innym wątku ;)


Myślałem o wyprawie dookoła świata, postanowiłem zacząć od czegoś z mniejszym rozmachem :D ;)

A tak poważniej, z początkiem Maja ( ew. koniec kwietnia ) planuje rozpocząć sezon "wypadowy" od objechania naszego kraju dookoła, zabierając ze sobą sprzęt, żeby skręcić coś naprawdę fajnego z tej wyprawy :) Będzie to dla mnie poligon doświadczalny jeśli chodzi o jazdę i poszukiwanie fajnych kadrów jednocześnie, dobór sprzętu w takich ilościach, żeby nie zajmował całego bagażu :D Zabezpieczenie go, kwestie zasilania, pamięci, obiektywów, statywów i innych pierdół które wyjdą w praniu. Być może ktoś z Was będzie chciał z tych doświadczeń skorzystać, a i bez przygód w tej kwestii pewnie się nie obejdzie.


Dopiero przysiądę do ustalania konkretnej trasy przekopując się przez istniejące już wątki i Wasze dotychczasowe wypady w PL. Na razie wiem tylko, że zabieram namiot, video-gadżety i zależy mi na tym, żeby była to wyprawa zdecydowanie bardziej off niż on road. Nie chodzi o jakiś hardcore ale założenie jest proste; więcej szutrowych/polnych dróg = lepiej ;)

W totalnym więc uproszczeniu na dzień dzisiejszy wygląda to tak :D

[ img ]

Jak już zacznę ustalać coś bardziej konkretnego, wrzucę tutaj, jednocześnie będę ogromnie wdzięczny za wasze sugestię :)

Jeżeli ktoś jest chętny przyłączyć się do wypadu w całości lub na jakimś konkretnym ustalonym etapie to zapraszam!

Co najważniejsze, finałem tego wypadu ma być IZI MEETING 8-10 maja, z którego relacja praktycznie zakończy moją podróż i tutaj oczywiście pytanie do organizatorów, czy nie mają nic przeciwko żeby przy okazji jakaś ładna ( mam nadzieję ;) ) video relacja z tej imprezy powstała ? :)

Oprócz filmu postaram się to jakoś sensownie na forum zrelacjonować i wrzucać na bieżąco foty.

Wiem, że jakąś część z Was interesują kwestię video, więc tak jak wspomniałem wcześniej postaram się więc wrzucać info pod tym kątem; co, jak i czym kręcę/montuje, o ewentualnych wyzwaniach czy problemach z tym związanych etc. :)

Pozdrawiam!


Edit: "IZZI", "IZZY" bolało jak się czytało, sorry za kosmiczne literówki przed zedytowaniem.


Ostatnio edytowano Wt mar 10, 2015 1:26 pm przez #66, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 12:17 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Może ta relacja będzie Ci przydatna w planowaniu Twojej.

http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=2&t=15311

Pewnie wiele osób będzie śledziło relacje z Twojej podróży.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 12:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1592
Lokalizacja: Białystok
Jak będziesz w okolicach Białegostoku zapraszamy do Nas, u nas film zapewne Ci się urwie ale będziesz to miło wspominał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 2:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
hej 66... noo to idziesz tropem planowanego przez nas oversizea...

jeżeli zechciałbyś rozpocząć od IZIego.. a nie zakończyć, miałbyś zacną ekipę kilkunastu osób - zwanych Łowcami Niewygód na kręcenia.. :D lecimy również na dzikach, mniejszych i większych generalnie sam off. robimy całe południe, ukrainę na 2 dni, i cały wschód, czas przewidziany 14 dni, jak starczy to jeszcze polecimy częscią północną :)

odwiedzimy Gołębia, i każdego kto będzie chętny nas ugościć :)
zapraszamy też wszystkich którzy czują się na siłach ..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 5:17 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
-> Carlos, dzięki za link, ta relacja będzie bardzo przydatna ;)


-> Gołąb, jak będe w okolicy to jak najbardziej :D


-> ex, brzmi rewelacyjnie i nie zastanawiał bym się długo nad taką opcją, ale niestety po 10tym będę musiał szybciutko wracać do zleceń które mam w tym terminie :| , być może w weekend 15-17 udało by mi się gdzieś dobić do was na chwile :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 9:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
było by fajnie :D

tutaj pod linkiem piszemy, umawiamy się i organizujemy :D w razie pytań pisz tam... zawsze ktoś Ci odpowie...

do zobaczenia na trasie gdzies w takim razie :)

ps. bardzo żałuję że nie jedziesz z nami chętnie bym pomógł w filmie... kręcenie naszej bandy to też mój cel tego wyjazdu :) myślę że przez te 2 tygodnie dostarczą mi masę fajnych ujęć ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 11:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Na Wasze forum na pewno zajrzę, tam mnie jeszcze nie było :D

Postaram się dolecieć chociaż na chwilę i z kamerą, to może chociaż coś takiego by się skręciło :D :twisted:

*

*Produkcja z przed dwóch lat, zrealizowana na spontanie. Brak odpowiedniego sprzętu w garażu, więc robiłem tylko za operatora :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Śr mar 11, 2015 12:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
też coś tam sobie kręcę.. poproszę zatem o ocenę i rady.. co poprawić co zostawić :)








Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Śr mar 11, 2015 9:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Z ciekawosci ile dni zamierzasz byc w drodze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Cz mar 12, 2015 1:19 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
--> ex, dyksuja na inny wątek ;). Do oceniania to ja się nie poczuwam :D Mogę tylko napisać, że
przejrzałem sobie wcześniej twoje klipy na "Łowcach" i mi się bardzo podobały :) Jeśli chodzi o rady... Nie zagłębiłem się jeszcze dobrze w "kącik o filmach", ale widzę, że jest tu kilka osób "z branży" mądrzejszych i bardziej doświadczonych :D . Dużo ciekawych rzeczy przeczytałeś już w wątku o "obróbce" ( też jeszcze całego nie zgłębiłem, ale z tego co zdążyłem przeczytać mądrze tam prawią i cenne wskazówki podrzucają ;) )

Z mojej strony, to po prostu rób swoje, kręć kręć kręć eksperymentuj kręć, baw się tym bo możesz robisz to "dla siebie" i nikt nad tobą z batem nie stoi ;) . Z każdym kolejnym filmem widać postęp. Coraz bardziej ogarniasz 'final cut'a', zaczynasz fajnie kombinować z montażem i muzyką, w dodatku widzę jakieś 'slidery' i inne latające 'phantomy', relację z Albanii się naprawdę super oglądało :)

A jak masz jakieś konkretne pytania co do sprzętu/postprodukcji czy jakichkolwiek tematów z filmem związanych to wal śmiało na priv, w miarę wiedzy i własnych doświadczeń postaram się pomóc, muszę też częściej zaglądać na to forum, zwłaszcza video-wątki które cały czas nadrabiam :)


-> Kuba, planuje do 14 dni, ale to jest jeszcze temat nie ustalony... .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Cz mar 12, 2015 11:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
#66 napisał(a):
--> ex, dyksuja na inny wątek ;). Do oceniania to ja się nie poczuwam :D Mogę tylko napisać, że
przejrzałem sobie wcześniej twoje klipy na "Łowcach" i mi się bardzo podobały :) Jeśli chodzi o rady... Nie zagłębiłem się jeszcze dobrze w "kącik o filmach", ale widzę, że jest tu kilka osób "z branży" mądrzejszych i bardziej doświadczonych :D . Dużo ciekawych rzeczy przeczytałeś już w wątku o "obróbce" ( też jeszcze całego nie zgłębiłem, ale z tego co zdążyłem przeczytać mądrze tam prawią i cenne wskazówki podrzucają ;) )

Z mojej strony, to po prostu rób swoje, kręć kręć kręć eksperymentuj kręć, baw się tym bo możesz robisz to "dla siebie" i nikt nad tobą z batem nie stoi ;) . Z każdym kolejnym filmem widać postęp. Coraz bardziej ogarniasz 'final cut'a', zaczynasz fajnie kombinować z montażem i muzyką, w dodatku widzę jakieś 'slidery' i inne latające 'phantomy', relację z Albanii się naprawdę super oglądało :)

A jak masz jakieś konkretne pytania co do sprzętu/postprodukcji czy jakichkolwiek tematów z filmem związanych to wal śmiało na priv, w miarę wiedzy i własnych doświadczeń postaram się pomóc, muszę też częściej zaglądać na to forum, zwłaszcza video-wątki które cały czas nadrabiam :)


-> Kuba, planuje do 14 dni, ale to jest jeszcze temat nie ustalony... .



thx... mam kilka pytań jak się ograrnę z robotą, będę pisał.. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt mar 13, 2015 10:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Pytam ,bo w z obserwacji navi srednia predkosc w offie ,szuter,postoje itp. to około 29km/h niewiele,wiec na 14 dni trasy tempo musi byc zgrane.Szkoda ,ze raczej nie bede w tym terminie w Polsce bo od dawna planuje własnie taki przejazd.
Powodzenia i czekam na relację
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt mar 13, 2015 10:50 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
ex1 napisał(a):
też coś tam sobie kręcę.. poproszę zatem o ocenę i rady.. co poprawić co zostawić :)

Jeśli chodzi o phantoma to ujęcia nie były jakoś podnoszące jakość filmu, a na pewno zwiększają dużo jego koszt. Oczywiście jak już phantoma i tak masz to o czym tu mówić. Ale zdecydowanie poświęciłbym klipy lotnicze a skupił się na stabilizacji zdjęć z ręki/samochodu, żyroskopy gimbale itp. Filmy spokojne, stonowane, bez jakiejś niepotrzebnej muzy nawalanki, która ma niby dodać czadu. Tak więc to mi się podoba (może się starzeję). Montaż bez wad, przejścia w porządku, nie odnosiłem wrażenia że a co to się teraz dzieje. MOŻE jedynie ciut za dużo przejść między klipami przez ściemnienie/rozjaśnienie, takie przejście bym dał przy zmianie sytuacji, dnia, a tu jakby mamy jeden ciąg tego samego, a jest rozdzielenie. Generalnie niby piątka, zwłaszcza Albania. Ale jakoś czegoś mi brakuje, chyba ludzi, niby ktośtam jest przedstawiany, jakieś imiona, ale prawie żadna twarz się nie pojawia, nie ma rozmów, komentarza/komentarzy, jakiejś interakcji z widzem, nie ma nawet pokazanej żadnej sytuacji, po prostu ziomale jadą na motorach, widok z przodu, z tyłu, do przodu do tyłu, z kolana i w kolano... Czego bym jeszcze nie robił - nie pokazywał dwa razy tego samego/podobnego klipu - Jak już ziomal jechał tym motorem po piachu to fajnie i jeden klip, MAX dwa i wystarczy, a tu mamy co chwila powrót do tego samego i to w ciągu kilku minut. Już może być ziomal jadący po piachu na początku filmu, fajnie, ale niech pod koniec gdy będzie powtórka tematu przynajmniej przydzwoni łbem w jakąś palmę albo coś, a tu po prostu nic, jedzie :wink:

Jeszcze co do phantoma - tak cały film rąbnąć tylko z phantoma, wszystkie ujęcia, to by było coś.

Na koniec krótko - podobało mi się, ale jak już jest wyprawa to niech coś się dzieje, coś razem robicie, naprawiacie dętkę, walczycie z kałużą, chlejecie i żygacie, no cokolwiek :mrgreen:

EDIT. KURNA, teraz widzę że to pytanie to nie do ogółu było, tylko do autora wątku. Ale już napisałem to co będę kasował. Na niczym się nie znam więc tym cenniejsze moje zdanie - nieskalane wiedzą :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt mar 13, 2015 11:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
:D dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pn mar 30, 2015 12:59 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
[ img ]

Czasu co raz mniej, czas odkurzyć motocykl i zacząć go przygotowywać :) Tydzień temu chciałem się nim udać na wiosenny przegląd jednak Kat postanowił się zbuntować. Tej zimy nie wymontowałem aku i to był błąd. Po wrzuceniu innego całkiem świeżego, rozrusznik "okręcił" kilka razy z oporem jednak dość szybko się poddał i motocykla ostatecznie nie udało się odpalić :/ Bateria wróciła więc do motocykla taty od której została chwilowo przeszczepiona. Co ciekawe Honda bez najmniejszego problemu na niej odpaliła. Niestety zabrakło czasu na zgłębienie tematu. W tygodniu zrobię drugie podejście jeśli nie wypali pozostanie przejazd "na pace" :)

Nie dogalaliśmy się z dzikiem, mimo to, udało się wiosnę przywitać za kierownicą. W garażu na szczęście stoi bardzo kusząca czasami alternatywa na ten wypad;

[ img ]

Mała Honda to totalne przeciwieństwo KTM'a mimo to, moim zdaniem, sprzęt jest genialny!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL