Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 2:22 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Ciekawią mnie wasze opinie na temat dojazdu do Czarnogóry... z punktu widokowego lepiej pojechać przez Bośnie czy Serbię?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 3:33 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Wojtek_70 napisał(a):
Ciekawią mnie wasze opinie na temat dojazdu do Czarnogóry... z punktu widokowego lepiej pojechać przez Bośnie czy Serbię?


W Serbii nie masz widoków, ale droga od granicy SRB-MNG do Podgoricy jest super widokowa (rzeka Moraca, skalne tunele itp). Z kolei Bośnia jest widokowo fajniesza, ale droga w MNG od Nikisica nad morze jest nudna, chyba że pojedziesz starą drogą przed Niksicem w prawo na Cevo, Cekanie, Njegusi (tutaj jemy pyszną szynkę :-) ), Kotor - to jedna z moich ulubiony tras, ale męcząca i przez to dość trudna. Jeśli ją wybierzesz to musisz mieć kilka litrów wody ze sobą (potrafi być potwornie gorąco w górach). Buty z wysoką cholewą i nie łazimy lać po krzakach, bo jest sporo żmij.


Ostatnio edytowano Śr sie 29, 2012 8:51 pm przez Arkan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 4:28 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Właśnie o takie informacje mi chodzi, Czarnogórę chcę "objechać" dookoła , dlatego nie robi różnicy czy Serbia czy Bośnia. A wasze rady pomogą na pewno w wyborze bardziej estetycznej trasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 8:26 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Ja drogę przez Serbię bedę przerabiał dopiero w przyszłym tygodniu ale Bośnię przejechałem w 2011 (viewtopic.php?f=77&t=9247 ) i droga była mocno fajna - jechaliśmy od przejscia z Chorwacją w Gradiska,przez Banja Lukę (tam nocleg) i dalej przez Jajce do Mostaru - fajna widokowa trasa.Im blizej Mostaru tym lepiej - droga wije sie wzdłuż rzeki,po bokach wzgórza,asfalt taki jak trzeba,ruch stosunkowo niewielki.

Z Mostaru przez Stolac i Trebinje do MNE - droga przez góry,widoki super,zero samochodów.Przejscie z MNE wysoko w górach,kompletnie puste i stamtąd niesamowity zjazd w dół do Kotoru - widoki urywały jądra :D

Gdybym miał wiecej czasu jechałbym znowu tą drogą ale tym razem chcemy być w Albanii jak najszybciej wiec pojedziemy przez Serbie (coraz bardziej jest prawdopodobne ze niestety autostradami ze względu na czas)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 8:32 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Moim zdaniem najlepiej w jedną strone przez Bośnie a w druga przez Serbie :)
W Serbii też sa ciekawe widoki i fajne winkle w górach.
Jechaliśmy tędy:
https://maps.google.pl/maps?saddr=novi+ ... s&t=m&z=10
Szczególnie odcinek za Valjevo bardzo fajny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 9:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
wicia napisał(a):
Moim zdaniem najlepiej w jedną strone przez Bośnie a w druga przez Serbie :)

W tym sęk , że chcę wracać przez Chorwację :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 3:53 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
W zeszłym roku jechaliśmy do Zabljaka od strony Serbii i dzięki tamu trasa była całkiem Ok. Jakoś megasuper widokowa nie była, ale było sporo górek, pustych i krętych asfaltowych dróg z niewielkim ruchem. Fajna jest droga przez "górskie" przejście graniczne z Jabuka (SRB) do Żabljaka (MNE). Generalnie w porównaniu z widokami w Czarnogórze to droga przez Serbię wypada słabo. Drugi raz bym pojechał przez BiH, może byłoby ciekawiej?:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 8:37 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 7:08 am
Posty: 158
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
W tym roku jechałem też do MNE przez BiH a wracałem przez SRB i droga przez BiH zdecydowanie przyjemniejsza ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 9:47 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Chyba w Waszym przekonaniu "wygrywa" BIH :wink: dlatego też jedziemy przez ten kraj właśnie, ruszamy w poniedzielnik...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 9:50 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Nie wiem jak jest w Serbii ale Bośnia wywarła na mnie ogromne wrażenie...Cudowny kraj, cudowne połączenie kultur-nacji...już niedługo postaram się opisać , to co zdołaliśmy zobaczyć na Bałkanach...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 1:46 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Wojtek_70 napisał(a):
Nie wiem jak jest w Serbii ale Bośnia wywarła na mnie ogromne wrażenie...Cudowny kraj, cudowne połączenie kultur-nacji...już niedługo postaram się opisać , to co zdołaliśmy zobaczyć na Bałkanach...


Mam dokladnie takie same odczucia co do Bośni - rewelacyjny kraj,przemili i bardzo otwarci ludzie,dobre jedzenie...Uwielbiam tam jezdzić.
Przez Serbie jechałem do Albanii na początku wrzesnia (relacja w przygotowaniu) - do Belgradu autostrady,pozniej drogi lokalne.Niby wszystko OK,drogi dobre,zadnych kłopotów z ludzmi,ostatnie kilkadziesiąt kilometrów przed granica z Czarnogóra to swietna droga,zakręty,góry,widoki itp ale zabrakło tego czegoś,tego bliżej nieokreślonego pierwiastka ktróy powoduje ze do danego miejsca,kraju chcesz wracac lub nie.Dla mnie Serbia to tylko tranzyt do ciekawszych miejsc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 3:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Udy napisał(a):
Przez Serbie jechałem do Albanii na początku wrzesnia (relacja w przygotowaniu) - do Belgradu autostrady,pozniej drogi lokalne.Niby wszystko OK,drogi dobre,zadnych kłopotów z ludzmi,ostatnie kilkadziesiąt kilometrów przed granica z Czarnogóra to swietna droga,zakręty,góry,widoki itp ale zabrakło tego czegoś,tego bliżej nieokreślonego pierwiastka ktróy powoduje ze do danego miejsca,kraju chcesz wracac lub nie.Dla mnie Serbia to tylko tranzyt do ciekawszych miejsc

Mam podobne odczucia. Pewnie jakby się człowiek skupił wyłącznie na Serbii, to byłoby ciekawie, ale na razie w jedną i drugą stronę po prostu się przejechało tranzytem bez żadnego "och, ach, ech". Niby przez Czarnogórę też byłem wyłącznie przejazdem, ale akurat tam chcę wrócić i wrócę na pewno :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: N wrz 23, 2012 9:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
ShoGun napisał(a):
W tym roku jechałem też do MNE przez BiH a wracałem przez SRB i droga przez BiH zdecydowanie przyjemniejsza ;)


No właśnie a co do dróg w BiH te co są na mapach jako żółte to są pokryte asfaltem czy szutrowe?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarnogóra - Bośnia czy Serbia
PostNapisane: N wrz 23, 2012 9:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 7:08 am
Posty: 158
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Ja trafialem glownie na szutrowe, raz nawet na zaminowana i trzeba bylo wracac, ale ogolnie jest super :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL