Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dalekistan 2013
PostNapisane: Cz lip 04, 2013 12:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 3:18 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Zielona Góra
"Niech to będzie podróż mojego życia"

To postawione lata temu założenie na pewno zostanie spełnione tego roku. Czeka mnie mega przygoda, ale również spore wyzwanie. Będę się borykał z temperaturami mogącymi osiągać 50 st, ale również w nocy spadającymi do ponad -5 st. Trasa wyprawy wiedzie, przez gorące stepy Kazachstanu, ale również przez Syberię, gdzie po wrześniu może się pojawić śnieg (właśnie wtedy będę ją przemierzał). Ja i Teresa ostro dostaniemy po tyłku, czeka nas wiele dni i jeszcze więcej kilometrów do przemierzenia. Mam nadzieję, że oboje wytrwamy.

Tym razem przygodę będę dzielił z towarzyszem – Pawłem Zgódką, jest to zbyt poważna zabawa by jechać samemu. Celem głównym są wschodnie stany – Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan, oraz dodatkowo Mongolia, Bajkał i Syberia. Podczas wyprawy planujemy przemierzyć Góry Pamir, jechać jedną z najwyżej położonych dróg świata (4655 m n.p.m.), podążać starożytnym Szlakiem Jedwabnym, spać w jurcie, wykąpać się w Jeziorze Bajkał oraz poczuć ogrom Syberii. Wyprawa będzie trwała około trzech miesięcy podczas, których pokonamy około 25 tysięcy kilometrów.

Wstępnie ruszamy 13 Lipca, ale nie wiem czy uda mi się opracować trasę do tego czasu i wyjazd może się opóźnić o kilka dni.

Odnośnie trasy, jestem na etapie pogrążenia w literaturze, a przede wszystkim relacji, głównie motocyklistów. Plan zakłada jak najszybszy dojazd do Uzbekistanu gdzie chcemy zobaczyć: Morze Aralskie, Chiwę, Bucharę, Sarmakandę i być może wybierzemy się nad pustynię Kyzył-Kum. Na Tadżykistan i Kirgistan planujemy poświęcić około miesiąca przemierzając głównie trasy górskie, ale również spędzając dużo czasu z ludźmi. Kazachstan to głównie Alamaty i Kanion Czaryński. Mongolia to na pewno rezerwat Khustain Nuruu, być może pustynia Gobi. Powrót zahacza o jezioro Bajkał i wiedzie Syberią, prawdopodobnie aż do Moskwy. Później to jakoś się doczłapiemy do domu bliżej nieustaloną trasą.

Tutaj poglądowa mapka wyprawy:

http://goo.gl/maps/LFWRt

Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie odnośnie trasy to proszę się nie krępować, trasa jest w trakcie ustalania i chętnie wysłucham rad, szczególnie tych dotyczących co warto jeszcze zobaczyć.

[ img ]

Wyprawa będzie do śledzenia na http://www.dalekadroga.pl, lecz ze względu na ograniczony dostęp do internetu i łączność tylko za pomocą smartphona to informacje z trasy będą raczej pokazywać się na fejsie: http://www.facebook.com/Dalekadroga


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dalekistan 2013
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 10:04 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 3:18 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Zielona Góra
Ruszam w czwartek 18.07.13 o godzinie 13 ze stadionu żużlowego (ul. Wrocławska 69) w Zielonej Górze. Zwracam się do wszystkich z prośbą o motocyklowe odprowadzenie. Gdzie aktualnie się znajduję, będzie można śledzić na dalekadroga.pl (już niedługo pojawi się tam mapka). Będę się kierował w kierunku Mińska Mazowieckiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dalekistan 2013
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 11:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
Powrotną trasę spróbujcie zorganizować koleją transsyberyjską Irkuck-Moskwa (szkoda czasu na dzidowanie po czarnej kresce po 1000km dziennie między TIRami - będzie taniej szybciej > od moja sugestia:)

My ruszamy z początkiem miesiąca sierpnia z Biszkeku w te "dalekiestany"- ale pewnie Wy już będziecie daleko... raczej nie ma szans na spotkanie

tak czy siak- dokumentuj wyprawę :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dalekistan 2013
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 9:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Cezary i co tam ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dalekistan 2013
PostNapisane: Pt gru 13, 2013 10:05 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 7:55 pm
Posty: 1
Poprostu wrócili... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL