Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 11:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
Siemka,

Planujemy z zonka rowerowy wypad w Bieszczady w przyszlym roku (wiem wiem kupa czasu, ale warto zaplanowac) moje pytanka:

- szukam dobrego przewodnika rowerowego Bieszczady (najchetniej z mapami tras itp.);
- szukam dobrej mapy rowerowej / turystycznej / pieszej na ktora, ewentualnie moglbym naniesc zaplanowane trasy (dokladna).
- szukam tras nie dla profesjonalistow: tj. JADE z ZONA na rowerach gorskich (w Hiszpanii dawala rade zrobic 60km dziennie w upale, ale w lekkich gorkach i bardziej urlopowo nie planuje wiecej niz max 40-50km dziennie);
- szukam tras, a raczej szlakow: najchetniej szlaki polne/gorskie; asfaty rowniez ale nie glowne drogi !!;
- planuje trasy, ktore jestesmy w stanie ukonczyc / przejechac w raczej jeden dzien i wrocic na noc do noclegowni (tj. bez miedzynoclegow itp)
- jedziemy na 5-7 dni, bedziemy miec samochod, wiec dalszy dojazd do ciekawych tras rowerowych jak i dalsze rozlozenie tras nie bedzie problemem;
- planujemy zrobic sobie baze wypadowa z jakiejs agroturystyki;
- moze ktos ma jakies gotowe tracki ???

Dziekuje za wszelka pomoc

PS:
Moze ktos zna namiary na jakies dobre gospodarstwa agroturystyczne w Bieszczadach ??
Dzieks,

Kinioo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 11:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Rowerem?


Fuuuuj! :mrgreen:

A tak na powaznie.
Map jest sporo. Szukales?

Bieszczady zachodnie zdaje sie.
Mam w aucie. Jak znajde to powiem co ijak.

Ta:

http://ruthenus.pl/main.php?podstr=skle ... y&strona=1

7 dni to sporo. Namiarow na noclegi tez mam troche. Daj namiar na standard jaki Cie interesujeTylko nocowanie w jednym miejsc bedzie wymagalo uzycia auta. Niby niewielki obszar ale wrocic 30km po gorkach do domu to moze byc wyzwanie (dla mnie bylo) . Tym bardziej,ze czesciowo wraca sie po tych samych.

Polecilbym wycieczke do zrodel Sanu, cerkiew w lopience, zwiedzanie zapory w Slonie (sama Soline nie) , Zatwarnice (i bar w lesniczowce) :mrgreen: itd..

Trase wyrysuj sobie na http://www.gpsies.com/#10_52.0001013752 ... 8_mapQuest
mozesz tam sobie trackow poszukac, ale na jakies gotowizny bym nie liczyl. Zwykle jezdz sie tam na wiekszym lub mniejszym nielegalu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 11:57 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
newbie007 napisał(a):
Rowerem?


Fuuuuj! :mrgreen:

A tak na powaznie.
Map jest sporo. Szukales?

Bieszczady zachodnie zdaje sie.
Mam w aucie. Jak znajde to powiem co ijak.

Ta:

http://ruthenus.pl/main.php?podstr=skle ... y&strona=1

7 dni to sporo. Namiarow na noclegi tez mam troche. Daj namiar na standard jaki Cie interesujeTylko nocowanie w jednym miejsc bedzie wymagalo uzycia auta. Niby niewielki obszar ale wrocic 30km po gorkach do domu to moze byc wyzwanie (dla mnie bylo) . Tym bardziej,ze czesciowo wraca sie po tych samych.

Polecilbym wycieczke do zrodel Sanu, cerkiew w lopience, zwiedzanie zapory w Slonie (sama Soline nie) , Zatwarnice (i bar w lesniczowce) :mrgreen: itd..

Trase wyrysuj sobie na http://www.gpsies.com/#10_52.0001013752 ... 8_mapQuest
mozesz tam sobie trackow poszukac, ale na jakies gotowizny bym nie liczyl. Zwykle jezdz sie tam na wiekszym lub mniejszym nielegalu


Dzikei za szybki odzew !!

Co do map to szukalem tyle co tego ranka na kompie w biurze - znalazlem cos takiego:

http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1402

http://compass.krakow.pl/aktualnosci/10 ... WOSC-2013/

http://www.bieszczady-online.pl/btc/trasy_rowerowe.php#

Tka jak pisalem, bedziemy mieli auto, wiec dojazd lub powrot autem nie bedzie problemu.
Zgadzam sie co do wybierania tras/szlakow na 'czuja' tzn 'a moze pojedziemy ta droga, wyglada fajnie', ale chcialbym zaplanowac cos ogolnie wsrod ciekawych miejsc / widokow / terenow.

Co do zakwaterowania: nie mamy wielkich wymagan: cicho i swojsko (stad agroturystyka); pokoj 2 (moze 3-osobowy) chetnie z lazienka i jakas mozliwosc schowania rowerow na noc; moze jakies 'wiejskie, lokalane sniadanko :P.

Wsrod forow rowerowych czesto przewija sie miescina: Wolkowyja jako dobra lokalizacja wypadowa??

K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 12:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
W Bieszczadach byłem 2 razy rowerkiem :D . Jeździłem po górach z całym dobytkiem nocując codziennie gdzie indziej. Dlatego nie podpowiem gdzie się zadekować.

Sam próbowałem wjeżdżać w góry,ale niestety BPN jest zamknięty dla rowerów poza wyznaczonymi szlakami. Korzystałem z mapy ExpresMap, nie korzystałem z przewodników.

Planując cokolwiek pamiętaj, że w górach siły idą o wiele szybciej. Nie wiem jak jest z twoją ślubną, ale na początek zaplanuj trasy nawet krótsze, żeby się nie okazało, że pierwszego dnia tak się umęczycie, że wam się odechce rowerów. Przy planowaniu tras, nawet na szklakach rowerowych, dobrze przeanalizuj poziomice. Może się okazać, że nawet fajne szlaki rowerowe mocno pną się do góry.

Natomiast z moich polecanek, to stanowczo dolina Sanu. O ile mi wiadomo do samego źródła nie można dojechać rowerem, ale traska jest bardzo miła i sympatyczna. Trasa jest na kilka dni i w więszości jest raczej płaska. Tak samo dolina Wetliny, przez rezerwat Sine Wiry. Do tego jest po drodze kilka nieistniejących już wiosek.
MOżna też poszukać pozostałości po kopalniach ropy w okolicach Tołsty.

Wiele więcej nie polecę, bo sam latałem dość dużo po szlakach pieszych, ale to polecam tylko dla znających się na rzeczy...

No i uważaj na wilki i niedźwiedzie :wink:
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 12:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
W Wolkowyji nic nie ma. Sklep w ktorym kupujemy browary czasem. Jest urokliwa trasa do Baligrodu i natura Parku w Steżnicy. Kiedys byla fajna, bo byl szuter i podziurawiony asflat a po drodze 3 brody. A teraz to juz pewnie asfalt.
Polecam za to Natura Park
http://naturapark.eu

Bywam tam czesto przy okazji imprez 4x4 i prywatnych wyjazdow i tylko moge polecic. Standard od domkow po pokoje hotelowe. Baaardzo duzo swojego terenu gdzie gdybys mial jakies 4x4 albo quada to mozna sobie pojezdzic. Zreszta organizuja tez wyjazdy 4x4. A i rowerem jest ostrzej gdzie pojezdzc.
Niedaleko baaardzo specyficzny wypal drewna gdzie mozna spotkac prawdziwego biezczadnika. Zawsze kupuje tam 2 wory wegla za Zubra.

Miejscowka polecana i jesli Zona lubi wygodnie to bedzie zachwycona.
A jak nie koniecznie musi byc po krolwesku to w Lesniczowce w Sekowcu maja sporo roznego rodzaju miejsc (i fajny bar :lol: ). Wlasciciel jest lesniczym i spokojnie pokaze Wam gdzie mozecie pojechac a normalniebyscie nie mogli. ;-) to spory atut.

Sine Wiry sa spoko. Jak jest pogoda ladna. Bylem tam autem.

Mape tylko ta co polecalem + ew. jakas turystyczna w laminacie. Tracki wrzucilbym na smartfona. No i koniecznie na 1 dzien pojechalbym na Ukraine.

No. Pomoglem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 1:59 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 6:46 am
Posty: 400
Lokalizacja: Deep South
Fajna opcja, i jak może kiedyś tak pojadę sobie rowerkiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady ROWEREM !!
PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 2:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
newbie007 napisał(a):
W Wolkowyji nic nie ma. Sklep w ktorym kupujemy browary czasem. Jest urokliwa trasa do Baligrodu i natura Parku w Steżnicy. Kiedys byla fajna, bo byl szuter i podziurawiony asflat a po drodze 3 brody. A teraz to juz pewnie asfalt.
Polecam za to Natura Park
http://naturapark.eu

Bywam tam czesto przy okazji imprez 4x4 i prywatnych wyjazdow i tylko moge polecic. Standard od domkow po pokoje hotelowe. Baaardzo duzo swojego terenu gdzie gdybys mial jakies 4x4 albo quada to mozna sobie pojezdzic. Zreszta organizuja tez wyjazdy 4x4. A i rowerem jest ostrzej gdzie pojezdzc.
Niedaleko baaardzo specyficzny wypal drewna gdzie mozna spotkac prawdziwego biezczadnika. Zawsze kupuje tam 2 wory wegla za Zubra.

Miejscowka polecana i jesli Zona lubi wygodnie to bedzie zachwycona.
A jak nie koniecznie musi byc po krolwesku to w Lesniczowce w Sekowcu maja sporo roznego rodzaju miejsc (i fajny bar :lol: ). Wlasciciel jest lesniczym i spokojnie pokaze Wam gdzie mozecie pojechac a normalniebyscie nie mogli. ;-) to spory atut.

Sine Wiry sa spoko. Jak jest pogoda ladna. Bylem tam autem.

Mape tylko ta co polecalem + ew. jakas turystyczna w laminacie. Tracki wrzucilbym na smartfona. No i koniecznie na 1 dzien pojechalbym na Ukraine.

No. Pomoglem?



pomogles, pomoges, dzieki!

poszperam jeszcze troche po necie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL