Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:44 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 1:27 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
Witam,
chcialbym niniejszym zalozyc jeden wspolny temat dotyczacy wszystkich spraw odnosnie Afganistanu. I w sumie nie tylko.

A wiec tak: chcialbym wjechac do Afganistanu z Tadzykistanu. No i tak - niebardzo ciagle rozumiem kwestie GBAO. Czy musze wczesniej wyrobic pozwolenie na wjazd do GBAO? I da sie na stowe przejechac z GBAO do Afganistanu? Gdzie jest granica? Jak przebiega przejescie przez te granice? Spoko czy masakra jakas?

No i przede wszystkim: czy na granicy zalatwie wszelkie formalnosci dotyczace wjazdu do Afganistanu? Bo tu w kraju zalatwie wszystkie chyba pozostale wizy, ale nie wiem, jak z Afganistanem.
No i potem bede chcial wrocic do Tadzykistanu. Czyli przy wyrabianiu wiz powinienem sobie zalatwic tadzycka na dwa wjazdy?

Dla pewnosci: chcialbym jechac z Kazachstanu do Kirgizji, nastepnie, Tadzykistan, Afganistan i ta sama droga z powrotem.

Dziekuje za informacje, bo przyznaje sie, ze w tym temacie juz sie naprawde nie lapie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 2:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz cze 09, 2011 10:49 am
Posty: 146
wizę do afganistanu załatwisz w Polsce bez problemu, ale ....to nie rozwiązuje sprawy
musisz mieć specjalny papier na wjazd własnym środkiem lokomocji do afganistanu - a to idzie załatwić np w Khorogu w przedstawicielstwie afgańskim.
GBAO - to żaden problem bo dostaniesz razem z wizą Tadżycką - tylko trzeba o tym zaznaczyć w wniosku wizowym. A musisz mieć do GBAO bo przejscie jest m.in. w Iszkaszim. Chyba że chcesz wjeżdżać innym przejściem.
Co do przejścia granicznego do afganistanu - wszystko zależy od sytuacji w danej chwili - może się okazać że mimo że masz wszystkie papiery nie wpuszczą Cię bo ...akurat zwiększyła się ilość zamachów albo coś innego
Po wjechaniu w najbliższym miasteczku też masz masę papierów do ząłatwienia.
Samo przejście - jak to na wschodzie też mogą Cię probować oskubać że niby czegoś Ci brakuje. I sparwa nie rozbija się o 5 dolców tylko wszystko liczą w setkach - :lol:
Wbrew pozorom nie jest to tani kraj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 3:46 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
ok, rozumiem, dzieki za info..
a w takim razie w Khorogu moge tez wyrobic wize afganska bez problemu?
to teraz juz mam chyba uporzadkowane sprawy w kwestii wjazdu do afg.

no a jak tam jest na chwile obecna w afganistanie? byl ktos np w 2012?
najbardziej mnie nurtuje kwestia, jak jest z paliwem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 3:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz cze 09, 2011 10:49 am
Posty: 146
ale po co załatwiać tam wizę afgańską jak bez problemu dostaniesz w warszawie
palio jest - ale nie tanie - w 2010 było coś koło 1,5 dolara
generalnie przygotuj się na płacenie - bo za każdy świstek będziesz musiał zabulić w dolarach
a i to na granicy mogą powiedzieć że np nie masz jakiegoś papierka - chociaż go będziesz miał. A gość będzie się upierał że go nie masz - bo ...okazuje się że nie potrafi czytać w żadnym języku :lol: - chociaż pisze tam po pasztuńsku, angielsku, rosyjsku i jeszcze kilku językach

no i jeszcze różnie - jak to na wschodzie. Albo będziesz miał już wszystko opłacone, załatwione - wydasz kilka stów dolców - a przyjdzie gość z bezpieki i powie - nie da rady bo w ostatnich dwóch dniach był dużo zamachów i dla Twojego bezpieczeństwa nie hu hu. I nie przegadasz go

w jaki rejon chcesz jechać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 4:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
w zasadzie tylko wachan..
tzn tak bylem nastawiony, ale jesli ktos zaproponuje cos innego, to jestem otwarty na wszelkie propozycje i rady - nigdy tam nie bylem i nie znam sie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 4:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz cze 09, 2011 10:49 am
Posty: 146
jeżeli chcesz jechać do SARCHADU - tzn na sam koniec to paliwo masz tylko w Iszkaszim.
tam jest 200 km w jedną stronę i robisz to jakieś 1,5-2 dni - przygotuj się na niezłe przeprawy przez rzeki i ...kamienie, kamienie i te no ....kamienie 8)
musisz mieć wachę na calą droge bo po drodze ciężko - chyba że coś się pozmieniało od 2010
przepustki, zgłoszenia i całą biurokracje załatwiasz w Iszkaszim - 1-2 dni
jest tam znośny guest house


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 10:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
yeuop napisał(a):
ok, rozumiem, dzieki za info..
a w takim razie w Khorogu moge tez wyrobic wize afganska bez problemu?
to teraz juz mam chyba uporzadkowane sprawy w kwestii wjazdu do afg.

no a jak tam jest na chwile obecna w afganistanie? byl ktos np w 2012?
najbardziej mnie nurtuje kwestia, jak jest z paliwem


W Khorogu masz od ręki.
W weekendy nieczynne, wiec musisz się wyrobić. Ja przyjechałem w piątek pod fajrand, konsul kręcił nosem ale w koncu zgodził się na szybciocha wize podbić.
Musisz poleciec do banku w Khorogu i wpłacić 50 zielonych na podane konto.

Z paliwem to rzeczywiscie lipe bedziesz miał.
Moja rada- jedź rowerem :lol: Michę wszedzie dostaniesz, w guesthouse'ach na kosmiczną cenę, ale idzie się nażreć.

Bedziesz miał troche papierkologii w Eszkaszem. Musisz załatwić papier, iśc na posterunek policji, strazy granicznej.
Potem musisz uważać żeby w Khandud podbić glejt, bo w Kalaj Pandz sie będą rzucać i nie puszczą dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Pt maja 03, 2013 7:29 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
a czy ma ktos pomysl, gdzie by sie dalo wjechac do Afg., zeby moc sobie troszke pojezdzic, ale bez przepraw przez rzeki, skakania po kamieniach itp.? ja w terenie slabo jezdze, w dodatku o ile pojade, to bede tam sam..
np wielu mowi, ze svanetia w gruzji jest spoko - no dla mnie wcale taka spoko nie byla ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Afganistan - jak wjechac
PostNapisane: Pt maja 03, 2013 8:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
yeuop napisał(a):
a czy ma ktos pomysl, gdzie by sie dalo wjechac do Afg., zeby moc sobie troszke pojezdzic, ale bez przepraw przez rzeki, skakania po kamieniach itp.? ja w terenie slabo jezdze, w dodatku o ile pojade, to bede tam sam..
np wielu mowi, ze svanetia w gruzji jest spoko - no dla mnie wcale taka spoko nie byla ;-)


Nie wiem czy samemu do Sarhadu sie przeprawisz...
... nurty rzek prawie mi rower porwały, ledwo go utrzymałem.
Na miejscowych nie ma co liczyć bo przemierza tą drogę jeden osiołek dziennie.

Bez skakania to se możesz pojechać drogą wzłuż Piandzu, tą co będziesz widział jadąc w Tadżykistanie do Iszkaszimu...

Mozesz w kierunku Faizabadu pojechać ale tam podobno dwóch turystów zaciukali.

Moja rada - jedź w kierunku Sarhadu, zostaw motór w wiosce przed tymi rzekami.
Ładuj się w plecak i 10km z buta zasuwaj na koniec świata.
Motocykla nie utopisz, przejdziesz rzeki i dotrzesz na miejsce.
Odwiedź niemieckie zakonnice w wiosce Kipkut, zobaczysz dwie małe turbinki wiatrowe, to tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL