Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:05 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 11:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Myślę i myślę nad wakacjami motocyklowymi w tym roku, jako że nie widzę żadnego tematu na forum gdzie mógłbym się wprosić ze swoim tyłkiem i 690 to kombinuję coś samemu. Raz byłem solo i było ok, więc może by to powtórzyć - choć zapraszam towarzyszy, o ile tylko jeżdżą na kostkach.

No więc w przypływie chwili powróciłem myślami do duetu woda+góry - chciałem spytać o temat offroadu i poruszania się po terenach górzystych na Korsyce i ew. Sardynii, jako że to mi się wydaje jedną z ciekawszych propozycji na dojazd na kołach na 690R. Googlam i patrzę na zdjęcia satelitarne i wygląda na to że miałbym gdzie po górach pojeździć i co drugi dzień moczyć tyłek na pięknych plażach po którejś stronie wyspy. Tylko jak to wygląda z legalnością i możliwościami jazdy poza asfaltem, rozbijaniem się na dziko ? Jest się czym nacieszyć ? Nie mówię o jakichś hardkorach, jeśli nikt się nie dołączy i będę jechał sam to mowa o lekkich leśnych duktach ale jednak nie chciałbym się co chwilę natykać na tabliczki z zakazem wjazdu czy rezerwatem przyrody

Polecacie takie wakacje czy odradzacie i lepiej szukać jakiejś wyprawy np. do Maroka ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 11:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Zytek, z tematem trafiłeś w samą dziesiątkę jeżeli się wyrobisz do 8.06 ruszamy ekipa kilku osobową podbijać Korsykę właśnie, co gwarantujemy? będzie tanio, będzie dziwacznie, śmiesznie, i zaskakująco :D

nie jedziemy na kołach, zostajemy tam na ok 5-6 dni na wyspie, potem jeszcze dzionek na Toskanii, właśnie załatwiam lokersa który nas oprowadzi, po nieznanych ścieżkach :D do następnej niedzieli w domku.
śpimy w namiotach, choć nie wolno, jemy co mamy bo wyspa podobno jest masakrycznie droga, dajemy po wszystkich duktach, gdzie nie ma zakazu, nawet tych trudniejszych. bawimy się filmujemy pstrykamy zdjęcia.

a na koniec czasem powstaje z tego jakieś 3/4 fajnej opowieści.. zawsze niedokończonej :)

sama wyspa jest przebogata dla enduro, tras jest cała masa, masz skały masz góry masz morze, raj dla 4x4 i offroadowców. Dlatego właśnie tam jedziemy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 11:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
edit: ok, już widzę, na tydzień jedziecie

.. ale w czerwcu mnie z fabryki nie wypuszczą, nawet na tydzień, bo mnie kurna awansowali właśnie i przejmuję z 1 czerwca swój dział czarów i magii, w sumie powinienem się cieszyć ale w tej chwili to przeklinam ;-) na pewno będę Cię molestował o ślady i opisy. Pod koniec sierpnia bym mógł wyruszyć i to chyba na 3 tygodnie, więc w grę wchodzi przejazd Korsyki i wycieczka na podobno dużo tańszą Sardynię, ino bardziej płaską. Potem prom na buta i powrót przez krainę pizzy i prosciutto crudo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 6:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nie ma problemu,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 8:30 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 2:18 pm
Posty: 334
Nie powiedziałbym że na Sardynii jest płasko - byłem w ub. roku na koczowniczym objeździe tej wyspy - niestety samochodowo (i połazić po górach). Góry nie są może mega wysokie, ale są wszędzie, i jest to raczej trudny teren. Miałem mapę 1:200k na kt. są zaznaczone drogi nieutwardzone. W górach widziałem dużo takich kamienistych dróżek, i nie widziałem żadnych zakazów. Wyglądało na to że miejscowi chłopi dojeżdżają tym do farm umiejscowionych gdzieś w buszu.
Mnóstwo pięknych miejscówek do przyczajenia się i przykimania na dziko. Wiele miejsc nawet ma w pobliżu źródełko z pitną wodą :).
Generalnie na Sardynii jest bardzo drogo jeśli korzysta się ze zorganizowanych noclegów (kempingi są droższe niż w kontynentalnej Europie i generalnie prymitywne), ale nie ma większych problemów z koczowaniem jeśli oczywiście robi się to rozsądnie (podobno nie wolno).
Interior wyspy byłby bajeczny na enduro.
O tej porze roku może być już za ciepło, a latem należy się od tej wyspy trzymać z daleka jeśli nie chcesz się usmażyć.
Optymalna jest wiosna i jesień od października do końca listopada.

Plenery bajeczne - mniej więcej coś takiego:
https://picasaweb.google.com/108740616941289409967/ItaliaSardegna#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 8:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
ex1 napisał(a):
Zytek, z tematem trafiłeś w samą dziesiątkę jeżeli się wyrobisz do 8.06 ruszamy ekipa kilku osobową podbijać Korsykę właśnie, co gwarantujemy? będzie tanio, będzie dziwacznie, śmiesznie, i zaskakująco :D

nie jedziemy na kołach, zostajemy tam na ok 5-6 dni na wyspie, potem jeszcze dzionek na Toskanii, właśnie załatwiam lokersa który nas oprowadzi, po nieznanych ścieżkach :D do następnej niedzieli w domku.
śpimy w namiotach, choć nie wolno, jemy co mamy bo wyspa podobno jest masakrycznie droga, dajemy po wszystkich duktach, gdzie nie ma zakazu, nawet tych trudniejszych. bawimy się filmujemy pstrykamy zdjęcia.

a na koniec czasem powstaje z tego jakieś 3/4 fajnej opowieści.. zawsze niedokończonej :)

sama wyspa jest przebogata dla enduro, tras jest cała masa, masz skały masz góry masz morze, raj dla 4x4 i offroadowców. Dlatego właśnie tam jedziemy :D




Będzie niezły hardcore :D Teren jest trudny bo wszędzie kamole wieksze lub mniejsze.Co do cen to wcale nie jest taka masakra.Małe campingi na uboczu są w przyzwoitych cenach a żarcie w marketach + 15-20 % (Przynajmniej z mojego asortymentu :) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 11:09 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 7:13 pm
Posty: 501
Lokalizacja: Stolica
katta napisał(a):
Plenery bajeczne - mniej więcej coś takiego:
https://picasaweb.google.com/108740616941289409967/ItaliaSardegna#
Widzę boulder na boulderze, trzeba pamiętać o butach wspinaczkowych jak się będę wybierać 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 12:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Mam pewne obawy, że Ex wyznaczając trasę, znowu będzie w znacznej części bazował na trackach udostępnionych przez rowerzystów...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 1:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Patrząc na relację z Aragonii możecie być pierwsza ekipą która zrobi na moto GR 20 :D
Już nie mogę się doczekać relacji.Może być nawet 1/4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 3:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
po mału kończę wyznaczać trasę, mam jej opracowane 3/4 :D i powiem wam że będzie bardzo dobrze.. :D mam nadzieję że udana nam się wszędzie przejechać.. tymi naszymi nie offroadowami maszynami :D jak co poniektórzy fachowcy piszą :D

ps. Louis - tym razem nie podpieram się niczym. będzie zatem jeszcze ciekawiej :D
generalnie podobnie jak w Aragonii idziemy na żywioł :D Trzymajcie kciuki aby niemusieli nas helikopterami wyciągać .. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 3:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
bylem w okolicy porto vecchio 4miesiace , polecam . masa drog ,sciezek , plaze ponoc najladniejsze na calej korsyce ciagna sie od porto vecchio az po bonifacio ;) do kilku z nich nie ma dojazdu, jedynie sprzetem off mozna sie tam dostac, sciezki sa ..., wiele drog to szutrowki czesto same serpentyny , mozna jechac w cviemno . kupic jakas zwykla mapke i jechac na azymut ;) to wyspa , nie zgubicie sie :mrgreen:
szkoda ze prom drogi , znacznie to podnosi koszta. jesli chodzi o jedzenie , nie ma tragedii . jest masa leclercow i tam ceny sa spoko, powiem ze nawet tanio dosc. trza tylko spokojnie poszukac .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 3:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Cześć,

Zwrócę tylko waszą uwagę na pewien fakt. Jak się popatrzy na mapę to wyspa ma wysokości niecałe 200km, szerokości jakieś 80km, a najwyższe szczyty przebijają się przez 2700mnpm (np: Monte Cinto). Czyli jest tam całkiem górzyście :-)

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 4:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
darius napisał(a):
Cześć,

Zwrócę tylko waszą uwagę na pewien fakt. Jak się popatrzy na mapę to wyspa ma wysokości niecałe 200km, szerokości jakieś 80km, a najwyższe szczyty przebijają się przez 2700mnpm (np: Monte Cinto). Czyli jest tam całkiem górzyście :-)

Pozdrowienia,
D

nie wysokość - jest długość i szerokość ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 4:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
koziarz napisał(a):
darius napisał(a):
Cześć,

Zwrócę tylko waszą uwagę na pewien fakt. Jak się popatrzy na mapę to wyspa ma wysokości niecałe 200km, szerokości jakieś 80km, a najwyższe szczyty przebijają się przez 2700mnpm (np: Monte Cinto). Czyli jest tam całkiem górzyście :-)

Pozdrowienia,
D

nie wysokość - jest długość i szerokość ;)


Edukator od siedmiu boleści się znalazł...

Kreta jest tak samo górzysta patrząc po wymiarach, a większość zjeździłem DR250 i chińskim quadem 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Offroad na Korsyce / Sardynii ?
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 4:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Korsyka to naprawdę niezwykłe miejsce. Jednak mało kto wie, że dokonuje się tu średnio więcej niż jednego zamachu tygodniowo (w 2011 - 62, w 2012 już ponad 70). To najwyższy wskaźnik w Europie, na szczęście prawie nigdy nie ma ofiar wśród turystów. Oczywiście lobby turystyczne robi wszystko, by wyspa była kojarzona jedynie z oazą spokoju osadzoną w magicznym miejscu. Co ciekawe, z naszego punktu widzenia, zamachowcy często korzystają z motocykli z których strzelają do swoich ofiar. Tak zginął w zeszłym roku m.in. szef miejscowej palestry Antoine Sollacaro, jedna z najbardziej wpływowych osób na wyspie, rozstrzelany na stacji paliw. Naprawdę niezwykła jest determinacja zamachowców, biorąc pod uwagę, że na Korsyce stacjonuje garnizon Legii Cudzoziemskiej i jest najwyższy w całej Francji stosunek ilości policjantów do liczby mieszkańców.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 78 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL