Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:26 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 206 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 6:34 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
CeeL napisał(a):
fotki fajne ale bardziej niż fotek ciekaw jestem jak mozna zostawić kolege w potrzebie i pojechac spokojnie do domu chwalic sie fotami??
dobrze , że sprzedajesz moto :evil:


Też się nad tym zastanawiałem. Tylko zanim położyłem palce na klawiaturze poszedłem po rozum do głowy. Ja robić nie będę taniej telenoweli na forum- choć przyznam, że mnie korci jak czytam te posty. Widać nie wszyscy mają podobne wychowanie. Ale tym bardziej rozgarniętym nie muszę tego tłumaczyć zresztą nie zamierzam.
Podsumuję to tak:
Zanim powie się coś o życiu pszczół trzeba włożyć głowę do ula.
Ty tego nie zrobiłeś. Więc uważaj bo prawda może okazać się z goła inna, a wtedy może być Ci głupio.

Szanuje Maxa za wspólnie osiągnięty cel. Myślę, że on również mnie. Pewnie mielibyśmy sobie sporo do zarzucenia ale to nie miejsce na to.
Szopki wystawia się na Boże Narodzenie, a do grudnia daleko.
Liczy się przygoda i adventure, który chcemy opisać.
I proszę nie korć mnie zaczepnymi uwagami bo nie dam się wciągnąć w ten mało wyszukany sposób relacji.
Jeśli potrzebujesz mało skomplikowanych doznań to obejrzyj kolejny odcinek serialu brazylijskiego na Polsacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 8:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr wrz 03, 2008 7:55 pm
Posty: 522
Lokalizacja: Trzebnica
Ceel daj juz spokoj. Obiecalem Rembikowi ze nie bede poruszal tematu rozstania i sponsorow na forum.I dotrzymam slowa. Prosze byscie to uszanowali. Zdobylismy DAKAR w sierpniu , gdzie do tej pory niewielu sie to udalo ze wzgledu na zmienne warunki pogodowe w saharze i senegalu. Cieszmy sie tym. Nasze nieporozumienia nie sa sprawa publiczna. To juz historia. Troche nie wyszlo jak mialo byc ale jest dobrze. Reszte zalatwimy miedzy soba. Ta telenowele nie brazylijska lecz marokanska napisalo zycie choc przewidzielismy rozne rzeczy ale nie to. Poradzilem sobie sam choc przyznam nie bylo latwo. Rembik gratuluje fot nie sadzilem ze to wszystko uchwyciles. Jak bym tam byl. Podoba mi sie fota jak dzieciaki porownuja kolor swoich rak do mojego, sposob parkowania twojego moto na poboczu :lol: , no i ta z Dakaru tej ulicy pelnej zwierzecych odchodow i smieci przez ktora musielismy przejechac i tak jak zajadasz slimaki z arabkami po czym miales wielka s......
Jestem jeszcze w Hiszpanii na Gibraltarze ale jutro o 5.00 ruszam do chaty.
Z moto wszystko ok wymienili 5 zniszczonych uszczelek i zimerinow, 3 swiece bo mialy przebicia, komletne sprzeglo i oczyscili gniazda zaworowe po tym g... paliwie. Zrobilem od razu przeglad czyli wszystkie plyny i oleje. Paliwo marokanskie wylali gdyz bylo zasiarczone, zanieczyszczone i ponizej 84 oktan co uniemozliwialo regulacje silnika w zakresie wysokich obrotow.
Moto chodzi jak igla. Jestem bardzo zadowolony. Wlasnie je testuje. Polecam ten serwis jak najbardziej. Pelny profesjonalizm. Moglem siedziec i ogladac co robia przy moto ile chcialem i robic foty. Szkoda ze takich nie ma w Polsce. Rembik moze zrobimy 2 fotorelacje mamy w sumie ok 2 tys zdjec.


Ostatnio edytowano Pt sie 28, 2009 9:17 pm przez max, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 9:12 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
max napisał(a):
Ceel daj juz spokoj. Obiecalem Rembikowi ze nie bede poruszal tematu rozstania i sponsorow na forum.I dotrzymam slowa. Prosze byscie to uszanowali. Zdobylismy DAKAR w sierpniu , gdzie do tej pory niewielu sie to udalo ze wzgledu na zmienne warunki pogodowe w saharze i senegalu. Cieszmy sie tym. Nasze nieporozumienia nie sa sprawa publiczna. To juz historia. Troche nie wyszlo jak mialo byc ale jest dobrze. Rembik gratuluje fot nie sadzilem ze to wszystko uchwyciles. Jak bym tam byl. Podoba mi sie fota jak dzieciaki porownuja kolor swoich rak do mojego, sposob parkowania twojego moto na poboczu :lol: , no i ta z Dakaru tej ulicy pelnej zwierzecych odchodow i smieci przez ktora musielismy przejechac i tak jak zajadasz slimaki z arabkami po czym miales wielka s......
Jestem jeszcze w Hiszpanii na Gibraltarze ale jutro o 5.00 ruszam do chaty.
Z moto wszystko ok wymienili 5 zniszczonych uszczelek i zimerinow, 3 swiece bo mialy przebicia, komletne sprzeglo i oczyscili gniazda zaworowe po tym g... paliwie. Zrobilem od razu przeglad czyli wszystkie plyny i oleje. Paliwo marokanskie wylali gdyz bylo zasiarczone, zanieczyszczone i ponizej 84 oktan co uniemozliwialo regulacje silnika w zakresie wysokich obrotow.
Moto chodzi jak igla. Jestem bardzo zadowolony. Wlasnie je testuje. Polecam ten serwis jak najbardziej. Pelny profesjonalizm. Moglem siedziec i ogladac co robia przy moto ile chcialem i robic foty. Szkoda ze takich nie ma w Polsce. Rembik moze zrobimy 2 fotorelacje mamy w sumie ok 2 tys zdjec.


Myślę, że jest to opcja. Ustalimy jak wrócisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Max- Musisz to zrozumiec tez..
Chlopaki nie moga tego przelknac..(zreszta i ja tez)..

Nie ma wytlumaczenia na takie zachowanie w takiej wyprawie .
Wiesz o tym bardzo dobrze i ja tez i inni ..

Ciesze sie ze sobie poradziles...
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..:-))))

Dla mnie jestes jedynym bochaterem tej wyprawy ...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 11:07 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
zawsze powtarzam znajomym, ktorzy wybieraja sie na tak dluga wyprawe aby wczesniej sprawdzili sie (kompani wspolnej wyprawy) na krotszej 2/3 dniowej blizej domu...
ludzie czesto maja rozne charaktery i nie zawsze musza sie dogadywac... a prawda lezy najczesciej posrodku
ale nie nam to komentowac... za 20 lat jak mlodzi podroznicy beda przegladac forum beda widzieli tylko kwasy itd, dlatego jak temat ostygnie admin bedzie w wolnych chwilach powoli wywalal off-topic'i z opisow wypraw
bo jak ktos wklada duzo serca w swoja fotorelacje bezinteresownie dla ogolu nie wypisujmy swoich 1500 roznych mysli (bo taka bedzie za chwile liczba forumowiczow)
mozemy jedynie naklonic chlopakow do zrobienia 2 fotorelacji z tej wyprawy
PARIS - DAKAR Expedition oczami Maxa i
PARIS - DAKAR Expedition oczami Rembika
i pewnie troche beda sie roznily 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 11:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr wrz 03, 2008 7:55 pm
Posty: 522
Lokalizacja: Trzebnica
beemer napisał(a):
Max- Musisz to zrozumiec tez..
Chlopaki nie moga tego przelknac..(zreszta i ja tez)..

Nie ma wytlumaczenia na takie zachowanie w takiej wyprawie .
Wiesz o tym bardzo dobrze i ja tez i inni ..

Ciesze sie ze sobie poradziles...
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..:-))))

Dla mnie jestes jedynym bochaterem tej wyprawy ...

Pozdrawiam

Beemer prosilem. Naprawde szanuje twoje wypowiedzi na forum.
Na koniec jak sie spakowalem ciekawostka. Kupilem to za grosze w Mauretanii i nie zdawalem sobie co to jest. To recznie wykonany talizman jezcow pustyni Tuareg, zamieszkujacch sahare srodkowa i zachodnia od 2 tys lat. Talizman chronil jezcow pustyni przed niebezpieczenstwami i trudami podrozy. Wiec chyba zasluzylem co ? Zakladam go na szyje i dzida do domu.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 11:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
I nigdy go nie sciagaj ..:-)))

Good Luck Max ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 11:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
AdvHP2rider napisał(a):
zawsze powtarzam znajomym, ktorzy wybieraja sie na tak dluga wyprawe aby wczesniej sprawdzili sie (kompani wspolnej wyprawy) na krotszej 2/3 dniowej blizej domu...
ludzie czesto maja rozne charaktery i nie zawsze musza sie dogadywac... a prawda lezy najczesciej posrodku
ale nie nam to komentowac... za 20 lat jak mlodzi podroznicy beda przegladac forum beda widzieli tylko kwasy itd, dlatego jak temat ostygnie admin bedzie w wolnych chwilach powoli wywalal off-topic'i z opisow wypraw
bo jak ktos wklada duzo serca w swoja fotorelacje bezinteresownie dla ogolu nie wypisujmy swoich 1500 roznych mysli (bo taka bedzie za chwile liczba forumowiczow)
mozemy jedynie naklonic chlopakow do zrobienia 2 fotorelacji z tej wyprawy
PARIS - DAKAR Expedition oczami Maxa i
PARIS - DAKAR Expedition oczami Rembika
i pewnie troche beda sie roznily 8)


Tomek

To wydarzenia nas krztaltuja.:-)))))
2 -3 dni moze byc calkiem sielankowo ...
Ale masz racje powinno sie ten temat zakonczyc...
Tak sobie czytalem ..i czytalem ..i poniosly mnie emocje .:-))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 12:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Max

A wracajac do tego sprzegla...

To jakie sa fakty ..
Sam je zajechales ..czy poprostu nie wytrzymalo tych temperatur.???
Pytam bo w przyszlym roku wybieram sie we wrzesniu
do Afryki Poludniowej i dalej do Zimbabwe .
Nie wiem jeszcze czy bede jechal na GSA czy juz na KTM ktorego mam odebrac w maju ..
I czy naprawde jest konieczne aby zainwestowac w porcelanowe sprzeglo ..

Pozdrawiam
Beemer


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 5:18 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
klimat sie ociepla i niedlugo temp. jak w afryce beda juz w poludniowoeuropejskich krajach
wiec moze zeby producent nie wywalal za duzo kasy na pozniejsze reklamacje sam z fabryki bedzie wypuszczal sprzet z lepszym sprzeglem, mozliwe ze jedyny przypadek Maxa do tej pory jak sami to powiedzieli da im troche do myslenia
a Ty Beemer dopoki tego nie zrobia a bedziesz sie slizgal po piachach w wys. temp. to lepiej od razu zmien sprzeglo, zeby nie miec podobnej przygody jak Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 5:23 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Wczesnie wstajesz .:-))))

Wlasnie przypadek Maxa dal mi do myslenia ..
Czy w KTM 990 Adventure R sprzeglo maja mocniejsze do takich klimatow
Czy podobna sytuacja jak w BMW..
Wzasadzie wrzesien w Afryce w tych rejonach ktorych ja bede
jest chlodniejszy ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 5:27 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
sprzegla ludziom sie pala nie tylko od temp. zewn. ale rowniez od dlugotrwalej jazdy na polsprzegle w ciezkich warunkach (ruszanie w piachu, ruszanie pod gore itp)
duzo zalezy od techniki jazdy i dlatego mysle BMW nie bylo takie chetne do reklamacji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 7:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Sprzęgła padają od braku umiejętności jeździeckich i techniki w trudniejszych warunkach , oraz odpowiedniego przygotowania i obycia z motocyklem . Ceramiczne sprzęgło na pewno jest wytrzymalsze , ale bez przesady , każdy z nas jest tylko amatorem . Kiedyś ludzie objeżdżali świat na MZETKACH za niedługo będą Wam potrzebne do bez stresowanego podróżowania komponenty rodem z NASA .
Bez przesadny . A to ze suche sprzęgła sa bardziej podatne na przysmażenie to chyba nie tajemnica .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 9:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
dobra temat pozostawienia się skończył to ja zapytam Panów jak tam sprawdziły się ciuchy retbike w afrykańskim klimacie, jak tam bielll wciąż biala..? :D

Miałem kiedyś ciuchy retbike i był to niezły shit, człowiek się pocił, zimą marzł, a w deszczu mókł

jak było teraz..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PARIS - DAKAR Expedition 1979-2009 (MAX & REMBIK)
PostNapisane: So sie 29, 2009 10:58 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 28, 2009 8:36 pm
Posty: 675
Lokalizacja: dolnośląskie Trzebnica
beemer napisał(a):
Wczesnie wstajesz .:-))))

Wlasnie przypadek Maxa dal mi do myslenia ..
Czy w KTM 990 Adventure R sprzeglo maja mocniejsze do takich klimatow
Czy podobna sytuacja jak w BMW..
Wzasadzie wrzesien w Afryce w tych rejonach ktorych ja bede
jest chlodniejszy ...


w KTM-ie z tego co się orientuje masz mokre sprzęgło szczelnie zamknięte mniej wrażliwe na zewnętrzne warunki atmosferyczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 206 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL