Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:19 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 158 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dakar 2011
PostNapisane: So wrz 25, 2010 1:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Więc czas najwyższy rozpocząć wątek



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: So wrz 25, 2010 1:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)






Pojawiło się już info o aucie Hołka - wyjaśniając filmik :-)
Już wiemy jakim samochodem pojedzie Hołek w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Tym razem będzie to fabrycznie przygotowane auto z najwyższej półki, co stwarza realna szanse w walce o podium
Zespół X-raid planuje wystawienie w Dakarze 2011 łącznie sześciu załóg dysponujących autami BMW X3 CC. Pełny skład załóg X-raid zostanie ogłoszony już wkrótce. Wiadomo, że pilotem Hołowczyca będzie ponownie Belg Jean-Marc Fortin.

- Marzenia w końcu się spełniają! Gdy po raz pierwszy stanąłem na starcie Dakaru, wiedziałem już, że ten rajd można wygrać wyłącznie jadąc autem fabrycznym. W kolejnych startach, gdy coraz bardziej zbliżałem się do czołówki, wiedziałem, że jestem obserwowany przez „fabryki” i że nadejdzie kiedyś taki dzień, gdy będę mógł walczyć z nimi jak równy z równym. Każdy kto zna Dakar, wie jak silny jest fabryczny zespół X-raid i ich rajdówka BMW X3 CC. Można powiedzieć, że jest to obok Volkswagena druga siła Dakaru. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki przychylności i wytrwałości mojego sponsora, firmy PKN Orlen, udało się dostać do tak dobrego i profesjonalnie zorganizowanego zespołu. Niewątpliwie czuję na sobie bardzo dużą odpowiedzialność, gdyż takie auto zobowiązuje do walki o wszystko. Zdaję sobie równocześnie sprawę, że konkurencja na rajdzie będzie bardzo duża, a każdy z czołówki chce stanąć na podium. Teraz już wszystko pozostaje w moich rękach. Muszę się bardzo dobrze przygotowywać do tego startu. Mam nadzieję, że już podczas zaplanowanych na wrzesień testów uda mi się dobrze zaprzyjaźnić z X3 CC – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

W ramach umowy z firmą X-raid załoga Orlen Team będzie uczestniczyć nie tylko w przeddakarowych testach zorganizowanych dla całego teamu w Maroku, ale wystartuje też w jednym z rajdów cross-country, o specyfice zbliżonej do Dakaru. Krzysztof Hołowczyc udowodnił, że należy do ścisłej światowej czołówki. Jest to zawodnik wszechstronny, który niejednokrotnie pisał historię polskiego sportu motorowego.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 1:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
może kogoś zainteresuje - przygotowania motocykla Dakarowego



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 3:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Tarna napisał(a):
[i]- Marzenia w końcu się spełniają! Gdy po raz pierwszy stanąłem na starcie Dakaru, wiedziałem już – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Tarna jak grzebiesz w necie, przypomnij wypowiedź Hołowczyca gdy kończył karierę kierowcy wyścigowego, a nim podpisał kontrakt z Orlen Teamem, jest bulwersująca dla Nas miłośników offroadu "od zawsze". Nie wierzę temu facetowi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 6:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Akcent nie wiem o czym mówisz - może zacytujesz - wydaje mi się jednak że to wątek który mówi o innej sprawie zupełnie, żadnego z nich nie znam osobiście ale każdego z nich znam z rajdów i każdemu ufam i kibicuje naszym :-) a wątek jest o rajdzie Dakar 2011 :wink: nie o postawie Hołowczyca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 6:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
wyjaśnijcie mi proszę bo jakoś nie do końca rozumiem po co zawodnicy w rajdzie Dakar wożą ze sobą wodę na motocyklu ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 6:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Hołowczyc po uzyskaniu mistrzostwa czy vicemistrzostwa Europy w rajdach zastanawiał się co dalej z sobą zrobić. W jakimś wywiadzie pytany o plany odpowiedział: oczywiście samochód WRC, a jak kiedyś będę stary to nie wykluczam rajdu Dakar, akurat na zakończenie kariery, bo cóż może być trudnego i ciekawego w "grzaniu" po pustyni!?. Żaden producent nie zaproponował sponsoringu w rajdach WRC więc, nie na starość, zmierzył się z offem. W pierwszych latach pustynia dała mu kilka lekcji, ciągłe nie kończenie rajdów z powodu awarii, w których nie był bez winy, może nauczyła go szacunku. Niejeden z Nas wie, że przy pewnych zdarzeniach, awariach nie jesteśmy bez winy, lecz nie Hołowczyc- sprzęt był zwykle za słaby, złośliwość ludzi, losu, itd. Ja mu to pamiętam. Wspomniany już Błażusiak nie wygrywa z powodu najlepszego motocykla, konkurenci nie mają gorszych.
Potraktuj to jako dygresję okołodakarową, dla zobrazowania skali trudności rajdów offroadowych, nie sam sprzęt decyduje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 6:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Tarna napisał(a):
wyjaśnijcie mi proszę bo jakoś nie do końca rozumiem po co zawodnicy w rajdzie Dakar wożą ze sobą wodę na motocyklu ??


Po to, żeby w razie wypadku/zabłądzenia na trasie mieć jak przeżyć, to moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 7:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
jak by nie patrzeć Hołek już do 50tki dobija :-) myślałem że chcesz nawiązywać do tego że jest nie lubiany w świecie rajdowców i przez pewną grupę kibiców itd. Ja osobiście olewam te sprawy z wysoka. Rajdy WRC nie wciągają mnie tak jak rajdy terenowe tak samo jak samochody nieco mniej niż motocykle :-)

------------------------------------------------------------------------------------------
W dobie nowoczesnych systemów nawigacji, ciągłego monitorowania zawodników, helikopterów, całego zabezpieczenia ratunkowego i medycznego rajdu itd. może to lekka przesada, przecież oni i tak mają płyny uzupełniające w camelbagach. hmmm


Ostatnio edytowano N lis 28, 2010 8:41 pm przez Tarna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 8:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
Może o chodzi o uzupełnianie ubytków w układzie chłodzenia w razie awarii.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 8:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Tarna, wszystko fajno jak elektronika działa. Ale jak sie już zdupcy to fajnie jest mieć te 5 literków wody. Wierz mi, na pustyni NAPRAWDE chce się pić :). Szczególnie jak motór cięzki, słońce wali w banie, cienia masz metr kwadratowy pod skałą a piach parzy jak go dotykasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 8:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
A niezawodna elektronika przestanie działać gdy padnie prozaiczny aku- silnik martwy, a chłopcy nie mają 60csx na akumulatorki :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N lis 28, 2010 8:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Te przepisy o zapasie wody zostały jeszcz w Afryce ustalone. Am.pd. wydaje się mniej odludna. Mimo wszystko biorą pod uwagę że w razie "W" że dotrą do zawodnika po np.48h bo śmigłowiec zajęty,noc,lokalizator padł,burza piaskowa i sto innych przypadków. W końcu doległości spore i okolice nie przyjazne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 9:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
przed Dakarowe testowanie baków w BMW - fajna jazda - jak oni śmigają :D



i inne - ten sam team





i jeszcze w pogoni za Casteu :-)



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dakar 2011
PostNapisane: N gru 05, 2010 7:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Bardzo przyzwoicie koleś zasówa co widać na ostatnim filmiku najbardziej. Już nie mogę się doczekać przyszłorocznego Dakaru...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 158 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL