Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 9:02 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
newbie007 napisał(a):
Spoko.

Jak juz kilka razy bylas to nie bedzie problemu. Znaczy pewnie jakis bedzie, ale ja zawsze ide w zasade: wy macie czas to i ja mam czas. Odpwiednio dluga kolejka za autem dziala cuda. :mrgreen:
Zreszta wjazd zajal moze z 10 minut. Mialem na pokladzie poltoraroczna coreczke, ktora napila sie z wody weza na samym srodku ranicy czy mrozlozyla celnikow na lotpaki i nawet nie otwieralismy drzwi :lol: Chociaz jakas stara baba juz mowial, ze auta sa brudne i takie na ukraine nie moga wjechac. Chociaz żiguli na pasie obok wcale czystszy nie byl :mrgreen:
Generalnie jak sie nudza to bywaja upierdliwi i tyle. Jak sie ma papiery wszystkie to mozna zlac krzywym sikiem. Po tej calej akcji z brudnymi autami za punkt honoru postawlem sobie,ze nie dostana w paszportani pol hrywny. Chodzili, czepiali sie, ale w koncu odpuscili. :mrgreen:


No pamietam zeszloroczny szuter party, wszystko przeszukali..nudzilo im sie ewidentnie..jak mowilam,ze jedzie za nami stado motorow..to tylko podcierali rece i cieszyli sie...:( Trudno...szkoda mi tylko kasy na lapowki :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 9:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Creativka: przez Bieszczady nie jechałem za to droga przez Lwów, Kamieniec i Chocim do Mołdowy jest dość interesująca. Głównie przez klimaty wymienionych miejscowości dawnych kresów RP. Drogi asfaltowe dziurawe, ale da się jechać. Szutrów wybór spory. Z policją problemów nie miałem. Im bliżej Mołdowy tym ładniej, puściej i dziczej. Warto mieć dobre mapy (do Garmina dostępne darmowe w inecie). W ogóle Mołdowa nam się podobała krajobrazowo. Tutaj masz relację z uczestnictwem kobiet:
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=77&t=3792


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 10:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
Sikorp napisał(a):
Creativka: przez Bieszczady nie jechałem za to droga przez Lwów, Kamieniec i Chocim do Mołdowy jest dość interesująca. Głównie przez klimaty wymienionych miejscowości dawnych kresów RP. Drogi asfaltowe dziurawe, ale da się jechać. Szutrów wybór spory. Z policją problemów nie miałem. Im bliżej Mołdowy tym ładniej, puściej i dziczej. Warto mieć dobre mapy (do Garmina dostępne darmowe w inecie). W ogóle Mołdowa nam się podobała krajobrazowo. Tutaj masz relację z uczestnictwem kobiet:
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=77&t=3792

Dzieki, znam ta relacje..ladna.

Ale kobiety tu sa chyba jako pasazerki..wiec nie musza objezdzac dziur samodzielnie:)
Juz srkobie powoli traske :) zobaczymy co z tego bedzie :)
Dzieki :)
V.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 10:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Sie pochwal pozniej. Szczegolnie moldawski odcinek mnie interesuje :)
Ty jako lokals bedziesz wiedziala co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 11:55 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
newbie007 napisał(a):
Sie pochwal pozniej. Szczegolnie moldawski odcinek mnie interesuje :)
Ty jako lokals bedziesz wiedziala co i jak.


Bedzie, bedzie..ale jak pisalam to raczej bedzie Moldawia mojego dziecinstwa. )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Śr lip 11, 2012 8:35 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 1:15 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Hejka, a kiedy planujecie podróż? My śmigamy w podobnym kierunku tylko jakby od drugiej strony.. czyli wyruszamy z Krakowa do Rumuni, później Odessa, Sewastopol i może odbijemy do góry do Kijowa. Też dwie 'niewiasty'. :)
Ruszamy w niedziele (tj. 15.07).
A co do przekraczania granic, byłyśmy we wrześniu 2011 i mimo, że dwie kobiety na dwóch motocyklach... trochę się poczepiali, ale bez większych przygód nas puścili. Przekraczałyśmy wtedy granicę w Korczowej. Zieloną kartę musisz mieć obowiązkowo. J


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Śr lip 11, 2012 10:17 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
Kate napisał(a):
Hejka, a kiedy planujecie podróż? My śmigamy w podobnym kierunku tylko jakby od drugiej strony.. czyli wyruszamy z Krakowa do Rumuni, później Odessa, Sewastopol i może odbijemy do góry do Kijowa. Też dwie 'niewiasty'. :)
Ruszamy w niedziele (tj. 15.07).
A co do przekraczania granic, byłyśmy we wrześniu 2011 i mimo, że dwie kobiety na dwóch motocyklach... trochę się poczepiali, ale bez większych przygód nas puścili. Przekraczałyśmy wtedy granicę w Korczowej. Zieloną kartę musisz mieć obowiązkowo. J


Ooo..to gratuluje :) My lecimy 4go sierpnia.
Ja jestem pewna, ze wlasnie 2ch kobitek beda bardziej czepialy sie....bo my bardziej bezbronne :( Mam nadzieje, ze native russkij pomoze.
Na dodatek jest duuuuuze prawdopodobienstwo, ze akurat mnie do Moldawii nie wpuszcza...uroki ojczyzny, kurna..:(

Trzymam kciuki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Cz lip 12, 2012 12:21 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
e tam. wpuszcza Was i nie bedzie zadnego czepiania sie.

polecam takie motto podrozy:

"jak mylisz o ludziach, takich ludzi ludzi spotkasz"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Cz lip 12, 2012 12:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 1:15 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Creativka- my planujemy wyjazd do 14 dni, więc szybciutko napiszę Wam po naszym powrocie czego na świeżo możecie się spodziewać. :)
A czepianie się dziewczyn to bardziej drune bajerowanie, więc nie macie się czym martwić. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Cz lip 12, 2012 4:37 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
newbie007 napisał(a):
...... za kazdym razem jak przechodizmy tym przejsciem jest zawsze jakis problem. W tym roku na przyklad zawrocono nas z przejscia, bo auta byly brudne. .... Takich opowiesci o tym przejsciu mam kilka...


No to standardowa gadka z tymi brudnymi autami - my dajemy 5-10 zł i są czyste.

Dziewczyny tak się tylko zastanawiam jak wy nie chcecie zjeżdżać z czarnego, to jak zamierzacie spać na dziko w Rumunii ? Przy drodze czy jak? Jasne że ludzie są bardzo przyjaźni - jednak jak raz staliśmy z awarią na łące pół dnia to przyjechał cygan na rowerze, a po 10 minutach auto z 5 cyganami w środku - się gapili z 5 minut, akurat zadzwonił do mnie koleś na kom. - jak zobaczyli że gadam przez telefon to se pojechali i ich nie widziałem już - ale tak nocować przy drodze to trochę słabo moim zdaniem. Już lepiej chyba do ludzi na gospodarstwo do sadu się wbijać czy cóś.
a odnośnie wiosek im większe zadupie tym bezpieczniej moim zdaniem - na Ukrainie tak samo, raz nam sera i ciasta baby przyniosły jak awarię mieliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Pt lip 13, 2012 7:46 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
mirek-PD napisał(a):
newbie007 napisał(a):
...... za kazdym razem jak przechodizmy tym przejsciem jest zawsze jakis problem. W tym roku na przyklad zawrocono nas z przejscia, bo auta byly brudne. .... Takich opowiesci o tym przejsciu mam kilka...


No to standardowa gadka z tymi brudnymi autami - my dajemy 5-10 zł i są czyste.

Dziewczyny tak się tylko zastanawiam jak wy nie chcecie zjeżdżać z czarnego, to jak zamierzacie spać na dziko w Rumunii ? Przy drodze czy jak? Jasne że ludzie są bardzo przyjaźni - jednak jak raz staliśmy z awarią na łące pół dnia to przyjechał cygan na rowerze, a po 10 minutach auto z 5 cyganami w środku - się gapili z 5 minut, akurat zadzwonił do mnie koleś na kom. - jak zobaczyli że gadam przez telefon to se pojechali i ich nie widziałem już - ale tak nocować przy drodze to trochę słabo moim zdaniem. Już lepiej chyba do ludzi na gospodarstwo do sadu się wbijać czy cóś.
a odnośnie wiosek im większe zadupie tym bezpieczniej moim zdaniem - na Ukrainie tak samo, raz nam sera i ciasta baby przyniosły jak awarię mieliśmy.


Pod golem niebem wolelybysmy..ale nie koniecznie. Przy drogach nie ma pensjonatow? Ogladam zdjecia z wypraw i ciagle gdziew pod dachem ludziki spia...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Pt lip 13, 2012 8:25 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
e... no jasne że są pensjonaty - ale jakoś z pierwszego postu zrozumiałem że chcecie pod gołym niebem, te pensjonaty to niestety często są takie jeszcze w stylu lat 80' trudno coś klimatycznego znaleźć, zresztą na dziko przyjemniej - pensjonat to se można wszędzie kupić a poranny widok na połoniny jest niezapomniany. Kurcze zazdroszczę wam wyjazdu, ja muszę do września czekać, udanej wyprawy.
Może uda wam się wbić gdzieś w górach w boczną drogę i przenocować w miłych okolicznościach przyrody np takich:
[ img ]

nawet najlepsze pensjonaty odpadają - polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 2:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
Jak radzicie jechac Transfogarska? Od polnocy na poludnie, czy na odwrot?
Przerazaja te serpentyny..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 2:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
creativka napisał(a):
Jak radzicie jechac Transfogarska? Od polnocy na poludnie, czy na odwrot?
Przerazaja te serpentyny..


Tak czy siak trzeba je pokonać :-)
Ja jechałem od południa, więc ten najczęściej fotografowany odcinek pokonywałem w dół.
Na południowym fragmencie obok elektrowni wodnej warto się wdrapać na Poenari (1480 schodów).

pzdr
l.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina, Moldawia, Rumunia - pytanie od babeczek.
PostNapisane: Wt lip 24, 2012 7:34 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 08, 2010 9:59 am
Posty: 55
Hejka,
ja z kolejnym pytaniem:
Czy na granicy w Kroscienku...trzeba stac grzecznie w kolejce..czy mozna motorami popedzic do szlabanu jak w miejskich korkach? :D
Kolega mowi miec w paszportach i dokumentach po10 Hriven wlozonych, tak robic?

Czy ktos jechal od Odessy brzegiem morza do Rumunii?
Czy trzeba bylo wjezdzac przed rumunia do Moldawii i dopiero potem do Rumunii?
Na mapie wyglada jakby wlasnie tak trzeba robic.

Granica w Sirecie? Jak tam? Ok?

Macie moze jakies sprawdzone pensjonaty w okolicach Sambira, Strii, Kamenets Podolsk?

No i w ogole bardzo odwazne pytanie: ktos z Krakowa odwazylby sie pozyczyc kamere na motor, kask na 2 tygodnie? :D

Dzieki,
V


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL