Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:48 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 9:15 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
Wiesiek TDM 900 napisał(a):
beemer napisał(a):
Zagadzam sie tutaj z przedmowcami Czachor powinien dac sobie spokoj ...


Desmo - "Napisalem tez ze w zwiazku z tym mam wobec niego wieksze oczekiwania tylko musi podjac wieksze ryzyko zeby nie skonczyc jak Czachor."


Paweł - "Nie rozmumiem sponsorów dlaczego finansują Czachora i Dąbrowskiego."

Panowie : przypomina to niedawną historię z Dorotą Świeniewicz ( jak baba z celulitisem ma grać w siatkę itp. itp.itp.)

Beemer - myślę że masz świetne zadatki na wysoko uposażonego doradcę Orlenu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Desmo - życzę abyś skończył tak jak Czachor :D

Paweł
- myślę, że jest wielu którzy go spokojnie mogą zastąpić, ale najlepszym byłbyś Ty :mrgreen:

Panowie - żenada :oops:


Bardzo dziękuję Wiesiu, ale marne szanse na takie wyniki sportowe :wink:
Przyczyna jest prosta: Pan Jacek Czachor robi to zawodowo a ja nie i nigdy nie będę :)
A skoro robi to zawodowo i startuje od 10 lat w profesjonalnych rajdach (nie tylko Dakar) to chyba można oczekiwać jakiegoś postępu w tym najbardziej znanym?

Twierdzisz, że moja opinia to żenada?
Czy każdy musi być zachwycony tym, że Czachor kolejny raz dojechał do mety?
Dojechało też wielu innych którzy jechali na prywatnych sprzętach, za prywatne pieniądze, bez mechaników, bez wielkich sponsorów i tego całego cyrku na kółkach....ale to już inna bajka.

Nie chodzi tutaj o krytykę Czachora tylko o podsumowanie jego wyników po 10 startach.
Progresu brak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 10:15 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 10, 2009 6:56 pm
Posty: 408
Lokalizacja: Piaseczno
Co do Czachora (i Dąbra), to jego największym progresem jest ... Przygoński. Jeśli jeszcze może kilku takich wychowa to tylko za to dałbym mu dożywocie w Olren Team czy jakimkolwiek team, zwłaszcza, że robi to pierwszej 15!.
Co do relacji (z prawdziwego Dakaru) to jest z tym trochę logistyczny problem. Ludzie kończą etapy po nocach mają kilka godzin na naprawę sprzętu, przygotowanie się i przede wszystkim wyspanie (jeśli 2 godziny snu to można nazwać wyspaniem), nie maja masażystów, mechaników etc. Więc uzyskanie od nich on-line wiadomości "na bieżąco" nie wchodzi w rachubę. Musimy poczekać jeszcze kilka dni na ich relacje "off-line".

Swoją drogą ciekawe by było gdyby jakaś ekipa dziennikarzy jechała w rajdzie jako team, nie po to żeby ukończyć etapy w dobrych miejscach ale żeby puszczać relacje z ogona rajdu, ale obawiam się, że widownia czy czytelnicy forów typu ADV to za mało na taka eskapadę a komercja chce widzieć tylko uśmiechniętych najlepszych, bądź spektakularne wypadki, szkoda ale takie społeczeństwo mamy :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 10:32 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
och myślę że to media właśnie mają potężny wpływ na edukację mas (nas) i część odpowiedzialności za to że sprzedaje się nam produkt w czapeczce red-bula, spada właśnie na dziennikarzy. Takie amerykańskie ciśnienie że tylko zwycięstwo się liczy, a drugi na mecie to pierwszy z przegranych mi osobiście nie odpowiada. Ciekawa była próba pokazania Dakaru przez Beatę Sadowską, która nieco od kulis próbowała podejrzeć Dakar. Może z materiału, który zebrała powstanie jakaś ciekawa relacja w TV w oderwaniu od całego wyścigu szczurów i teamów fabrycznych. I przemycą nieco kulis rajdu :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 10:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Tarna napisał(a):
Takie amerykańskie ciśnienie że tylko zwycięstwo się liczy, a drugi na mecie to pierwszy z przegranych mi osobiście nie odpowiada.

Tylko, że bez takiego podejścia we współczesnym sporcie się nic nie wygra. Komercha rządzi i będzie rządziła, jak ktoś nie chce się na to zgodzić - jego wybór i będzie to robił dla siebie, nie dla mas, które kochają zwyciezców. Co też jest OK, ale taką trzeba mieć świadomość.

Mnie osobiście nie przeszkadza mentalność zwycięzców - to oni robią show dla mas. I wcale nie jestem skłonny pogardzać Amerykanami za to. Może to nie najpiękniejsze - ale skuteczne. Bez mentalności zwyciezcy, szanse na wysokie miejsce maleją do bliskiego zera.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 11:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
oczywiście ja nie pogardzam zwycięzcami, jestem pełen uznania dla wyników sportowych i fascynują mnie zawodnicy z pierwszych miejsc - to są giganci i chciałbym móc im czyścić motocykl, podawać przetarte gogle i wymieniać przepalone żarówki w ich maszynach.
Ale jednocześnie pełen uznania jestem dla innych uczestników, w tym przypadku szczególnie, rajdu Dakar. Chciałbym aby wysiłek, pot, poświęcenie włożone w rajd było takim samym wydarzeniem jak miejsce w nim osiągnięte i takiej również postawy oczekuję od mediów. Aby kreowały wizerunek sportowca w pełnym jego wymiarze - nie tylko lakonicznie informacje o tym kto leży w szpitalu a kto wygrał etap i jak pięknie sprawowały się nasze VW zbierające zużyte opony po wydmach.
Identycznie sprawa się ma w innych przekazach medialnych jak np Dziennik TV w którym mogę się dowiedzieć masy kompletnie zbędnych mi informacji, nie przedstawiających realnych wartości, i nie wzbogacających mnie jako osoby, człowieka. To samo z muzyką w radiu itd... ale to poważny Off Topic :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 11:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Tarna napisał(a):
oczywiście ja nie pogardzam zwycięzcami, jestem pełen uznania dla wyników sportowych i fascynują mnie zawodnicy z pierwszych miejsc - to są giganci i chciałbym móc im czyścić motocykl, podawać przetarte gogle i wymieniać przepalone żarówki w ich maszynach.

Złośliwiec ;)

Tarna, myślę że nasze postrzeganie sprawy jest mimo wszystko podobne. Ja już od mediów nie oczekuję pełnego przekazu całego spektrum jakiegokolwiek wydarzenia. Owszem czytam gazety, ogładam TV, słucham radia, ale wiem że w morderczej i szaleńczej show-biznesowej karuzeli nie znajdę tego co szukam (i tego co zdaje się wiekszość z nas szuka).

Nauczyłem się posiadać swoje zdanie na przedstawiany temat, może być ignoranckie ale moje własne. I szukać info tam gdzie naprawdę ono istnieje - dobrze że jest internet :) Tylko ile % populacji stać (we wszystkich aspektach, nie tylko materialnych) na posiadanie swojego zdania ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 11:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
mario33 napisał(a):
Tarna, myślę że nasze postrzeganie sprawy jest mimo wszystko podobne. Ja już od mediów nie oczekuję pełnego przekazu całego spektrum jakiegokolwiek wydarzenia. Owszem czytam gazety, oglądam TV, słucham radia, ale wiem że w morderczej i szaleńczej show-biznesowej karuzeli nie znajdę tego co szukam (i tego co zdaje się większość z nas szuka).

no właśnie z tym się nie mogę pogodzić i bardzo mi przykro że tak wygląda ten nasz media świat :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 12:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
Tarna napisał(a):
no właśnie z tym się nie mogę pogodzić i bardzo mi przykro że tak wygląda ten nasz media świat :-)

Show biznes to najlepszy interes zaraz po handlu narkotykami i bronią, nie dziw się więc, że muszą być ofiary, w tym wypadku to ludzie bez tej, wyżej wspomnianej przez Maria, świadomości.

Osobiście od paru lat absolutnie nie korzystam z mediów, wyjątkiem jest tylko internet. Omijając wielkie komercyjne portale, mogę znaleźć parę prywatnych, niezależnych opinii, relacji itd.

...dlatego o Dakarze czytam tu i lubię te Wasze dyskusję :D no i cenne linki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 12:59 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 10, 2009 6:56 pm
Posty: 408
Lokalizacja: Piaseczno
Problem z mediami i ludźmi rządzącymi takim Dakarem jest i będzie (bo rządzi kasa). popatrzcie co stało sie z olimpiadami!!! Gdzie Ci sportowcy przez duże S, dla których samo ukończenie startu było chlubą a nie zajęcie miejsca X czy Y. Czytałem wywiad z Anglikiem zwanym Eagle, który zrobił furorę w .... skokach narciarskich na olimpiadzie zimowej. Aby więcej takich "szopek" w TV nie było zmieniono przepisy i już takich występów nie będzie :-(. No chyba, że będzie jakiś rajd organizowany przez fundacje niezależną od kasy i mediów, może to jakiś pomysł.
Fundacja "ADVRIDERS" oczywiście :-).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 1:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Tarna napisał(a):
... Takie amerykańskie ciśnienie że tylko zwycięstwo się liczy, a drugi na mecie to pierwszy z przegranych mi osobiście nie odpowiada....

Skąd wniosek, że nacisk na wygrywanie to amerykański pomysł. :shock:

Swoją drogą, można na tym forum utonąć w morzu hipokryzji. Czepiacie się sponsorów na rajdzie Dakar i tego, że krótkie relacje TV poświęcone są zwycięzcom, a nie maruderom, a nie zauważacie, że coraz więcej wypraw teoretycznie amatorskich, również tych organizowanych przez członków forum ADV, przypomina bardziej marketingowe przedsięwzięcia niż podróże z prawdziwego zdarzenia. Sponsorzy, specjalne strony www, blogi, relacje niemalże z każdego sikania w polu, itd. :lol:

Żeby było jasne, mi taki podróżniczy Big Brother nie przeszkadza. Wspomniałem o tym jedynie dla zachowania pewnej równowagi w temacie. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 1:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Jesteśmy kibicami, pasjonatami i w wiekszosci idealistami - nie jesteśmy tzw TARGET`em tego typu przedsięwzięcia jakim jest Dakar i wiele innych mocno sponsorowanych imprez.
Wielu z Nas wie jakie są różnice pomiędzy jadącymi sprzętami pod kątem dnia codziennego - nie "bezawaryjności" wynikającej z budżetu ekipy.
Wiemy co wart jest Czerwony Byk i inne podobne wyciągające kasę z kieszeni produkty nie dające nic w zamian :D

TARGET`em tych widowisk jest ekipa, która po relacji z etapu w którym niebieski samochód z bykiem wyprzedza czarny z inną wołowina - łapie za telefon i zamawia w salonie niebieski, potem zgrzewka byka jako namiastka sponsoringu i utożsamienia ze światem szerokim.

Tymbardziej podziwiam całą ekipę ( której nie dano być filmowanej ) startującą za własną kasę dla własnej satysfakcji.
Jestem targetem tej części rajdu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 2:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
czerwonego byka to ja bym się nie czepiał, to ta firma właśnie, wiele dyscyplin i wiele osób wyciągnęła ze sportowego podziemia :)


Ostatnio edytowano Pn sty 18, 2010 2:44 pm przez ex1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 2:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
ex1 napisał(a):
czerwonego byka to ja bym się nie czepiał, to ta forma właśnie, wiele dyscyplin i wiele osób wyciągnęła ze sportowego podziemia :)


To jest tylko przykład - czerwony czy zielony - bez różnicy :D

Fakt - jest to jedna z prężniejszych firm - nie ograniczająca sie do jednej dyscypliny.
Faktem jest też to, że skrzydła nie w każdej dyscyplinie są przydatne :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 3:20 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N maja 10, 2009 6:56 pm
Posty: 408
Lokalizacja: Piaseczno
danielindner napisał(a):
Fakt - jest to jedna z prężniejszych firm - nie ograniczająca sie do jednej dyscypliny.
Faktem jest też to, że skrzydła nie w każdej dyscyplinie są przydatne :lol:


Ale latania precyzyjnego nie sponsorują. A tam jesteśmy na 3 pierwszych miejscach często i to od lat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2010
PostNapisane: Wt sty 19, 2010 7:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Slepy napisał(a):
danielindner napisał(a):
Ale latania precyzyjnego nie sponsorują. A tam jesteśmy na 3 pierwszych miejscach często i to od lat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A nasz "motyl z wąsem" - nie lata precyzyjnie :?: :lol:

Sponsorują z założenia spektakularne dyscypliny ( wg własnego klucza )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL