Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 2:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Czy i jak działa ubezpieczenie wykupione z kartą ADAC na terenie Polski?
ma ktoś jakieś doświadczenia? (myku na Islandii korzystał po glebie nawet z helikoptera...)

dyskusja też była tutaj:
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... AC#p154185


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 4:54 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 25, 2012 9:07 pm
Posty: 104
Witaj.
U mnie wyglądało mniej a wiecej tak...
Łożysko strzeliło mi koło Kraśnika do domu pozostało mi jakieś 100 km. A więc dzwonię do pani z ADAC i opowiadam jaka jest sytuacja a ona mi na to że idealnie się wyrobiłam bo po godz.18 musiałabym dzwonić po pomoc do głównej siedziby w Monachium żeby przysłali lawete :lol: po czym poinformowała mnie że najbliższy warsztat BMW jest w Warszawie i że laweta przyjedzie ale....... Mam w pakiecie że transportować mnie może tylko do 250 km w tym wliczony ma być powrót lawety... za nadmiar km mam płacić gotówką koszt ok km 5zł. Koniec tej histori jest taki że dowiózł mnie do Lublina (ja razem z panem w lawecie) a z tamtąd odebrali mnie znajomi z przyczepką :D
Na lawete czekałam około 1,5 godziny stojąc w rowie :lol: co smieszniejsze przez ten cały czas oczekiwania zatrzymał się tylko jeden człowiek busem by zapytać czy wszystko ok. Co się okazało to był motocyklista który mieszkał niedaleko.
Mam nadzieję że pomogłam. :)
Pozdrawiam Joanna

Ps.W niemczech rocznie płace około 90 euro na dwie osoby. Dodam że ADAC jest imienne co oznacza że jakimkolwiek pojazdem będziecie się poruszali to jesteście ubezpieczeni. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 5:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
Co prawda w Niemczech,ale jeszcze inna sytuacja.Kiedys jechalem swoim busem na Wielkanoc do Polski.Byla niedziela,poniedzialek wolny.No i dokladnie w polowie drogi-420km od domu szlak trafil alternator.Zjazd na parking,telefon.Za jakies pol godz przyjechala laweta.Jakby to byl dzien tygodnia to podwiezliby mnie do najblizszego warsztatu i po sprawie.A tak zawieziono mnie spowrotem pod dom.Kierowca powiedzial,ze taka pomoc kosztuje ADAC okolo 800Euro.Nawet jakby to byl 1000km nie bylo by problemu.Swieta spedzilem w Niemczech,ale ADAC to pelna profeska.O Islandii nawet nie wspomne.Smiglowiec,prywatny lekarz przylecial z Niemiec,transport samolotem,transport z Düsseldorfu-lotnisko do Ludwigshafen-klinika.Przywiezienie mojego auta z Danii,motocykla z Islandii.Wszystko w cenie ubezpieczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 5:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Nie wiem jak ADAC ale ja wcześniej korzystałem z usług Starter, w tej chwili wycofali ofertę dla motocykli, ale dobre opinie słyszałem o SOS PZMOT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 5:39 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 9:06 am
Posty: 335
Lokalizacja: Berlin/Szczecin/Bydgoszcz
Wiele slyszalem o ADAC-u pozytywnego :)

Pozdrawiam,
Kamyk


Ostatnio edytowano Wt lis 12, 2013 5:42 pm przez Kamyk_^, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 5:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
myku napisał(a):
Co prawda w Niemczech,ale jeszcze inna sytuacja.Kiedys jechalem swoim busem na Wielkanoc do Polski.Byla niedziela,poniedzialek wolny.No i dokladnie w polowie drogi-420km od domu szlak trafil alternator.Zjazd na parking,telefon.Za jakies pol godz przyjechala laweta.Jakby to byl dzien tygodnia to podwiezliby mnie do najblizszego warsztatu i po sprawie.A tak zawieziono mnie spowrotem pod dom.Kierowca powiedzial,ze taka pomoc kosztuje ADAC okolo 800Euro.Nawet jakby to byl 1000km nie bylo by problemu.Swieta spedzilem w Niemczech,ale ADAC to pelna profeska.O Islandii nawet nie wspomne.Smiglowiec,prywatny lekarz przylecial z Niemiec,transport samolotem,transport z Düsseldorfu-lotnisko do Ludwigshafen-klinika.Przywiezienie mojego auta z Danii,motocykla z Islandii.Wszystko w cenie ubezpieczenia.


Mam podobne wrazenia. "Nasze" towarzystwa nie dorastaja do piet im. No i mamy na nazwysko a nie na pojazd opieke. Polecem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 8:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Znajomy miał wypadek autem we Włoszech w ramach ADAC był transport też dla pasażerów do szpitala, tam mieli zabiegi i badania a potem karetki ich przywiozły do Polski wszystko w ramach ubezpieczenia, w ramach ubezpieczenia kierowca też miał hotel - bo on nie był hospitalizowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 9:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
dzięki. Złożyłem wniosek i czekam na kartę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karta ADAC
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 9:41 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lut 12, 2011 4:06 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Potwierdzam to co napisali poprzednicy. Warto się wczytać w warunki ubezpieczenie bo zaskakują dodatkowymi rzeczami (np. przywiezienie z kraju dokumentów, leków albo okularów) albo ograniczeniami które warto wiedzieć - np. ubezpieczenie działa powyżej 50km od miejsca zamieszkania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL