Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:56 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Romania na spontanie
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 6:32 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 9:50 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Wlkp
Szykujemy się na szybki wyjazd w kierunku offów Rumunii, motory (690) na samochód , na miejscu auto na parking i objazd wszystkiego co się daw ciągu pięciu dni.
Mam więc kilka pytań do forumowych wyjadaczy a także praktyków:
- nalepsza trasa z Polski, (przez Słowację),
- najlepsze miejsce na zaparkownie samochodu(P strzezony??) i tym samym rozpoczęcie offowych wojaży,
- jakie punkty do zaliczenia uwzglednić w planowaniu trasy (tylko offf czarne odpada),
- czy spanie na dziko nie skończy się niepotrzebnymi problemami ?
- jaki lokalny trunek polecacie:)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 7:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zrób sobie w stopce podpis skąd jesteś. Będzie łatwiej co do trasy dojazdu. Jechałem i przez Słowację i przez Berlin, Pragę itd...trzeba się przemęczyć tak czy siak. Polecam centralną Rumunię np. okolice Tarcu. Będziecie mieli jakieś tam wyzwania na połoninach. Sporo tras dookoła. Można zostawić auto na jakiś kempingach czy u ludzi, nie ma problemu. Np. gdzieś zaraz za granicą RO i lecieć już dalej na kołach. Wyklikać sobie trasę ofem. Poszukaj też w fotorelacjach ,jest w czym przebierać. Ze spaniem na dziko nie ma problemu.
Pić co dają lokalesi z drewnianych beczek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 7:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
tomash napisał(a):
- najlepsze miejsce na zaparkownie samochodu(P strzezony??)...

Koledzy zostawiali pod hotelem - ale ja bym zostawiał u lokalesów to super gościnni ludzie. Trochę czasem trudno się dogadać ale jak wypijecie szklanicę to jakoś tam idzie :)

tomash napisał(a):
- czy spanie na dziko nie skończy się niepotrzebnymi problemami ?

Jak zostawicie otwartą konserwę w przedsionku, możecie liczyć że zobaczycie niedźwiedzia :)

tomash napisał(a):
- jaki lokalny trunek polecacie:)?

Palinka jest niezła - w małych spożywczych sprzedają ja na wagę :) za 5 litrów wychodziło około 100zł, można nią też palić w maszynce benzynowej - ale niszczy uszczelki ;) - wiec uważajcie. Kupowana przy drodze może smakować jak płyn hamulcowy.

Generalnie to spory kraj - pytanie w stylu co zobaczyć i gdzie pojechać to trochę z kosmou jest. Tak jak pisze Danek - jest sporo relacji i filmów, musisz poświęcić trochę czasu przy kompie by wybrać miejsca i trasy. Powodzenia


Ostatnio edytowano Wt lip 09, 2013 10:49 am przez mirek-PD, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 8:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

Romania na spontanie... Chyba nie offem.
Znaczy da się. Z każdej górskiej miejscówki można wbić się w holwegi, można wyrypić drogami zwózkowymi do zrywek, można kilometrami przenosić motki nad/pod drzewami zwalonymi w strumień którym wracacie do cywilizacji, można mielić kołami ściółkę w prąc metr za metrem w stronę szczytówki itp, itd. Na pewno wydziczycie się do obrzydzenia.
Generalnie myślę jednak że szczególnie w górach jednak trzeba wiedzieć gdzie jechać.
Sugeruję więc sensowne planowanie tras w dowolnie wybranym kawałku Karpat albo Apuseni, względnie naukę rumuńskiego, by już tych pytanych o drogę ciobanów zrozumieć. Ja wiem po szklanie tuicy z każdym można się dogadać, ale po takiej konwersacji nie zawsze da się pojechać.
Dan słusznie poleca Banat. Tam jest raj.

Pozdr
rr


Ostatnio edytowano Wt lip 09, 2013 8:01 am przez rrolek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 9:15 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
rrolek napisał(a):
Romania na spontanie... Chyba nie offem.


Amen! :lol:
na forum jest relacji na jakiś miesiąc jazdy po Rumunii - trzeba tylko poszukać. A i sama lektura to czysta przyjemność, że wspomnę choćby relację Louisa.
Żeby tylko nie krytykować, jeżeli interesuje was Maramuresz to:
- nocleg: spokojnie, dobra pizza, duże pokoje, przyzwoite ceny http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1644830-d1734737-Reviews-Pensiunea_Nagy-Viseu_de_Sus_Maramures_County_Northwest_Romania_Transylvania.html

- trasy: ślady mogę wysłać na PW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 10:08 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 9:50 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Wlkp
Garść porad sprowadzających na ziemię :) dzięki!

Forum przeryłem, opis wyjazdu Loiusa i ekipy jest świetnym motywatorem,
Z pozostałych relacji wyciągnąłem esencję, więc morale i baza podstawowej wiedzy zbudowane.
Teraz czas na końcowe przygotowania.

Zastanawia mnie jednak dostępność paliwa, zasięg niecałe 300km nie wydaje mi się bezpieczny. Zapas bierzemy, ale tylko klka litrów. Stacji w wioskach pewnie nie uświadczymy,, więc jak, lokalesów pytać?

Propozycję śladów chętnie przyjmę na priva.

A może ktoś w przyszły tygodniu się też wybiera?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 8:21 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 1:00 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Poznań
Z tego co czytałem to większym problemem jest woda... :) Wydaje mi się, że te 12 litrów w 690 powinno nam starczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 8:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Wszystko prawda.
Wachy z tymi 300 km zasięgu to winno wystarczyć, chyba, że planujecie 3 dni nie zjeżdżać do ludzi po chleb i za noclegiem.
Wody ciągnąć po co najmniej 3 ltr na twarz jak planujecie ciągnąc szczytówkami. Niżej wodę znajdziecie płynącą (i zwykle zdatną do picia wprost ze strumienia lub poidła dla baranów). Jak noclegi na górze radzę latem więcej. Owszem jest woda stojąca w różnych "oczkach" i jeziorkach, ale tego bym nie pił.
Bawcie się dobrze.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 9:14 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
W tamtym roku jechała z nami 690'tka i ze spalaniem nie było tragedii. Średnio 6,5 - 7 litrów. Moja (jeszcze wtedy) DR'ka 350 brała więcej, raz zahaczyła prawie o 8 l/100 km.
Generalnie, każdy miał 1,5 - 2 l paliwa w plecaku, tak na wszelki wypadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 11:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Dobra. Zeby nie zakladac kolejnego watku to pytam tu, bo temat akurat pasuje idealne.

Nasz plan na dlugi weekend sie wlasnie posypal, wiec trzeba szybko cos zorganizowac.
Z przyczyn niezaleznych wyjazd jest asfaltowy, czasu b. malo itd... :roll:

Ma ktos jakis sprawdzony namiar na nocleg w Sebes ?
Bedziemy dosc pozno wieczorem na kolach z PL wiec szukanie po ciemku moze byc srednie.

Drugi dzien chcemy zrobic petle - 470 km
[ img ]

Do zrobienia? Wedlug mnie tak. Jestesmy z tych "niedosypiajacych" wiec spokojnie sobie 6:00-7:00 mozemy ruszyc.


Co do zasadnosci takiego planu to komentarze sa zbyteczne. :mrgreen:
Wiem, ze to po japonsku, ale innej opcji nie ma. Mial byc tygodniowy wjazd gdzie indziej, ale z przyczyn niezaleznych sie posypal. Wiec 3-4 dni w Rumunii albo dlugi weekend w robocie a popoludniami grill. Wybor chyba oczywisty. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Romania na spontanie
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 8:14 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
newbie007 napisał(a):
Drugi dzien chcemy zrobic petle - 470 km
Do zrobienia? Wedlug mnie tak.


wg mnie realna i bezpieczna (biorąc pod uwagę stan dróg) średnia prędkość po Rumunii to ok 50 km/h. Czyli da się, ale trochę to zajmie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL