Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 9:39 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Ponieważ rozpoczynam przygotowania do przyszłorocznego wyjazdu, zakładam wątek bo pewnie będę mieć kilka pytań :)

I tak oto:

1. Wizy do w/w krajów, załatwiacie sami czy przez pośrednika? Możecie podpowiedzieć coś w tym temacie? Wymagane jest zaproszenie, zaświadczenie z zakładu pracy itp...

2. Którędy najlepiej, najciekawiej przez Kazachstan, Uzbekistan aby zobaczyć "morze Aralskie" i statki na środku niczego :) i nie zasuwać cały czas "autostradą"

3. Jak w w/w krajach sytuacja z paliwem?

4. Prom z Turkmenbaszy do Baki, macie sprawdzone biuro biletowe? Na prawdę bywają tygodniowe opóźnienia?

To na razie tyle :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 12:09 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Kazachstan - komplet dokumentow jest na stronie ambasady kazachaskiej. Mi jeszcze wzieli dodatkowo ksero prawa jazdy. Zalatwienie wizy, jak wszystko pojdzie, to zwalone dwa przedpoludnia, ja zalatwialem sam. Jadac polnocna droga (Almaty, Astana, Konostay, Aktobe, Uralsk), stacje benzynowe sa co 100, max 200 km. Paliwo moze byc podlej jakosci, za to jest tanie (2 pln za 92). Widokowo - nudno.

Kazachska zalatwialem sam bo PONOC jak sie zalatwi ja osobiscie i pokaze rezerwacje z hoteli to mozna dostac latwo wize turystyczna bez vouchera/zaproszenia. (caly koszt to 150 pln plus rezerwacje). Posrednik kaze Ci wyrobic tez zaproszenie za 300-500 pln. I mi sie udalo, choc bylo to dosyc smieszne (opisze jak bede robic relacje)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 5:08 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
wicia napisał(a):
Ponieważ rozpoczynam przygotowania do przyszłorocznego wyjazdu, zakładam wątek bo pewnie będę mieć kilka pytań :)

I tak oto:

1. Wizy do w/w krajów, załatwiacie sami czy przez pośrednika? Możecie podpowiedzieć coś w tym temacie? Wymagane jest zaproszenie, zaświadczenie z zakładu pracy itp...

2. Którędy najlepiej, najciekawiej przez Kazachstan, Uzbekistan aby zobaczyć "morze Aralskie" i statki na środku niczego :) i nie zasuwać cały czas "autostradą"

3. Jak w w/w krajach sytuacja z paliwem?

4. Prom z Turkmenbaszy do Baki, macie sprawdzone biuro biletowe? Na prawdę bywają tygodniowe opóźnienia?

To na razie tyle :)



A2) statków tam już raczej nie ma :(

http://www.youtube.com/watch?v=dntNTJ6jIRw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 5:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Czyli rozumiem, że omijasz Kirgistan i Tadżykistan? To błąd. Te kraje sa najciekawsze w regionie i w dodatku najłatwiejsze wizowo. Turkmenistan - kłopoty, Uzbekistan też. Kazachstan tylko upierdliwy. Jak masz czas to załatwisz sam. Jak nie to korzystaj z agencji. 100 zł to nie tak dużo za pośrednictwo. Polecam jak zwykle Natalię z Natpolu. Możecie się powoływać, że ode mnie...
Najlepiej? To płaskie kraje więc skazany jesteś na nudę. Ja bym jechał przez Nukus. Statki oczywiście możesz zobaczyć, ale trzeba się do nich przejechac kilkadziesiąt km z Aralska.
Paliwo jest. Tanie i podłe, ale jest. W Kazachstanie tankuj na Heliosie jak możesz. Nie szukaj najtańszego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 5:49 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za odpowiedzi,
Sambor, celem są wrota piekieł, w Dereweze, natomiast dopiero po przeliczeniu kilometrów wyjdzie nam czy damy radę pojechać dalej czy nie. Oczywiście byśmy chcieli wjechać też do Kirgistanu jak i Tadżykistanu. Czasu jest 23 dni...

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 8:04 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Paweł napisał(a):
A2) statków tam już raczej nie ma :(
]

Podobno są, ale nikt nie wie gdzie. Jeździłem kilka godzin po pustyni od wioski do wioski pytałem miejscowych i nikt nic konkretnego nie potrafił wskazać, tylko tyle, że są, ale sam nie trafię:) Miałem zaznaczone na mapie, ale chyba ktoś je sobie tam na pałę umieścił:). Dopiero jak dojechałem do Shalkaru to dowiedziałem się, że jest kilka tych cmentarzy statków, a najłatwiej dotrzeć z aralska (ok 20 km)

Cytuj:
W Kazachstanie tankuj na Heliosie jak możesz. Nie szukaj najtańszego.


A ja polecam gaz prom i kazneft(chyba, takie z czarną kroplą i termometrem na cenniku) super stacje, zawsze z klimką, więc w środku można wziąć oddech i skorzystać z cywilizowanej toalety, paliwo lux jakości często w najniższej cenie, tylko występują nie tak często

Cytuj:
Czasu jest 23 dni...


Na kołach? To faktycznie bardzo mało czasu, ja w tym roku sam kirgistan robiłem w 35dni, a na tranzycie robiłem po 700-1200km na dzień i musiałem ostro naginać. Radzę za wszelką cenę przedłużyć urlop.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 8:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
No Gazprom to wszedzie polecam, to rosyjska stacja i faktycznie trzymają poziom. I te z kropką też fajne stacje.
A co do wraków to macie tu relację z tego roku. Z polskim akcentem...

http://www.byledalej.com/na-dnie-morza/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 9:57 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
żółf napisał(a):
ja w tym roku sam kirgistan robiłem w 35dni, a na tranzycie robiłem po 700-1200km na dzień i musiałem ostro naginać. Radzę za wszelką cenę przedłużyć urlop.


Dlatego właśnie na razie Kirgistan jest pod znakiem zapytania... Jak będzie tydzień więcej to na pewno się uda :)

Dzięki za linka, czytam teraz wszelakie relacje z tamtych rejonów :)

Możecie jeszcze podrzucić takie na prawdę podstawowe "must see" w Kirgistanie i Tadżykistanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 10:00 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Pani Natalia faktycznie jest bardzo pomocna i spoko (rowniez polecam), ALE to ona mi polecila zalatwianie TURYSTYCZNEJ wizy kazachskiej samodzielnie.

Co prawda, koniec koncow, w samym Kazachstanie zarejestrowali mi te wize jako tranzytowa.

Z Uzbekistanu sam zrezygnowalem - albo b. krotka wiza tranzytowa albo duze problemy [= koszty] przy wizie turystycznej.

Kirigistan jest w pyte, szczerze polecam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 3:49 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Chyba jednak muszę negocjować o dłuższy urlop :)

Uzbekistan bym ominął, ale chcemy do Turkmenistanu, a dalej do Kirgistanu to tylko przez Uzbekistan albo Afganistan...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 7:20 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
mam duza prosbe - opiszcie w jaki sposob mozna dostac wize do tego milicyjnego kraju, jakie ma restrykcje (meldunki, trasa, etc) i potem po powrocie - jak sobie z tym radziliscie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: Śr paź 23, 2013 8:50 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Spoko, będę pisać na bieżąco co się dowiem.


Update

Właśnie się dowiedziałem że wizy do Kirgistanu zostały zniesione ( do 60 dni pobytu ).
Kilka papierków mniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: So lis 02, 2013 11:29 am 
Aktywny

Dołączył(a): N paź 04, 2009 8:05 pm
Posty: 146
Lokalizacja: STALOWA WOLA / MIELEC
ofca234 napisał(a):
mam duza prosbe - opiszcie w jaki sposob mozna dostac wize do tego milicyjnego kraju, jakie ma restrykcje (meldunki, trasa, etc) i potem po powrocie - jak sobie z tym radziliscie.



kurde też mnie to interesuje ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: So lis 02, 2013 5:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N mar 28, 2010 6:06 am
Posty: 165
Statki sa,trzeba sie postarac,zeby je znalesc, mysmy jechali z Aralska jakies 60 km na poludnie. Ale to byl 2007 rok.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kazachstan Turkmenistan Uzbekistan - pytania
PostNapisane: So lis 02, 2013 9:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N paź 04, 2009 8:05 pm
Posty: 146
Lokalizacja: STALOWA WOLA / MIELEC
jakis ty chudy.... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL