Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:02 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 10:49 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Relacje , które znajdują się na forum przeczytałem już od deski do deski :D
Są przepyszne. Czy możliwe by było zrzucenie wszystkich potrzebnych informacji o takim wyjeździe w jednym miejscu gdyż Elbrus i Grozny strasznie przyciąga , wręcz woła :D
Jak zaplanować trasę (może ktoś ma w navi wgraną), jak się poruszać, jakie dokumenty są potrzebne ( nie chodzi o wizę rosyjska), na co zwracać uwagę...Dostępność paliwa, tylko rubel ?
Za wszelakie info będę bardzo wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 6:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Mogę Ci napisać tylko o Dagestanie, bo przez czeczenie tylko przejeżdżałem. Polecam Derbent - fajne klimatyczne miasto i nie śmierdzi tak mocno metropolią jak Machaczkała. Polecam zjechać z głównych dróg, więcej ciekawych miejsc zobaczysz. Baza hotelowa bardzo rozbudowana i ceny śmiesznie niskie, za 400 rubli za 2 pokojowy pokój z łazienką i klimą. Pyszne i niedrogie żarcie (zupełnie przeciwieństwo europejskiej Rosji ;)

Z paliwkiem nie ma problemu, jest troszkę tańsze niż w centrum rosji (w Czeczeni jeszcze tańsze)

Dokumentów specjalnych nie potrzebujesz, chyba że chcesz zapuszczać się w góry na granicy - wtedy wymagany jakiś tam permit specjalny - ja nie miałem i z dziewczyną spędziliśmy cudowną noc w bazie wojskowej na granicy, gdzie sam pan pułkownik zadbał aby nas odpowiednio ugoszczono, a rano odprowadzili w dół.

Trzeba uważać na strojenie gaźników, bo wysokość jest od -20 do 2500 m.n.p.m.

No i co 5 km blokada i masa żołnierzy z karabinami, ale motocyklem to się fajnie przejeżdża, bo wszyscy przyjaźni:) Tylko przygotuj sobie kartki gdzie napiszesz skąd jedziesz dokąd i ile motocykl pali, bo po 30 posterunku ochrypniesz :lol:

na zachętę ;)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: N lis 25, 2012 1:53 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 7:51 am
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Track z mojego wyjazdu w GPX (garmin to i Nuvi)

http://hostuje.net/file.php?id=7d012500e8c33c1830d8aac8a1212535
Lub w KMZ Gogle Earth

http://hostuje.net/file.php?id=65428b7eb714619767c32de8dfd50cf8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: N lis 25, 2012 11:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Ogólnie to zasady podróżowania jak wszędzie :D
Oprócz wizy i ewentualnie ,jak już napisał Żółf, pozwolenia wjazdu w teren przygraniczny, nie trzeba nic więcej. Obowiązek meldunkowy podobno istnieje, ale nigdy nikt tego ode mnie nie wymagał. Hotele na zachód od Nalczyka w cenach zachodnio europejskich (całkowity kosmos to Sochi, gdzie za 2kę musieliśmy dać 350pln w najgorszej dziurze jaką udało się znaleźć). Dalej na wschód już jest normalnie, chociaż my najczęściej wybieraliśmy już tam namiot.
Największy i w zasadzie jedyni minus to IMO pasza - ja staram się zawsze jak najwięcej korzystać z lokalnej kuchni, ale niestety jest to całkowita rzadkość, nawet w średniej wielkości miastach. Jak już to jest pizzeria :D
Policja przychylna, chociaż jak to na wschodzie odpowiednie podejście musisz w sobie wyrobić - my z kumplem w Nalczyku targowaliśmy się ponad godzinę, po czym na odchodne kazali opróżnić portfele, a chwilę wcześniej ruszyliśmy spod bankomatu jedyny właśnie raz chwając całą kasę do tychże (frycowe musiało być :roll: ).
Drogi nawet lepsze niż u nas, oczywiście poza górskimi odcinkami. Uważaj na przejazdy przez śluzy kanałów nawadniających - tam najczęściej było 40/50 i jeśli już, milicję właśnie tam spotykaliśmy.
Płatność kartą możliwa w zasadzie na każdej stacji, ale niestety wiele stacji ma tylko takie małe okienko na wielkość ręki i zaciemnione okna...dzięki temu wg. mojego banku w tym samym czasie byłem na Kaukazie i w Meksyku 8)
Niestety mój wypad w te rejony przypadł na 2011, kiedy odbywały się akcje specjalne i dostęp do Elbrusa był zamknięty (30 km przed celem :evil: ),ale za to mam powód by tam wrócić -wybieram się 30.05.
Na koniec dodam, że po rosyjsku znaliśmy jedno słowo - daswidania, tyle, że sądziliśmy, że to oznacza dzień dobry (miny lokalesów w kilku sytuacjach bezcenne :mrgreen: ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: N lis 25, 2012 9:32 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
mystek mam nadzieje ze mocno Cie nie zdoili z pesos :lol:
Właśnie o takie info chodzi im więcej detali tym lepiej , może jeszcze coś komuś się przypomni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dagestan-Czeczenia
PostNapisane: N lis 25, 2012 10:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Sciągnęli mi ponad 1500 PLN, mimo że miałem dzienny limit 1000 PLN :shock:
Ale visa stanęła na wysokości zadania i zwróciła całość po napisaniu reklamacji. Dlatego mimo wszystko gotówki w tym rejonie bym unikał, bo tego co miśki zabrały visa już oddać nie chciała :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL