Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ..Rumunia - gdzie??
PostNapisane: Śr lip 11, 2012 11:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
Witam,
wkrotce wyjezdzam na jakies 2-2,5 tygodnia.
Tyle tylko, ze jeszcze ciagle nie wiem, dokad pojechac.

Czasu na podroz jest malo, a kasy koszmarnie malo (nie napisze wam, z jaka iloscia gotowki w kieszeni wyjezdzam, bo mnie wysmiejecie.. no co, bez jedzenia mozna przezyc kilka dni).

No i myslalem, zeby skoczyc najpierw w Bieszczady (a uprzednio Pieniny), potem jakos przez Slowacje (Tatry??) i Wegry (jakkolwiek) pojechac do Rumunii. Kiedys bylem w tym kraju 4x lata pod rzad. No ale to bylo dawno i nieprawda.

No i teraz tak - czy mozecie mi polecic jakies fajne miejsca/traski w Polsce i w Rumunii? Interesuja mnie w zasadzie tylko gorki i stare zabytki. Asfalt moze byc, z off roadu uwielbiam szuterek. Blota nie lubie, a wody od dziecka sie boje.

Najbardziej mi zalezy na jakims fajnym off roadzie (ale lekkim, bo ja to ciapa jestem) w Rumunii. By moc sie gdzies tam zaszyc i nie widziec nikogo. Lub nawet odstawic motor gdzies i isc polazic po gorach.

Ale poki co, to Rumunie zwiedzalem glownie po asfalcie, wiec o bezdrozach malo wiem. Relacji przeczytalem sporo, ale nie wiem, jak bardzo trudno sie lata bezdrozami w gorach. Jade samemu ciezkim (dla mnie) motocyklem terenowym.

Dzieki i pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Rumunia - gdzie??
PostNapisane: Cz lip 12, 2012 9:43 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 7:58 am
Posty: 18
Lokalizacja: podkarpacie
yeoup!
Będziesz zwiedzał zabytki w rumunii :?:
Ty :!: :?:

[ img ]

Sulfur :!: :!: :lol:

P.S. I tak nie mogę się już doczekać relacji... Twoja relacja z wizyty w Ciechocinku była by lepsza niż większość opisów z mega super ADV wypraw. Czymam ciuki!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Rumunia - gdzie??
PostNapisane: N lip 15, 2012 7:58 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
może przełęcz prislop?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82 ... Rumunia%29

z niej możesz pojechać na północ łatwymi szuterkami, a wręcz wjechać na kilka szczytów, lub też możesz zostawić tam motocykl i udać się na piechotę w kierunku południowym w niesamowite góry rodnańskie (zakaz wjazdu pojazdów).

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Rumunia - gdzie??
PostNapisane: N lip 15, 2012 8:21 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
drugie miejsce: jadąc z przełęczy prislop na wschód (droga 18) przed Tibau skręcasz w prawo w kierunku Sant (droga 17D). Wjazd nie jest oznaczony, a droga to szutrówka, więc łatwo minąć. w każdym razie dojeżdżasz do przełęczy Rotunda - stamtąd możesz pojechać na zachód, ale niezbyt daleko, bo góry przypominają trochę tatry, a poza tym park narodowy i nie wolno. Za to na wschód wjeżdżasz po trawniku nachylonym pod kątem 45 stopni aż na szczyty gór, a później kilometry szutrówek ponad granicą lasu. tak to wygląda:

na zachód:

[ img ]

na wschód:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ..Rumunia - gdzie??
PostNapisane: N lip 15, 2012 8:24 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
dzieki, dokladnie czegos takiego szukam!!
a wjezdza sie tam zgodnie z tym, co jest napisane w wikipedii?

zadnych trudnych terenow nie chce, bo nie dam rady.. jak ostatnio latalem do nocy po beskidach (a gps padl i juz naprawde sie zgubilem), to po kilku godzinach bylem zniszczony na maksa ;-)

jesli ktos ma jeszcze jakies tego typu propozycje z fajnymi malowniczymi traskami (szuterki), to ja bardzo chetnie ;-)

z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL