Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So sty 11, 2014 10:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Cześć,

Nie jest to typowy rajd ale może kogoś zainteresuje ta impreza. Wygląda na ciekawą, a koszt uczestnictwa nieduży.

[ img ]

Mapa edycji 2014.
[ img ]

Wiecej

A może jakaś reprezentacja z PL się znajdzie? :-)

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 10:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Nasz kolega forumowy kowalpp właśnie wystartował w tym 24 godzinnym rajdzie.

Postaram się żeby coś skrobnął o imprezie po powrocie, to może w przyszłym roku będzie większa delegacja z PL

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 5:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
Sledze od jakiegos czasu Te impreze - moze uda Nam sie zebrac druzyne na nastepny rok.

Jednak nie powiem, ze 150euro od osoby to jest nieduzy koszt...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Odp: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Kinioo napisał(a):
Sledze od jakiegos czasu Te impreze - moze uda Nam sie zebrac druzyne na nastepny rok.

Jednak nie powiem, ze 150euro od osoby to jest nieduzy koszt...

Druzyna juz byla zebrana na ten rok. Lecz z roznych przyczyn pojechac mogl tylko kowalpp. Na 300 zawodnikow jest jedyny i pierwszy z PL.

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odp: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 7:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
darius napisał(a):
Kinioo napisał(a):
Sledze od jakiegos czasu Te impreze - moze uda Nam sie zebrac druzyne na nastepny rok.

Jednak nie powiem, ze 150euro od osoby to jest nieduzy koszt...

Druzyna juz byla zebrana na ten rok. Lecz z roznych przyczyn pojechac mogl tylko kowalpp. Na 300 zawodnikow jest jedyny i pierwszy z PL.

Pozdrowienia,
D


To moze, jak wroci podzieli sie doswiadczeniami jaki i trackiem z trasy ??

Zawsze mozna zrobic ja 'za dnia', prywatnie w innym terminie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 7:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Przytuliłbym tracka z tej trasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 8:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
Louis napisał(a):
Przytuliłbym tracka z tej trasy.



Pytalem wielokrotnie na angielskich forach, ale niechetnie COs sie chca dzielc....w sumie jak ktos zaplacil za to 150euro...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odp: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: So wrz 06, 2014 9:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Kinioo napisał(a):
Zawsze mozna zrobic ja 'za dnia', prywatnie w innym terminie.


Nie takie to proste... W ramach 150 Euro, oprócz licencji zawodniczej jest jeszcze opłata za imienne zezwolenie na przejazd przez tamtejsze parki narodowe, normalnie zamknięte dla zmotoryzowanych. Także poza HAT może się nie udać przejechanie całej trasy rajdu.

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: N wrz 07, 2014 7:47 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Decydując się na przejazd trasą rajdu miejcie na uwadze że jak trafi was forestale w parku czy rezerwacie to rekwirują moto i stajesz przed sądem . Tam traktują to jak przestępstwo a forestale to uzbrojeni strażnicy z bronią i nowoczesnym sprzętem z uprawnieniami podobnymi co carabinieri . 150 euro w IT za atrakcyjną imprezę to taniocha .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: N wrz 07, 2014 8:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Adagiio napisał(a):
Decydując się na przejazd trasą rajdu miejcie na uwadze że jak trafi was forestale w parku czy rezerwacie to rekwirują moto i stajesz przed sądem . Tam traktują to jak przestępstwo a forestale to uzbrojeni strażnicy z bronią i nowoczesnym sprzętem z uprawnieniami podobnymi co carabinieri . 150 euro w IT za atrakcyjną imprezę to taniocha .


To jasne ale zdecydowana większość trasy przebiega poza rezerwatami czy obszarami chronionymi. Jest sporo tego typu śladów z okolicy na wikiloc czy gpsies, tyle że trzeba sobie je sensownie poskładać, a tu trasa gotowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Odp: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: N wrz 07, 2014 4:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Kowalpp dojechal z czasem 24 godziny i 25 minut. 540 kilometrow hard offroad po górach.

Pozostaje tylko pogratulowac i poczekac na relacje z pierwszej reki.


Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 11:10 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 15, 2012 9:52 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Zurich / Gdansk
czesc,
Veni, vidi, vici ......
Przygoda fantastyczna, trasy spektakularne, myslalem, ze znam Alpy niezle a zdecydowanie bylem w bledzie :) - Poziom trudnosci dla mnie - tak jak w nazwie, Hard :) ale do zrobienia (Bylem w zespole nr 48 - a z pierwszej dziesiatki zespolow dojechali 2h po mnie...)
Organizacja OK, ale troche po wlosku, znaczy, ze jak odprawa o 10 ... to moze sie zacznie o 11.00 :)
Zdam krotka relacje w tygodniu - ktos pytal o slad - spoko podesle, ale jak D zaznaczyl - wiekszosc tras jest drogach zamknietych.
Pozdrawiam
kowalpp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: Wt wrz 09, 2014 8:12 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Hejka,
A czym tam byłeś i jaki sprzęt nadałby się najlepiej w Twej opinii oczywiście. Pytam, bo będę czekał na bliższe informacje i relację siedząc na szpilce, co nie jest specjalnie wygodne :)
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:01 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 8:14 am
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
kowalpp, please zapodaj relację z wyjazdu. Jechałeś do Włoch motocyklem, czy moto na lawecie? Marzy mi się ten rajd w przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HARDALPITOUR 2014
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 10:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 15, 2012 9:52 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Zurich / Gdansk
Czesc,
Przepraszam wszystkich za brak aktywnosci.
Odpowiadam:
Louis - podeslij mi maila zaczepnego kowalpp@poczta.wp.pl - podesle ci slad, byles zainteresowany.
ciuri - Mieszkam w Szwajcarii wiec dojazd byl zdecydowanie ulatwiony tylko 500 kmdo pktu zbornego.
Jac - uwazam, ze pzejechac ta trase da sie kazdym motocyklem enduro jednak zdecydowanie na w miare terenowych oponach. Oczywiscie im lzejszy tym lepiej, ale wg mnie to nie o to chodzi - ja czerpie ogromna frajde z przeprawiania sie w sposob trialowy a nie motocrossowy moim GSem.

Organizator oferowal przewiezenie bagazy/kufrow do miejsca dcelowego za dodatkowa oplata - jednak ja zdecydowalem, ze swoje woze zawsze ze soba.
A, ze opony zamowilem soebie przez internet w warsztacie blisko Garessio (punkt zborny) wiec dodatkowo mialem jeszcze na plecach szosowe opony.
W kazdym razie mialem jeszcze wolna ladownosc :)

Opowiadam od poczatku, ta impreze wyczail darius juz b dawno temu, ja wraz z moim bratem zapisalem sie natychmiast w efekcie mielismy jechac we czterech, ale jak to juz sami wiecie roznie bywa w skutek roznych zbiegow okolicznosci klopotow zdrowotnych (nasza ekipa jest juz sporo po 40stce) pojechalem sam.

Lacznie bylo ponad 300 uczestnikow - organizator podzieli nas na 2-3 osobowe grupy - jechalem z kolesiem z Fribourga Zimmi (zawziety podroznik ... widac ma kase i wolne)

W piatek mielismy zebranie i warsztaty z obslugi nawigacji Garmin ... no i tam dowiedzialem sie, ze swoje zumo ....... moge sprzedac na ebaju, bo do tego rodzaju zabawy sie nie nadaje. Rekomendowany sprzet to montana 600 / 650 - ale o nawigacji potem.

W sobote od rana byl check in - zasada taka, ze kto juz wiechal na parking nie mogl z niego wyjechac, zeby ograniczyc ruch w miejscowosci

Spotkalismy sie z Zimmim okolo 8 rano i zameldowalismy sie na check in,
1. podpisanie oswiadczenia, ze nie bede mial roszczen w razie wypadku, mam OC, jestem ubezpieczony od kosztow leczenia ... etc ... w zasadzie same wykluczenia.
Zapytalem organizatora a co jak ukreci mi sie wal ... (moje assistance dziala tylko na drogach publicznych) zapewnil mnie, ze pomoga, na szczescie nie musieli.

2. odbior dokumentow: karta czlonkowska stowarzyszenia over2000riders (sic) karta kontrolna rajdy na check pointy i taki kartonik z danymi personalnymi - poza tym jakies reklamowki kilka naklejek, koszulka i butelka 0.33 red bull! i kartki :) na pozywienie oraz mape ze skrotami - niemal z kazdego punktu kontrolnego mozna bylo "uciec" na cywilizowane drogi.

(Organizator zapewnial lunch przed startem i 3 syte posilki w trakcie rajdu w 3 punktach na trasie zwanych Arriwo1/2/3 - tam mozna bylo zjesc odpoczac powymieniac sie wrazeniami)

3. potem zaparkowalismy na parkingu ...
(cos nie potrafie dolaczac zdjec ... tutaj)
4. start by w zespolach mniej wiecej w odstepach co okolo 2 minuty wg numerow zespolow - nasz byl 48

Wystarowalismy dokladnie o 14.00 z Garessio naprawde nie pamietam dokladnie przez jakie wioski jechalismy ale po okolo 3 km dojazdowki zjechalismy na b waska droge wspinajaca sie mocno w gore i tak juz potem bylo bez przerwy.

Przez cala trase bylo 8 punktow kontrolnych, z reguly wysoko na przeleczach na kazdym byla policja (Carabinieri) ratownicy medyczni i obsluga rajdu. na kazdm rejstrowali kazdego uczestnika.

Do 3.30 w nocy dojecalismy do 5 pktu kontrlnego i Arrivo1 (z jedzeniem i miejscem na odpoczynek) do nastepneg bylo 60km ... chcialem cisnac ale Szwancar byl sprasznie sponiewierany i powiedzial, ze nie wydoli i ..... Bogu Dzieki !!!!
Przekimalismy do 6 ranona podlodze ... i kiedy sie wybieralismy w dalsza droge po sniadaniu jak ludzie, zespoly z pierwszej 10 zaczely dojezdzac i wtedy naprawde poprawilo mi sie moje ego :) ....
Noi jak wspomnialem ... Bogu Dzieki, ze ruszylismy podczas poranka (i tak bylo mokro od rosy mgly) te nastepne 60km .. to byl taki hardkor, ze narawdemam duza satysfakcje, ze przejechalem to bez szwanku dla moto i w jednym kawalku.
Ogromne kamienie wielkosci cegly luzem rozsypane po drodze tworzace nawierzchnie ... naprawde dla mnie bylo ciezko.

Po kolejnym Arrivo2 - na jaki dojechalismy okolo 10.00 rano dalej juz bylo lajtowo dojazd do Assietty petla po niej i zjazd i szutrami dojazd do Sestriere gdzie dojechalismy o 14:30 !
szczesliwie konczac przejazd 24h i 25 min:)


Ahhhhh, fotki musze zmniejszyc do 500kb ... ale to juz innego dnia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 39 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL