Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:37 pm


Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 10:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
A jak się ma te obrzydzenie do rozrywki i alkoholu do Rajdu Katyńskiego? Jakoś nie zaobserwowałem żeby panowała tam abstynencja. Wtedy nikt nie martwi się o bezpieczeństwo uczestników, którzy nawet wpłacili jak to się sprytnie mawia „składkę na wspólne wydatki” w postaci kilkuset złotych by uczestniczyć w RK. Czyli co na RK będą jeździć tylko abstynenci uprawiający ascezę?!

Michale, Twoje porównanie do zamykania Mcdonaldów jest śmieszne, nie uwazasz? Z czym to porównujesz? Ze sprzedawaniem piwa pod murami klasztoru którego Wiktor chciał uniknąć? Wyobrażasz sobie 35tys motocyklistów z których co 10 się ożłopie i za chwilę siądzie na motor?

O jakim piciu mówisz na Rajdzie Katyńskim? Ja też byłem i nie widziałem na nim pijaństwa. Widziałem ludzi wieczorem przy ognisku z piwkiem ale nie widziałem pijaństwa. Sam za kołnierz nie wylewam ale nawet by mi do głowy nie przyszło aby wieczorem się nachlać kiedy o 5 rano trza siąść w siodło i zrobić następne kilkaset km.
I jak możesz pisać takie brednie o składkach kilkuset złotowych które od Ciebie wydębiono! Rozumiem że w twoim pojęciu wydano je na alkohol.
Nie zauważyłeś że jechał kucharz który Ci przygotowywał codziennie ciepłe danie? Że jechała laweta, ktoś płacił grupowo za parkingi, kempingi, flagi, chusty, wieńce, znicze, pochodnie itp. ? :shock: Na to właśnie szła kasa którą każdy uczestnik wpłaca. Nie wiedziałeś o tym?
Cytuj:
Chyba gubicie się sami w swoich wartościach, które modyfikowane są w zależności od tego jak wiatr zawieje i w zależności co w danym momencie jest wygodne.

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Bo coś mi się wydaje Michale że to ty się trochę pogubiłeś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
TomekWwa napisał(a):
Jest tyle pieknych miejsc w Polsce , dlaczego zaraz do Częstochowy skoro tam nas nie chcą. ??


Częstochowa to:
- dla wielu Polaków magiczne miejsce
- Kmicic tam kolubrynę załatwił :D
- z Polskich krańców mniej więcej wszystkim tak samo daleko
a co do tego czy Nas tam chcą czy nie - to mnie to "lata". To jest mój kraj, ,moje miasto i jak zechcę to czy to się komuś będzie podobać czy nie to sobie tam pojadę i czy pójdę na Jasną Górę czy na piwo to jest to moja sprawa. I dopóki nikomu na odcisk nie nadepnę to wara ode mnie :evil:


Ostatnio edytowano Śr kwi 18, 2012 11:16 pm przez szuler, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
W roku 2012 w Częstochowie na otwarciu po raz 5 byłem,,na zamku w Bobolicach byłem ,pózniej sie na koncercie bawiłem ,piwka sie też napiłem (w ogródku piwnym pilnowanym przez ochronę ,aby towarzystwo sie nie rozpierzchło) nie pod Jasną Górą lecz pod Urzędem Miasta , a w niedzielę na 10 na mszę się nie spóźniłem,pózniej do domu wróciłem.
Zameczek polecam, a nie politykę : :lol: :lol: :lol:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:34 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
jendrekGS napisał(a):
Z czym to porównujesz? Ze sprzedawaniem piwa pod murami klasztoru którego Wiktor chciał uniknąć? Wyobrażasz sobie 35tys motocyklistów z których co 10 się ożłopie i za chwilę siądzie na motor?

O jakim piciu mówisz na Rajdzie Katyńskim? Ja też byłem i nie widziałem na nim pijaństwa. Widziałem ludzi wieczorem przy ognisku z piwkiem ale nie widziałem pijaństwa. Sam za kołnierz nie wylewam ale nawet by mi do głowy nie przyszło aby wieczorem się nachlać kiedy o 5 rano trza siąść w siodło i zrobić następne kilkaset km.


Jedruś podzieliles teraz motocyklistow w Polsce na dobrych od Wiktora i zlych pozostalych.
Ci pierwsi wypiją po piwku i wsiądą na siodlo, a reszta sie ożłopie i zrobi zadymę.
Oj namieszal ci ten Wiktor w głowce namieszał. Uprościł ci świat do maksimum...
W tym świecie nie ma miejsca np. dla mnie , bo i nie żlopie ale i nie jezdze z Wiktorem .. Jestem wykluczony??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 12:25 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
TomekWwa napisał(a):
.. Jestem wykluczony??


Jesteś "łysy" i jako taki masz wstęp wzbroniony :twisted: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 7:57 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Dlaczego piszecie że w Częstochowie Was nie chcą? Wręcz przeciwnie. Nawet podczas tego rykowiska jakie zrobili ci co przyjechali, Ojcowie Paulini dwukrotnie przez głośniki zapraszali wszystkich na mszę do kaplicy przed Cudowny Obraz Matki Bożej.
A że się obrazili i nie poszli, bo na żądanie nie robią im mszy akurat tam gdzie oni chcą, i nie spełniają ich "chciejstwa" pokazuje to tylko tupet tych obrażonych.
Jak można obrażać się na gospodarza że zaprasza Cię do mieszkania? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 8:41 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 6:21 pm
Posty: 27
filemontek napisał(a):
W roku 2012 w Częstochowie na otwarciu po raz 5 byłem,,na zamku w Bobolicach byłem ,pózniej sie na koncercie bawiłem ,piwka sie też napiłem (w ogródku piwnym pilnowanym przez ochronę ,aby towarzystwo sie nie rozpierzchło) nie pod Jasną Górą lecz pod Urzędem Miasta , a w niedzielę na 10 na mszę się nie spóźniłem,pózniej do domu wróciłem.
Zameczek polecam, a nie politykę : :lol: :lol: :lol:
[ img ]


Ja byłem w Gietrzwałdzie . Na uroczystym rozpoczęciu sezonu byłem 8 raz (nie byłem w 2009r).
Przy ognisku koledzy poczęstowali mnie 17-to letnim miodem. Żadna ochrona mnie nie pilnowała , nie była potrzebna. Koncert Lecha Makowieckiego . Póżniej Apel Jasnogórski . Pełen kościół ludzi . Póżniej powrót na ognisko . Wspólne śpiewanie , Lech Makowiecki też . Złapałem trochę ciepła , rozgrzałem ciało i biegiem do namiotu co by ciepło nie uciekło . Wpadłem do niego zasunołem namiot śpiwór i spanko .
W niedziele przygotowania do mszy . Pózniej msza z kazaniem ks.Żarskiego . poświęcenie motocykli i powrót do domu .
Polityki żadnej nie zauważyłem .
Wyjątkowe spotkanie , wyjątkowi ludzie i wyjątkowa atmosfera .
Ps: każdy jedzie tam gdzie chce i robi to co lubi .
Kazanie mówiące o tym co Naród boli i o tym o czym Naród mówi w domach tak jak w 2011 na Jasnej Górze czy 2012 w Gietrzwałdzie to nie polityka .

A co do Rajdu Katyńskiego ( Michał tu dużo pisze) , to uważam że jest to wspaniała inicjatywa .
Byłem dwa razy . 2006 i 2008r.
http://www.youtube.com/watch?v=nxuX-UZe ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=wCr7nir_ ... re=channel
Nic nie jest doskonałe , ale ja nigdy nie miałem żadnych problemów . Trzeba być tylko dobrze przygotowanym i mieć świadomość gdzie się jedzie, po co i znać swoje miejsce w szeregu .
Po powrocie zawsze będzie się już pamiętać o Rajdzie. Dobrze czy żle, ale zawsze już będzie w pamięci.
Ludzie z którymi się było na RK będą bardzo bliscy.
Ps: wpisowe na RK tzn. 700 czy 800zł jest przeznaczane na wizy rosyjską , białoruską , wyżywienie , noclegi , koszulki , bluzy polarowe , znaczki , flagi ,wieńce i inne rzeczy. Po zakończeniu RK całość jest rozliczana i jeśli coś zostanie organizator pyta czy chcesz zwrot czy chcesz tą kwotę przeznaczyć na szczytny cel . Pamiętam że w 2006 r zostało z mojego wpisowego ok. 140zł których nie chciałem . Tak to wygląda .


Ostatnio edytowano Cz kwi 19, 2012 9:31 am przez daro, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 9:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
jendrekGS napisał(a):
Michale, Twoje porównanie do zamykania Mcdonaldów jest śmieszne, nie uwazasz? Z czym to porównujesz? Ze sprzedawaniem piwa pod murami klasztoru którego Wiktor chciał uniknąć? Wyobrażasz sobie 35tys motocyklistów z których co 10 się ożłopie i za chwilę siądzie na motor?


Tak by się nie rozdrabniać. Co ma Wiktor do sprzedaży piwa? Co ma Wiktor do tych, co będą pić piwo? Co ma Wiktor do tych, którzy nie mają rozumu i siądą na motocykl po piwie?

Czy stosowanie metod bezpośredniego przymusu jest jedyną metodą na zachowanie abstynencji uczestników??!!! To, jacy są Ci uczestnicy? Czy Wiktor nam sugeruje, że traktuje ich jak bydło, z którego co dziesiąty bydlak ożłopie się piwa?!
Wychodzi na to, że jaki organizator taka impreza i uczestnicy. A uczestnicy, tacy którym potrzeba bata nad d… bo nie będą potrafili się zachować. Całe szczęście, że w Gietrzwałdzie udało się zorganizować „sterylne” warunki do tego by stworzyć imprezę abstynentów. Bo gdyby nie przymusowe warunki to byłoby żłopanie piwa. Tak rozumiem Waszą walkę ze sprzedażą alkoholu.

jendrekGS napisał(a):

O jakim piciu mówisz na Rajdzie Katyńskim? Ja też byłem i nie widziałem na nim pijaństwa. Widziałem ludzi wieczorem przy ognisku z piwkiem ale nie widziałem pijaństwa. Sam za kołnierz nie wylewam ale nawet by mi do głowy nie przyszło aby wieczorem się nachlać kiedy o 5 rano trza siąść w siodło i zrobić następne kilkaset km.
I jak możesz pisać takie brednie o składkach kilkuset złotowych które od Ciebie wydębiono! Rozumiem że w twoim pojęciu wydano je na alkohol.


Przy ognisku z piwkiem. Tym samym, co w Częstochowie? Czy tamte piwko to może „pifko” bez procentów? Czemu tam nie ma rozwiązań 0/1 tak jak w Częstochowie?
Polemizowałbym czy rzeczywiście w kwestiach alko panuje taka sielanka jak opisujesz.

Po pierwsze to nic nie wydębiono ode mnie.
Po drugie dobrowolnie wpłaciłem kilkaset złotych mówiąc wprost WPISOWEGO, które to w języku RK nazywa się składką na wspólne wydatki.
Po trzecie nigdzie nie napisałem, że pieniądze te przeznaczone były na alko.
Po czwarte mogę tylko domyślać się, na co były przeznaczone, bo nikt nie rozliczył się ze mną z tych „wspólnych wydatków”.
Po piąte zapewne jakaś część lub całość jest przeznaczana na rzeczy, o których piszesz. Znicze, pochodnie, paliwo do samochodów dostawczych itp.

jendrekGS napisał(a):

Nie zauważyłeś że jechał kucharz który Ci przygotowywał codziennie ciepłe danie? Że jechała laweta, ktoś płacił grupowo za parkingi, kempingi, flagi, chusty, wieńce, znicze, pochodnie itp. ? :shock: Na to właśnie szła kasa którą każdy uczestnik wpłaca. Nie wiedziałeś o tym?
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Bo coś mi się wydaje Michale, że to ty się trochę pogubiłeś.


Zauważyłem, że jechał kucharz. Może CI przygotowywał codziennie ciepłe danie. Ja radziłem sobie sam. Oczywiście z własnego wyboru i tylko czasami korzystałem z ciepłego dania. I nie pytaj mnie, czemu dokonałem takiego wyboru.


Gubieniem się we własnych wartościach jest choćby fakt, że w Częstochowie jest żłopanie piwa przez bydlaków, a na RK jest to tylko niewinne piwko lub „pifko” przy ognisku.

I tym samym mamy bardzo ładny przykład jak można jedną rzecz zdefiniować w skrajnie różny sposób w zależności od tego jak zawieje polityczny wiatr.



jendrekGS napisał(a):
Na to właśnie szła kasa którą każdy uczestnik wpłaca. Nie wiedziałeś o tym?

Wiedziałem. Ale już, na co i ile poszło kasy a ile zostało to nie wiem. Może Ty wiesz? Podziel się informacją.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 9:34 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
daro napisał(a):
A co do Rajdu Katyńskiego ( Michał tu dużo pisze) , to uważam że jest to wspaniała inicjatywa .
Byłem dwa razy . 2006 i 2008r.
http://www.youtube.com/watch?v=nxuX-UZe ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=wCr7nir_ ... re=channel
Nic nie jest doskonałe , ale ja nigdy nie miałem żadnych problemów . Trzeba być tylko dobrze przygotowanym i mieć świadomość gdzie się jedzie, po co i znać swoje miejsce w szeregu .
Po powrocie zawsze będzie się już pamiętać o Rajdzie. Dobrze czy żle, ale zawsze już będzie w pamięci.
Ludzie z którymi się było na RK będą bardzo bliscy.


Również uważam, że RK jest wspaniała inicjatywą. Ale uważam, rowznież że polityczne zapędy oraz ludzie pokroju Fajera skutecznie niszczą a nawet już zniszczyli tą inicjatywę. Sam chętnie pojechałbym na RK ponownie. Nie zrobię tego, ponieważ nie podoba mi się ubieranie RK w nędzne agresywne politykowanie.

Na RK bywa ciężko. Sam nie raz w duchu przeklinałem jakieś niedogodności techniczne. Ale z perspektywy patrząc to wszysko ma swój urok w przeciwieństwie do tego co teraz się dzieje w otoczeniu RK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
TomekWwa napisał(a):
Jest tyle pieknych miejsc w Polsce , dlaczego zaraz do Częstochowy skoro tam nas nie chcą. ?? No chyba ze isnieje frakcja katolicka na ADV. Ale oni juz jeżdżą z Panem Węgrzynem ktory jak Jezus przemienił wode w wino , tak Węgrzyn przeniosl Jasną Górę do Gietrzwaldu - magik jeden 8)
Tomasz, nie drwij z czyjejś wiary, czy poglądów... Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza... Po cholerę taka zadyma...
Jak będę chciał iść do kibla, to nie będę się nikogo pytać czy mogę. Także pozówl mi robić qpkę wtedy kiedy ja mam na to ochotę...
Jeżeli Pan Węgrzyn oraz Pan prezydent Częstochowy podejmują się czegoś dla społeczności motocyklowej, to niech obaj wsadzą sobie swoje ambicje głęboko tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę, a zrobią coś, co ludzi łączy, a nie dzieli...
Dlatego myślę, że taki Rajd ADV Riders przez Polskę do Częstochowy byłby naszym manifestem, że nie zgadzamy się na traktowanie nas jak stado baranów i ten który rzuci więcej zieleniny przyciągnie większą grupę... Bzdura. Skoro już mam być tym baranem to chcę żreć trawkę na łące, która nie jest otoczona drutem kolczastym i nie ma 2 kłócących się pasterzy...
jendrekGS napisał(a):
A że się obrazili i nie poszli, bo na żądanie nie robią im mszy akurat tam gdzie oni chcą, i nie spełniają ich "chciejstwa" pokazuje to tylko tupet tych obrażonych.
Jak można obrażać się na gospodarza że zaprasza Cię do mieszkania? :lol:
A ten dalej swoje... To w Twojej opinii oni strzelili focha... W ich opinii (większości) focha strzelili Paulini, którzy mogliby podejść do motocykli, przykryć jeden z nich obrusem i ołtarz gotowy... Motocyklista i motocykl to jedność - dlaczego zakonnicy nie zaprosili tej jedności do środka?? Bo trza pokazać... Guzik... Jasna Góra nie jest ich własnością, oni tam tylko mają dbać o porządek. Jasna Góra jest własnością nas wszystkich a szufladkowanie po poglądach politycznych jest draństwem...

Co do słów Szulera - lubię czasem pojeździć z takimi parchami ( 8) ) bo mają dość poukładane w głowie, aby żadnych kłótni nie było - nie ważne czym jedziesz, ile zarabiasz, do kogo się modlisz, na kogo głosujesz, czy z kim śpisz - nie ważne... Dlatego rzuciłem pomysł rajdu przez Polskę, a jeżeli ktoś chce mieć "swojego" ksiedza to proszę bardzo - myślę, że jakby z wyprzedzeniem dać cynę X.Maślakowi, to jestem pewien, że On na takie coś się pisze...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 11:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Pomimo napiętej dyskusji cieszy mnie zachowany poziom rozmowy :)

A jednak się da i to bez cenzury 8)

:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 12:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Jestem z Częstochowy i wstyd mi za moje miasto, a w zasadzie za jego przedstawicieli.
Ani władze (prezydent), ani Jasna Góra (paulini) nie potrafili stanąć na wysokości zadania.

Dla zwolenników RK i tych "za" postawą p. Węgrzyna:
1. Częstochowianie są przyzwyczajeni do pielgrzymek (każdego rodzaju) i naprawdę są otwarci na pielgrzymów. Poza tym rozliczają władze miasta za turystyczne promowanie Częstochowy. Pielgrzym to nie turysta - o tym wszyscy wiedzą - ale może kiedyś chciałby wrócić?
2. Imprezy, które odbywały się w sobotę, oddalone są od błoń i murów J.G. o około 600 metrów. Myślę, że msza w niedzielę i koncerty w sobotę nie miałyby na siebie wpływu.
3. Wielu jednak przyjeżdża w niedzielę. Argument o pijanych motocyklistach po sobotnich dyskotekach jest niepotrzebnie wynoszony. Nawet bez sobotniej imprezy miasto pozostaje otwarte, a lubiących wypić jest naprawdę dużo. W poprzednich latach nic szczególnego się nie działo.
4. Argumenty, że pielgrzymka nie powinna mieć "atrakcji" pokrywają się z argumentami Kleru o ograniczaniu rozrywki. To w dzisiejszych czasach blokuje rozwój turystyki.
5. Chyba dwa lata temu na głównym placu miasta (pl. Biegańskiego) była otwarta dla wszystkich spora wystawa zdjęć z RK i promocją (pełne info) tego rajdu.
6. W tym roku z powodu remontu Aleii nie byłby możliwy przejazd środkiem. Ale z wypowiedzi p. Węgrzyna wynikało, że nie byłby to problem.
7. pomysł, aby tegoroczny Zlot nazywać Jasna Góra - Gietrzwałd wprowadzał w błąd. Tylko faktycznie zainteresowani (a było ich w tym roku ok. 2.000) wiedzieli gdzie mają jechać, a ci co dojechali pod Jasną Górę nie mogli uczestniczyć w mszy prowadzonej na błoniach.

Szkoda, że ktoś nie zorganizował tego lepiej. I szkoda, że motocyklista przedstawił innych motocyklistów jako "uchlane, roztańczone i szpanujące bydło" niegodne pielgrzymowania i mszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 2:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Nigdy nie bylem w Czestochowie
Poprostu nie mialem takiej potrzeby ..
Zawsze Czestochowa kojazyla mi sie z miejscem duchowym ..
Teraz wyglada na miejsce bardziej komercyjne ..
No coz- wiara wiara a jakos trzeba zyc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 2:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
Gubieniem się we własnych wartościach jest choćby fakt, że w Częstochowie jest żłopanie piwa przez bydlaków, a na RK jest to tylko niewinne piwko lub „pifko” przy ognisku.

Dla Ciebie widocznie nie, ale dla mnie jest znacząca różnica między piwem pitym PO jeździe przy ognisku, a pitym bezpośrednio PRZED jazdą w trakcie mszy.
Jeśli takich różnic nie dostrzegasz to nie ma sensu nasza dyskusja. Bo dla mnie to rozmowa jak ze ślepym o kolorach.
Cytuj:
I tym samym mamy bardzo ładny przykład jak można jedną rzecz zdefiniować w skrajnie różny sposób w zależności od tego jak zawieje polityczny wiatr.

I teraz podpisuję się pod tym obiema rękoma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 5:21 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
jendrekGS napisał(a):
Cytuj:
Gubieniem się we własnych wartościach jest choćby fakt, że w Częstochowie jest żłopanie piwa przez bydlaków, a na RK jest to tylko niewinne piwko lub „pifko” przy ognisku.

Dla Ciebie widocznie nie, ale dla mnie jest znacząca różnica między piwem pitym PO jeździe przy ognisku, a pitym bezpośrednio PRZED jazdą w trakcie mszy.
Jeśli takich różnic nie dostrzegasz to nie ma sensu nasza dyskusja. Bo dla mnie to rozmowa jak ze ślepym o kolorach.


A skąd jest założenie, że w Częstochowie się pije PRZED jazdą na motocyklu a na RK PO jeździe?
Czy to kolejne tendencyjne pojmowanie politycznej papki?
Z tego, co mi wiadomo to miała być noc motocyklistów ze zniżkami, koncerty i inne uciechy. Więc skąd, toria o piciu piwa w trakcie mszy.
To, że zniesiona została prohibicja świadczy tylko tym, że ktoś docenił intelekt osób przybywających do Częstochowy.
Czy w każdą niedziele idąc do kościoła obok sklepu z alkoholem wypijasz piwo przed mszą lub zabierasz je ze sobą żeby wypić podczas mszy? Z twoich teorii wynika, że tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL