Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:16 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 11:36 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
mario33 napisał(a):
Desmo, w całej rozciągłości popieram. Czas na zmiany w teamie. Przy czym nie byłbym fanem żeby Przygoński korzystał z porad Czachora bo wyraźnie jego wpływ widać na jeździe Przygońskiego ('aby dojechać').


Niestety tak jest i bedzie dopoki Przygonski bedzie pod skrzydlami Czachora.
To jest troszke taki Czachor Team w ktorym Pan Jacek sam sobie dobiera sklad i twardo dyktuje warunki.
Wpuszczenie Przygonskiego jest i tak wielkim sukcesem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 11:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Desmo,wyciągnołeś mi to z ust. Czachor i Dąbrowski powinni oddać miejsce młodszym, zabrać się za szkolenie. Ich zasługi są nieocenione, ale czas jest nieubłagany. A taktyka Jacka że "ja jadę swoje" to na niedzielne wycieczki.
Przygoński czy zawiódł? Raczej nie, choć miał motor bez zwężki i zawiasy jak u Comy czy Despresa. Można by powiedzieć że np. Coma zawiódł, choć wygrał tyle etapów. Taki jest Dakar, nie wiadomo co się może przydarzyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 11:47 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 8:21 am
Posty: 929
Lokalizacja: Toruń
Co do jazdy zachowawczej Przygońskiego to chyba raczej nie... gdyby tak było to do pierwszej 10-tki by nie wszedł a poza tym to było jego celem, nie wiem ale on chyba zbyt wiele dakarów nie zaliczył a porównywanie go do comy czy depresa (weteranów dakaru) to lekkie przeginka kolesie wygrywali rajd po kilka razy. Poczekajmy za dwa lata my będziemy mieli zwycięzce dakaru i to nie tylko w motocyklach...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 11:51 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
danek-dr napisał(a):
Desmo,wyciągnołeś mi to z ust. Czachor i Dąbrowski powinni oddać miejsce młodszym, zabrać się za szkolenie. Ich zasługi są nieocenione, ale czas jest nieubłagany.
Przygoński czy zawiódł? Raczej nie, choć miał motor bez zwężki i zawiasy jak u Comy czy Despresa. Można by powiedzieć że np. Coma zawiódł, choć wygrał tyle etapów. Taki jest Dakar, nie wiadomo co się może przydarzyć.


Z tego co wiem to Przygonski mial KTM-a ze zwezka tak jak cala czolowka.
Coma mial sporo pecha bo zaraz na poczatku dostal kare za przekroczenie limitu predkosci, potem problemy z paliwem (tak jak Przygonski) a potem jeszcze ta wpadka z wymiana opony w zabronionym punkcie i kolejna kara 6h. Nie ulozyl mu sie ten rajd kompletnie, ale mimo tego pecha wygral sporo etapow, pokazal sie w Eurosporcie i sponsor moze byc chociaz troche zadowolony.
Przygonski nie wygral ani jednego etapu a wg mnie powinien bo ma ku temu potencjal.
To jest wlasnie ta drobna roznica miedzy Markiem Coma, Cyrilem Despres a Jakubem Przygonskim.
Przygonski musi podjac ryzyko chyba ze chce byc drugim Czachorem i być lubianym za ogorki kiszone i kabanosy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 11:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 8:21 am
Posty: 929
Lokalizacja: Toruń
desmo napisał(a):
danek-dr napisał(a):
Desmo,wyciągnołeś mi to z ust. Czachor i Dąbrowski powinni oddać miejsce młodszym, zabrać się za szkolenie. Ich zasługi są nieocenione, ale czas jest nieubłagany.
Przygoński czy zawiódł? Raczej nie, choć miał motor bez zwężki i zawiasy jak u Comy czy Despresa. Można by powiedzieć że np. Coma zawiódł, choć wygrał tyle etapów. Taki jest Dakar, nie wiadomo co się może przydarzyć.


Z tego co wiem to Przygonski mial KTM-a ze zwezka tak jak cala czolowka.
Coma mial sporo pecha bo zaraz na poczatku dostal kare za przekroczenie limitu predkosci, potem problemy z paliwem (tak jak Przygonski) a potem jeszcze ta wpadka z wymiana opony w zabronionym punkcie i kolejna kara 6h. Nie ulozyl mu sie ten rajd kompletnie, ale mimo tego pecha wygral sporo etapow, pokazal sie w Eurosporcie i sponsor moze byc chociaz troche zadowolony.
Przygonski nie wygral ani jednego etapu a wg mnie powinien bo ma ku temu potencjal.
To jest wlasnie ta drobna roznica miedzy Markiem Coma, Cyrilem Despres a Jakubem Przygonskim.
Przygonski musi podjac ryzyko chyba ze chce byc drugim Czachorem i być lubianym za ogorki kiszone i kabanosy.

Ten koleś ma 23 lata i dopiero drugi rajd za sobą z 11 na 8-me moim zdaniem rewelacja postęp w takim tempie, pozwala myśleć że to przyszły 1-wszy zawodnik dakaru.
A co do opinii że nie podjął ryzyka to zbyt pochopne stwierdzenie kilku przed nim podjęło za duże ryzyko i odpadli i nie zajęli nawet 8 miejsca jak nasz Dżakub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:06 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
Stephane Peterhansel w swoim debiucie w Dakarze wygral jeden z etapow a w generalce byl 18.
Mial 23 lata 8)

Przygonski ma potencjal na wygranie Dakaru czego mu z calego serca zycze :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 8:21 am
Posty: 929
Lokalizacja: Toruń
Mam nadzieję że widzisz różnicę 8 a 18-ty.. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
WIBCIU napisał(a):
Mam nadzieję że widzisz różnicę 8 a 18-ty.. :mrgreen:


Pewnie ze widze, ale nie wiem czy Ty widzisz :wink:
Peterhansel w debiucie walczyl z weteranami a jednak skopal im dupe na jednym etapie.
Posmakowal zwyciestwa, pokazal pazur, zaistnial w mediach.
W generalce 11 czy 18 to juz raczej malo wazne.
W drugim rajdzie byl juz 4 :!: , w trzecim zaliczyl dyskwalifikacje a potem same zwyciestwa :twisted:
Coma nie mial szans na zwyciestwo, dojechal 15 w generalce ale do konca walczyl o zwyciestwo w kazdym etapie.
Tego ja oczekuje od Przygonskiego, Ty moze zadowalasz sie 8 miejscem w generalce :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz paź 09, 2008 10:42 am
Posty: 100
Lokalizacja: Wrocław
desmo - dzięki Tobie poczułem się jak bym czytał forum onetu :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Ja myślę że postawa Polaków na tym rajdzie Dakar była naprawdę bardzo dobra
Przygoński, najlepszy wynik w historii startów motocyklistów to jednak wynik - 8 miejsce, zawsze mogło by być lepiej, ale dla mnie to naprawdę bardzo dobry wynik. Czachor, myślę że ważniejsze dla niego są ukończone rajdy i to jego priorytet, a nie wyniki. Wydaje mi się że jeśli nie jest to jego ostatni rajd to zapewne przedostatni, może jak Dakar przeniesie się do Afryki będzie mógł lepiej wykorzystać swoje doświadczenie. Myślę również że odstaje już kondycyjnie od czołówki światowej.
Dąbrowski - ją ciągle w niego wierzę i fajnie aby miał szansę jeszcze pojechać w następnym rajdzie już w pełni do niego przygotowany. Sonik na quadzie no walka łeb w łeb z czołówką światową, kilka błędów które przekreśliły pudło, ale pełen podziwu jestem i te wygrane etapy, pierwszy i ostatni - wypas i myślę że następnym razem wygra ten rajd :-) jeśli nie to będzie na podium.
o katamaraniarzach nie będę pisał ale chwali się że pojechało ich więcej niż zwykle i szkoda tej awarii hołka.
Reasumując ta edycja Dakaru była w pełni takim rajdem jak z afryki, było wszystko na co taki kibic jak ja liczył. Widać że organizacja dużo lepsza niż w zeszłym roku. Ale już wszyscy chyba marzą o powrocie do Afryki.
Chciałbym aby w teamie Orlen pojawił się jeszcze jakiś młody i agresywny motocyklista.


Ostatnio edytowano N sty 17, 2010 6:47 pm przez Tarna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 12:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
dakar napisał(a):
desmo - dzięki Tobie poczułem się jak bym czytał forum onetu :(


Nie wiem dlaczego?
Bo oczekiwalem od Przygonskiego wiekszej walki?
W koncu jest wicemistrzem Swiata :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 1:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
Trochę rozgoryczenia z postawy Przygońskiego jest w słowach Desmo - ale ma on również trochę racji - od wicemistrza świata w rajdach terenowych można by było oczekiwać czegoś więcej - ale myślę że Dakar to jedyny w swoim rodzaju rajd i jadą tam specjaliści od tego tylko rajdu. Długości poszczególnych etapów są takie jak długości niektórych całych rajdów :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 1:15 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz paź 09, 2008 10:42 am
Posty: 100
Lokalizacja: Wrocław
może inaczej:
skoro piszesz że jadąc od niechcenia i bez woli walki zajął 8 miejsce to może nie jest cieniasem ?
może by tak wziąć pod uwagę, że :
- jest to młody zawodnik z małym doświadczeniem ( dakarowym)
- nie jedzie w teamie fabrycznym
- nie dysponuje ogromnym budżetem
- nie ma swojego woziwody
- itd. itd. itd.

PS.
w zeszłym roku, kiedy Przygoński debiutował i zaczął zajmować wysokie miejsca rozmawiałem ze znajomym i mówię mu, że super mu idzie, dobrze jedzie, itd. Kolega zjechał go i powiedział że jest cieniasem i to tylko szczęście początkującego.
Dziś kiedy znów skończył Dakar w ścisłej czołówce, powiedział że on od początku mu kibicował i mówił że to bardzo zdolny zawodnik

mam nadzieję że za kilka lat stanie na pudle Dakaru i powiesz to samo. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 1:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Desmo, z tego co wiem Kuba właśnie nie miał zwężki jako młody zawodnik (nie wiekiem a stażem w dakarze) Dlatego dostał od fabryki ktm wsparcie, robili mu zawieszenie i silnik. Liczyli na jego dobry wynik po tym co pokazał w sezonie. Miał mocniejszy sprzęt od czołówki.
Mimo naszych emocji trzeba wiedzieć że nie sama dobra jazda decyduje o wyniku w tym rajdzie. Ale zwycięstwo choć w jednym etapie Kuby byłoby mile widziane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: N sty 17, 2010 1:38 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
dakar napisał(a):
może inaczej:
skoro piszesz że jadąc od niechcenia i bez woli walki zajął 8 miejsce to może nie jest cieniasem ?
może by tak wziąć pod uwagę, że :
- jest to młody zawodnik z małym doświadczeniem ( dakarowym)
- nie jedzie w teamie fabrycznym
- nie dysponuje ogromnym budżetem
- nie ma swojego woziwody
- itd. itd. itd.

PS.
w zeszłym roku, kiedy Przygoński debiutował i zaczął zajmować wysokie miejsca rozmawiałem ze znajomym i mówię mu, że super mu idzie, dobrze jedzie, itd. Kolega zjechał go i powiedział że jest cieniasem i to tylko szczęście początkującego.
Dziś kiedy znów skończył Dakar w ścisłej czołówce, powiedział że on od początku mu kibicował i mówił że to bardzo zdolny zawodnik

mam nadzieję że za kilka lat stanie na pudle Dakaru i powiesz to samo. :D


Znajdz w moich postach slowo ze Przygonski jest cieniasem, ze jechal od niechcenia...nic takiego nie powiedzialem :)
Fantazjujesz na temat moich postow :wink:
Napisalem ze jest bardzo zdolny i ma potencjal na podium w Dakarze.
Napisalem tez ze w zwiazku z tym mam wobec niego wieksze oczekiwania tylko musi podjac wieksze ryzyko zeby nie skonczyc jak Czachor.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL