Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:37 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poland 1000
PostNapisane: N sty 29, 2012 1:36 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Poland 1000 - to taki pomysł/projekt/propozycja, która mi właśnie przyszła do głowy i koniecznie musiałem to napisać. 1000 - MIL. Rajd wokół Polski inspirowany wyścigiem Baja 1000. Trasę wyznaczylibyśmy MY, forumowicze, każdy mógłby mieć swój wkład w wyznaczanie trasy robiąc ślad dla danego fragmentu Polski (oczywiście musiałby tą trasę przejechać osobiście, a nie tylko wyklikać na ekranie), a następnie każdy mógłby załadować do GPSa całą trasę i przejechać nią tempem spokojnym i dostojnym z częstymi przystankami na pizzę i lemoniadę, lub też dając w palnik ile fabryka dała NON-STOP rally 1000 mil, czyli 1600km pod rząd. Ale to oczywiście wg upodobań.

Typ trasy
1. Długość 1000 mil, czyli około 1600km.
1. Powinna to być pętla - na trasie nie trzeba startować na "starcie", każdy może startować w dowolnym miejscu pętli i chodzi jedynie o to, aby wykonać pełną pętlę
2. Oczywiście jak najwięcej nie-asfaltem
3. Trudność trasy - głęboki, kopny piach uważam w każdych ilościach, błota, bagien, przejazdów przez wodę jak najmniej, tak aby trasa była może i trudna technicznie, ale też żeby nie zalało silnika itp. Poza tym ma to być 1600km, więc nie jest to mało, tak więc 90% to powinny być moim zdaniem długie proste szutry.
4. "Legalność" trasy - 100% trasy powinno być dopuszczone do ruchu kołowego, żadnych rezerwatów, parków krajobrazowych, zakazów itp. Chodzi o to, żeby każdy mógł kiedy tylko zechce przejechać bez stresu trasą, a nie szargać się z leśnikami, niszczyć miejsca godowe żabek i tym podobne.
5. Przez jakie rejony Polski proponuję trasę? NIE WIEM. Naszkicowałem poniżej jakiś wstępny zarys, ale osoby mieszkające w danych rejonach Polski najlepiej by się chyba wypowiedziały gdzie warto przejechać. Tutaj oczywiście najbardziej wykazaliby się miejscowi wyznaczając możliwie najciekawszą trasę. Mi, jako mieszkańcowi nizin, najbardziej tęskno w góry, ale nie mam zielonego pojęcia jaka byłaby legalność np. przejeżdzania przez sudety czy tatry, a poza tym jaka byłaby trudność takiej trasy a co za tym idzie czas przejazdu.

I to tyle w tym temacie, poniżej mapka, oczywiście zupełnie wstępna i niezobowiązująca:

http://maps.google.com/maps?saddr=Klasz ... =2&t=m&z=6

Tak czy inaczej, o ile uda mi się zwlec z tapczanu i wsadzić swoje dupsko na moto, spróbuję uderzyć te 1600km w lecie w tym roku, ciekawy jestem ile czasu mi to zajmie...
Pozdrawiam serdecznie

PS. A ten dział powinno się przemianować z "DAKAR" na "Rajdy" albo coś w tym stylu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poland 1000
PostNapisane: N sty 29, 2012 3:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
pomysł warty realizacji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poland 1000
PostNapisane: N sty 29, 2012 11:16 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 11:29 am
Posty: 381
Lokalizacja: Gdańsk
Fajny pomysł, grupa Pomorska ma tu dużo fajnych tras objechanych więc z przygotowaniem ciekawego legalnego przejazdu nie będzie problemu :D ja bym liczył także na piękne górskie trasy przygotowane przez forumowiczów z płd! Mam nadzieję że wszyscy zainteresowani w taki projekt się zaangażują - ja na 100%


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poland 1000
PostNapisane: N sty 29, 2012 1:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 7:26 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Halinów
a może ludzie, którzy mieszkają w okolicy pętli przez Ciebie wyznaczonej sprawdzili by jakiś odcinek i szczegółowo go naszkicowali, tak, żeby był on pewny?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL