Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:28 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 18   [ Posty: 257 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 12:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
napisze troche z innej beczki

Moze mi ktos powiedziec dlaczego takie duze koncerny jak KTM, Honda, Yamaha, pakuja tyle kasy i buduja motocykle na jeden rajd ? Zupelnie tego nie moge zrozumiec.
Dlaczego tych motocykli nie ma w seryjnej produkcji? Chyba znaleźli by sie jacyś szaleńcy zeby to kupic.
Sam bym chcial sobie taka dakarowke kupic w sklepie :lol: Wiecie ale nie za 100tys pln :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 12:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
rumpel napisał(a):
jest i gleba Malysza


nieźle poszedł :-]

kris_big napisał(a):
napisze troche z innej beczki

Moze mi ktos powiedziec dlaczego takie duze koncerny jak KTM, Honda, Yamaha, pakuja tyle kasy i buduja motocykle na jeden rajd ? Zupelnie tego nie moge zrozumiec.
Dlaczego tych motocykli nie ma w seryjnej produkcji? Chyba znaleźli by sie jacyś szaleńcy zeby to kupic.
Sam bym chcial sobie taka dakarowke kupic w sklepie :lol: Wiecie ale nie za 100tys pln :lol:


To nie jest jeden rajd.
Cała seria wytrzymałościowych rajdów terenowych (min w Maroko, Abu Dabi).
A taki np KTM 450 rally możesz sobie kupić, tylko mało kogo stać :-]

poza tym nie ma sensu, te motocykle są tak wyżyłowane że do codziennej jazdy bez profesjonalnego serwisu się nie nadają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 12:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Koncerny zarabiają na masówce i wystarczy że kibice zapamiętają samą nazwę
KTM, Honda, RedBul itd
Z ciekawostek to Citroen produkował kiedyś bardzo zaawansowany technicznie model DS (ten którym jeździł gen. Charles’a de Gaulle’a.) i do każdej wyprodukowanej sztuki sporo dopłacali.
Ale pomimo pozornej straty, samochód ten robił wielką reklamę citroenowi i każdy wzdychał do tego pięknego auta.
A że nie każdego było stać na nie, to kupowali substytut, czyli 2CV na którym firma zarabiała i interes się kręcił.
I tu chyba taka analogia
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 1:15 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
piękne te kibicki na Dakarze :-]
[ img ]

"Today, the number 69, Hugo Payen #69 has a great support along the track from his best fan: Anna Polina!"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 7:59 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 12, 2011 5:35 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Krzeszowice
No to BRAWO :) Nawet fajnie wszyscy wysoko

Sonik 2
Przygoński 6
Hołek 6
Dąbrowski 7
Kaczmarski 9
Małysz 13


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: So sty 18, 2014 8:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 6:42 pm
Posty: 362
Lokalizacja: Piaseczno
-danielsan- napisał(a):
beemer napisał(a):
Dlaczego tego Sonik nie zglosi to komisji Dakaru ..
Podejzewam tez ze ma kamere ktora nagrywa swoj race..
Z mojego punktu widzenia ..To malo profesionalne co robi Sonik ..Tak ciagle narzekajac przed kamera
Jesli czegos nie mozesz udowodnic to poprostu trzyma sie jezyk za zebami przed kamerami ...


Sonik zgłaszał sprawę naprawy quada przez Lafuente, ale odbyło się bez reakcji sędziów...
A co do profesjonalizmu, uważam właśnie że zachował się ok, to ci co oszukują i naprawiają maszyny niedozwolonymi środkami chyba robią coś nie tak, nie uważasz?
Narzekał bo był bezradny w tej sytuacji. Sędziowie mają swoich pupilków którym wszystko wolno.
Nie ma nic bardziej ... kiedy Ty robisz wszystko zgodnie z przepisami a ktoś wygrywa z tobą oszukując.




Rafał Sonik to honorowy i twardy gość. Nie rzuca słów na wiatr. Nie boi się powiedzieć co widzi i co myśli. Nie musi trzymać języka za zębami bo nie boi się sponsorów, managerów i team orders.

Czy coś udowodni czy nie - to się jeszcze dowiemy, bo tak naprawdę to na razie wiemy tyle ile pokarze Eurosport.

Rafał potrafi walczyć o prawdę, wygrał z A.S.O sprawę "silnikową" z 2012 r:
http://www.terenowo.pl/newsy/2764-dakar ... sdzie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 9:47 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
kamilltee napisał(a):
(...)
Rafał potrafi walczyć o prawdę, wygrał z A.S.O sprawę "silnikową" z 2012 r:
http://www.terenowo.pl/newsy/2764-dakar ... sdzie.html


Nieźle, już zapomniałem o tej sprawie.
Brawo Sonik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 11:21 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Panowie - nie mialem zupelenie czasu sledzic codziennie programow. Jest gdzies miejsce z kad moża zassac relacje z kazdego dnia ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 11:40 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
Krzemien napisał(a):
Panowie - nie mialem zupelenie czasu sledzic codziennie programow. Jest gdzies miejsce z kad moża zassac relacje z kazdego dnia ??


Nie wiem jak daleko wstecz da się obejrzeć, ale jest kilka archiwalnych relacji:
http://www.eurosportplayer.pl/subscription.shtml


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 12:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Ja polecam kanal orlenteam, krótko ale moim zdaniem chłopaki dają radę nawet ten dziwny reporter hehe

W każdym razie to już koniec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 1:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
igrek napisał(a):
Ja polecam kanal orlenteam,


Tak jak wszystko co ma do czynienia z ORLENEM, kanał konsekwentnie mija milczeniem osiągnięcia Sonika, który w sumie był najlepszy z Polaków nie ? no ale ORLENowi się nie kłania, bo go stać. W 'relacjach' TVP było podobnie, aż to było żenujące.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 2:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
A co powiecie na Team Orders w wykonaniu Peterhansela i Naniego… Jedna wielka masakra. Co to ma ze sportem wspólnego.

Stefan bez problemu wygrałby ten Dakar gdyby nie musiał stać na poboczu z Naserem i czekać aż Nani go wyprzedzi bo szef teamu tak kazał…

Podejrzewam że ze złości odstawił taki numer bo przecież mógł udawać że złapał kapcia albo się zakopał, albo po prostu jechać wolniej… Było to pięknie pokazane we wczorajszej relacji na Eurosporcie.

Hołek jak się okazało miał cały samochód zapakowany częściami dla czołówki, dzięki temu nie mógł raczej walczyć o pierwsze miejsce...

Dakar to piękny rajd, marzenie żeby w nim kiedyś wystąpić - ale cóż trzeba dalej grać w lotka.

Co do motocykla to ostatnio dzwoniłem do KTMa w tej sprawie ale do dziś ceny jeszcze nie dostałem. Jest on robiony pod zamówienie. Nie ma ich do kupienia "od ręki" w salonie.

Wiem że koszt takiego motocykla to ok 30 tys erło.

Podsumowując: BRAWO POLACY, to był piękny rajd - daliście pokaz Polskiej MOCY.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 3:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
Młody napisał(a):
A co powiecie na Team Orders w wykonaniu Peterhansela i Naniego… Jedna wielka masakra. Co to ma ze sportem wspólnego.


Chyba Peterhansel się wkurzył. Wydaje mi się że jak by nie mówili tego publicznie tylko zostawili sobie do wiadomości, rajd do samego końca był by ekscytujący. Ale chyba Peterhansel nie wytrzymał tego :-]
W wypowiedzi na mecie powiedział coś że Mini jest super samochodem, ale nie wie jeszcze co z przyszłorocznym dakarem. Może przez te team orders odejdzie z teamu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 3:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
kamilltee napisał(a):
[

Rafał Sonik to honorowy i twardy gość. Nie rzuca słów na wiatr. Nie boi się powiedzieć co widzi i co myśli. Nie musi trzymać języka za zębami bo nie boi się sponsorów, managerów i team orders.

Czy coś udowodni czy nie - to się jeszcze dowiemy, bo tak naprawdę to na razie wiemy tyle ile pokarze Eurosport.

Rafał potrafi walczyć o prawdę, wygrał z A.S.O sprawę "silnikową" z 2012 r:
http://www.terenowo.pl/newsy/2764-dakar ... sdzie.html


Tu zupelnie nie o banie i honor chodzi ..Takie sprawy zanim sie baka walnie To zglasza sie do odpowiednich organow ..Tak jak pisalem ..Mnie takie zachowanie sie nie podoba..Natomiast zadowolony jestem ze Sonikowi udalo sie zajc 2 najlepsze miejsce w jego dorobku ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2014
PostNapisane: N sty 19, 2014 3:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mario33 napisał(a):
igrek napisał(a):
Ja polecam kanal orlenteam,


Tak jak wszystko co ma do czynienia z ORLENEM, kanał konsekwentnie mija milczeniem osiągnięcia Sonika, który w sumie był najlepszy z Polaków nie ? no ale ORLENowi się nie kłania, bo go stać. W 'relacjach' TVP było podobnie, aż to było żenujące.


No a np w TVN24
Wymienili wszystkich oprocz Jakuba…

http://sport.tvn24.pl/rajdy,131/polska- ... 89125.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 18   [ Posty: 257 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL