Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:44 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 1:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Moi koledzy są właśnie teraz gdzieś między Rumunią i Bułgarią. Co do noclegów na dziko, to właśnie się chwalili, że spali sobie ostatnio nad brzegiem Dunaju i w nocy kąpali się w rzece :P Pełen luz :) 1 lipca będą z powrotem, to pewnie podrzucę jakieś informacje, a może i relacja się pojawi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N cze 21, 2009 8:03 am
Posty: 115
Lokalizacja: Łódź
Orzep nie bądź taki skromny jeżeli chodzi o zlot i PALINKĘ jakieś takie artystyczne foty wklejasz a nie te realne z gościnności autochtonów , nie wspomnę już o pamiętnych słowach jak koń przejdzie to wy na tych motorach też dacie radę

ogólnie Rumunia bardzo przyjazna i gościnna jak na razie chociaż powoli robi się komercha


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 8:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Wszystko co dobre kiedyś się kończy.
W tym roku dostaliśmy opie..ol od właściciela (tak się przedstawił) leśnej drogi. I nie szło go zlekceważyć i objechać, bo zastawił drogę potworem do zwózki drewna.
W PN Apuseni też lekka zjeb.kę od strażnika dostaliśmy (fakt nie powinno nas tam być). Dobrze, że było międzynarodowe święto pracy i gość z lekka orbitował.
Tak czy siak, cała ta romantyka zjedzie na jaki ordung albo i lunapark. Kwestia czasu.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 8:52 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Jeszcze jedno pytanie - nocował ktoś z was nad jeziorem Izvorul Muntelui niedaleko Bicaz- wychodzi mi planując trasę, że akurat tam dobrze byłoby się zatrzymać , szukam jakiegoś taniego motelu domku campingowego albo nawet pola namiotowego w okolicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 9:00 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Za parę dni dam znać co do tego jeziora, bo wspomniana przeze mnie wyżej ekipa, też ma tam spać. Od zachodniej strony podobno jest sporo dogodnych miejsc.
Cała trasa, którą zrobiłem pod nasz wspólny wyjazd wygląda tak: mapa. Ja niestety zostałem w domu, ale chłopaki jak na razie robią ją zgodnie z planem, więc za parę dni będą informacje co faktycznie warto odwiedzić, co olać, gdzie spać itd :) Może podpatrzysz coś dla siebie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 9:35 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
lasooch napisał(a):
Za parę dni dam znać co do tego jeziora, bo wspomniana przeze mnie wyżej ekipa, też ma tam spać. Od zachodniej strony podobno jest sporo dogodnych miejsc.
Cała trasa, którą zrobiłem pod nasz wspólny wyjazd wygląda tak: mapa. Ja niestety zostałem w domu, ale chłopaki jak na razie robią ją zgodnie z planem, więc za parę dni będą informacje co faktycznie warto odwiedzić, co olać, gdzie spać itd :) Może podpatrzysz coś dla siebie :)



No , no ładna traska jak na 13 dni - Stambuł - kuszący...no ale my póki co na pierwszą wyprawę trasę mamy taką:

http://maps.google.com/maps?saddr=Warsz ... rflg=d&z=6

W Rumunii znacząco pokrywa się z Waszą trasą, także będę wdzięczny za wszelkie wskazówki kontakty i adresy jak już koledzy wrócą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 10:08 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Te 13 dni to fikcja, realnie cały wypad jest planowany na 16-17 dni. Wiadomo, że noclegi robi się tam, gdzie się dojedzie wieczorem, bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły, że wg planu dziś mieliśmy spać 50km dalej czy bliżej :P Po prostu podzieliłem całą trasę na odcinki kierując się różnymi względami, zostawiając sobie te 3 dni zapasu, gdyby była słaba pogoda, albo gdzieś byśmy chcieli zostać dłużej. Ale póki co towarzystwo o dziwo wyrabia normy kilometrów/dzień, aktualnie są w Stambule :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 22, 2012 10:40 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
rrolek napisał(a):
Wszystko co dobre kiedyś się kończy.
...
W PN Apuseni też lekka zjeb.kę od strażnika dostaliśmy (fakt nie powinno nas tam być)...


No dzięki pomysłom jazdy po Parkach Narodowych, na pewno się skończy szybciej - zrobią jakiś projekt "Natura coś tam" jak u nas i tyle. Na Bukowinie już teraz jest sporo szlabanów.
Nie należy przesadzać z dzidowaniem
rrolek napisał(a):
W tym roku dostaliśmy opie..ol od właściciela (tak się przedstawił) leśnej drogi. I nie szło go zlekceważyć i objechać, bo zastawił drogę potworem do zwózki drewna....

my też mieliśmy raz z lokalesem kwas bo mu przez łąkę przejechaliśmy ale dostał wino i generalnie skończyło się imprezą z palinką u niego na podwórku itd...

A dodam jeszcze że jest dostępny atlas drogowy Rumunii - rumuński - można go zamówić w księgarniach turystycznych - są zaznaczone szutrówki, parki narodowe itd, wygodna rzecz. Skala może nie jest powalająca - ale moim zdaniem dosyć przydatna sprawa:
http://ksiegarnia-podroznika.pl/rumunia ... -3869.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Wt cze 26, 2012 5:04 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N lis 20, 2011 7:49 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Szczecin/Golczewo
wittek napisał(a):
....

3.Obowiązkowe wyposażenie (apteczka, żarówki itd?) Tu podobnie - przejrzałem kilkadziesiąt wątków ale spójnych i aktualnych informacji nie ma za bardzo.


Konwencja Wiedeńska 1968r.
cytuję za wikipedią:
"Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce ? kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pt cze 29, 2012 3:52 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
wittek napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie - nocował ktoś z was nad jeziorem Izvorul Muntelui niedaleko Bicaz- wychodzi mi planując trasę, że akurat tam dobrze byłoby się zatrzymać , szukam jakiegoś taniego motelu domku campingowego albo nawet pola namiotowego w okolicy.


Zachodnią stroną droga nie biegnie przy jeziorze jak po wschodniej tylko odbija w górę i leci przez piękne przełęcze jakiegoś Parku Narodowego (piszę z głowy więc nie pamiętam nazwy). Miejsc do biwakowania jest kilka tylko że nie nad wodą, coś za coś. Jedno mi zapadło w pamięć - polana na przełęczy z pięknym widokiem na jezioro i góry - kilka Dacii tam biwakowało, znaczy da się...
o tutaj to było:
[ img ]
plac raczej spory...
[ img ]
Pięknie tam było...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - dosłownie kilka pytań
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 8:57 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Wróciłem. 9 dni 4100km, setki jeśli nie tysiące zakrętów, piękne miejsca, super pogoda - w deszczu jechałem godzinę, poza tym słońce i gorąco (może nawet za gorąco ale nie ma co narzekać) - w sierpniu w wolnej chwili zrobię jakąś fotorelację a gdyby ktoś chciał o coś pytać to proszę bardzo - jestem świeżo po powrocie więc teraz to ja mogę dawać rady.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL