Teraz jest Wt kwi 30, 2024 12:20 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: internet na Węgrzech potrzebny na 7 dni - jakieś sugestie..?
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 12:23 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Wybieram się na tygodniowy wyjazd na Węgry i niestety będę potrzebował w tym czasie dostępu do internetu.

Zastanawaiam się nad wykupieniem na miejscu jakiejś karty GSM i zapakowanie jej do modemu GSMowego na USB - mam jakiś z PLAYa, ale nie mam pojęcia, czy nie ma SIMLOCKa.

Może macie jakieś pomysły, sugestie jak ten temat ugryźć - korzystanie z kawiarenki intenetowej odpada, z polskiego telefonu chyba drogo wyjdzie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: internet na Węgrzech potrzebny na 7 dni - jakieś sugesti
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 12:33 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 11:34 am
Posty: 389
Lokalizacja: Zielona Góra
Przydatny byłby wątek, gdzie wpisane byłyby dostępne w poszczególnych krajach najtańsze sieci komórkowe. Jestem w przeddzień wyjazdu do Kosowa/Macedonii/Albanii i do urządzenia monitorującego wrzucę kartę simdata z Plusa. Ale do komunikowania się między uczestnikami wyprawy na miejscu pewnie tańsze byłoby korzystanie z kart prepaidowych sieci lokalnych. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to niech wrzuca.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: internet na Węgrzech potrzebny na 7 dni - jakieś sugesti
PostNapisane: Pn cze 25, 2012 2:30 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
Siema, nie jestem ekspertem od takich spraw, ale uważam że poradziłem sobie całkiem spoko parę razy w tym roku, gdy musiałem być w tzw. "dotyku" ;) przez kilka dni w UE.

Zbieram pocztę przez smartfona, zadzwoniłem do swojego operatora i poprosiłem o ofertę na tzw. paczki na transfrer danych w UE. Ostatnio, zapłaciłem za 500MB jakieś 99 PLN, ważne chyba tydzień albo 10dni. W smartfonie jest funkcja Hot Spot osobisty, czyli telefon przez WiFi, bądź kabelek podaje sygnał do kompa. Podobne paczki dotyczą minut w roamingu.

Sorry za przydługą wypowiedź, ale sam byłem zaskoczony jakie to wszystko potrafi być sprytne teraz w porównaniu do jakiś koszmarnych kosztów za transfer danych parę lat temu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL