Teraz jest Śr kwi 17, 2024 12:03 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 5:40 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
zakladam taki watek bo nie widzialem zeby istnial na forum a jestem ciekaw jak wypada takie stracie. Sam nie mialem okazji jezdzic zadnym z w.w motkow ale zapewne sa tacy co jezdzili i moga sie podzielic swoimi opiniami i przemysleniami ;) glownie chodzi mi o to jak wypadaja w porownaniu na trasie w terenie lzejszym ciezszym, miescie, jesli mielibysmy zabrac pasazera itd ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

XT600 43F z silnikiem 3TB miałem. Wygodny (jako "uniwersalne enduro") kanapowiec. Jedzie na każdym paliwie. Zawieszenia tragedia (w porównaniu do enduro - trochę pomogła wymiana widelca na USD Kayaby). W 43F i kilku innych staroci znakomite obręcze (guma bez wiatru nie spada z rantu i dość mocne, po 1990 już blaszane). Silnik ciągnie z samego dołu, ale to wół. Model który miałem relatywnie lekki (176 z wachą) i niezawodny. Dużo tanich części używanych i zamienników. Ławy serwis. Dobry do miasta, nudny w trasie, szuterki super, off daje radę aby nie za szybki (względnie wymiana zawiasu - ale to tez nie do końca załatwia sprawę. Córka (nieletnia) nie narzekała na kanapę nawet w terenie (lekkim). IMO dobry na dalekie rajzy w dzikich krajach i po marnych drogach / lekkim offie.

DRZ-E mam (nieco lżejszy i silniejszy podobno od wersji S). Inna bajka. Bliżej ostrego endurzenia niż sofciarstwa. Dość energiczny silnik (nie mylić z ostrym), mała masa (nie mylić z niską) dobra ergonomia (nie mylić ze znakomita), przyzwoite wykonanie. W ostrym terenie daje radę choć czasem zawiasy nie wyrabiają. Dużo bliżej im jednak do EXC niż XT. Niezawodny - po ok 16 tyś padł mi tylko stator - to sprawa losowa nie wada typowa) raz wymieniałem łożyska w tyle i raz (pewnie zaniedbanie) łożyska wahacza plus części eksploatacyjne ofc. Pasażer? Jaki pasażer. Można podwieźć lale do domu, nie zabierać het. Przez miasto da się przejechać. Na szosie przy przełożeniach terenowych i klockach powyżej 90 meczy.

Generalnie tych motorków nie da się porównać. Inna klasa. Pierwszy to enduro turystyk, drugi enduro (prawie) napier..cz. Łączy je niska kasa, tak w zakupie jak i eksploatacji.

Pozdr
rr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt paź 20, 2009 6:38 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Pustkowo Zachodniopomorskie
Może sprecyzuj o jakie dokładnie xt 600 chodzi bo modeli było sporo, do rodziny xt można też zaliczyć TT 600 S/E/R/RE.
Sam jestem ciekaw porównania, choc domyślam się że DRZ lepsza w terenie i do jazdy solo, choćby przez to że lżejsza, Xt z pasażerem i dualowo asfalt/teren.
DRZ nie jeździłem ( no może kawałek wersją E ) ale chętnie bym zamienił swoją Tenerka właśnie na DRZ.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:03 am
Posty: 290
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
esi napisał(a):
zakladam taki watek bo nie widzialem zeby istnial na forum a jestem ciekaw jak wypada takie stracie. Sam nie mialem okazji jezdzic zadnym z w.w motkow ale zapewne sa tacy co jezdzili i moga sie podzielic swoimi opiniami i przemysleniami ;) glownie chodzi mi o to jak wypadaja w porownaniu na trasie w terenie lzejszym ciezszym, miescie, jesli mielibysmy zabrac pasazera itd ;P


Siema!
Będę się streszcza;) XT to moto nie do zajechania, ten silnik chodzi i chodzi, ale jest słaby jak na 600 (powietrzak), DRZ generuje praktycznie taką samą moc (chłodzenie cieczą).
XTek jest stary, ma słaby zawias, DRZ jest pod tym względem dużo lepszy. Z pasażerem jak sie ma 40 koni + to wiadomo jak jest:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:24 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Chodzi mi o wspolczesne xt 600 takie wiesz rocznikowo porownywalne z drz cos okolo 2000r
TT wlasnie chyba blizej do drz i jakby nie patrzec tez mozna porownywac ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:30 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:03 am
Posty: 290
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
esi napisał(a):
Chodzi mi o wspolczesne xt 600 takie wiesz rocznikowo porownywalne z drz cos okolo 2000r
TT wlasnie chyba blizej do drz i jakby nie patrzec tez mozna porownywac ;P


W takim razie TT i i DRZ to bardzo podbne maszyny, TT jest do tego znacznie lżejsza - tylko ten silnik od XTeka hehe..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 7:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
TT jest lepsza bo? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 8:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Lżejsza, nie lepsza ;) Jechałem chwilę S-ką Sowizdrzala i ten mówi "nie zdziw się, że taki słaby dół, to nie twin". Cóż... nie powiem żeby to szło gorzej niż KLE. Miałem wrażenie, że jak za mocno odkręcę, to pójdzie na koło. To co mi się w DRZ-S najbardziej podoba, pomijając wagę i własności terenowe, to SPALANIE. Na każde 200km DRZ kazała sobie lać średnio 3l mniej paliwa niż do KLE :shock: W Rumunii najlepszą średnią wyciągnąłem 4.6l - DRZta Adama wyszła wówczas troszkę ponad 3l. Normalnie jak jakiś skuter :lol: Na dojazdówkę mieliśmy inne przełożenia - DRZ też dużo mniej spalała. Na powiększonej bańce (17l) bez stresu można ciągnąć 350-400km. W KLE przy 200km (15l bak) w myślach przeliczałem jak ostro jechałem, ile spalił, ile jeszcze przejadę i ile mogę odessać z baku DRZty :lol: Ciekaw jestem jak na tym polu sprawuje się XT/TT :)


Ostatnio edytowano Śr gru 07, 2011 8:12 pm przez ArturS, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 8:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
ArturS napisał(a):
Lżejsza, nie lepsza ;) Jechałem chwilę S-ką Sowizdrzala i ten mówi "nie zdziw się, że taki słaby dół, to nie twin". Cóż... nie powiem żeby to szło gorzej niż KLE. Miałem wrażenie, że jak za mocno odkręcę, to pójdzie na koło. To co mi się w DRZ-S najbardziej podoba, pomijając wagę i własności terenowe, to SPALANIE. Na każde 200km DRZ kazała sobie lać średnio 3l mniej paliwa niż do KLE :shock: W Rumunii najlepszą średnią wyciągnąłem 4.6l - DRZta Adama wyszła wówczas troszkę ponad 3l. Normalnie jak jakiś skuter :lol: Na dojazdówkę mieliśmy inne przełożenia - DRZ też dużo mniej spalała. Na powiększonej bańce (17l) bez stresu można ciągnąć 350-400km. W KLE przy 200km (15l bak) w myślach przeliczałem jak ostro jechałem, ile spalił, ile jeszcze przejadę i ile mogę odessać z baku DRZty :lol: Ciekaw jestem jak na tym polu sprawuje się XT/TT :)


Ja tez :D ale rowniez jestem ciekaw przelotowych obydwu modeli i zachowania w terenie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 8:34 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:03 am
Posty: 290
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Dla porównania powiem, że mój LC4 625 HF pali na trasie 4.7 a w terenie 6.5. Duży zbiornik 18L starcza na jakieś 330km, waga 142kg, moc około 56koni - na obecnych ustawieniach. Wiec jeśli DRZ pali 3 to na kryzys jak znalazł ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 8:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Karambol napisał(a):
....W takim razie TT i i DRZ to bardzo podbne maszyny, TT jest do tego znacznie lżejsza ...

Oceniam, że obie tezy chybione. Jeździłem też TTRE. Toć to był taki sam tłuk jak mój XTk z wymienionym zawiasem. Może i lżejszy, ale tego nie czuć bo wyżej zawieszony. Reakcji silników na gaz, prowadzenia w terenie czy na szosie, poręczności, ergonomii ect nie da się wprost porównać. Ina liga i w terenie (wygrywa DRZ) i na szosie (wygrywa XT, już mniej TT).
Może dla kogoś kto przesiadł się z dużo cięższego motocykla początkowo te różnice są minimalne. Z czasem je wyłapie - o ile będzie mógł je porównać.

Co do spalania. Może i komuś DRZa pali 3 ale to chyba nie jazda tylko rajd o kropelce. Przypomina mi się dyskusja w tzw "garażach dwu właścicieli Skód 1000MB jakieś 25 lat temu:
- Moja - mówi pierwszy - pali 8,
- A moja - ripostuje drugi - 6.
- I nie można nic zrobić żeby paliła jeszcze mniej? - Rzuca pierwszy
- ......... :evil:

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 8:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Te nieco ponad 3l to nie bez powodu było - jak zjechaliśmy na asfalt to już zmrok zapadał, pizgało, a my obrani na lekko, zadupie totalne, nieznana droga przeplatana wyrwami w asfalcie, więc z tymi naszymi świeczkami (światłami bym tego nie nazwał) jechaliśmy max 80 bo strach było szybciej :lol: a do bazy było zdaje się pod 180 czy 200km. Ale z przelotówki (110-130) PL-RO DRZta też miała poniżej 4l :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 9:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Wlasciwie Artur czemu nie rozgladasz sie za drz? starszy model mozna kupic za nie wiele wieksze pieniadze niz xt600z a masz motocykl nowszy znacznie i ktory poradzi sobie na kazdym zadupiu. Patrzac na ceny xt600z z lat ponizej 1990 to co raz bardziej mi sie jej odechciewa niestety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Śr gru 07, 2011 9:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Z tego co wiem, to DRZ-S dopiero po 2003 ma zawias warty uwagi. Poza tym na razie mimo wszystko idę w turystykę, a nie orkę. Z żoną na dwa moto będziemy na razie jeździć tylko ON. Słabo widzę dojechać na DRZ np. do Hiszpanii i nazat :lol: Na 2013/14 planuję LC8 (może się przywidzi co innego) i może wtedy pomyślę nad czymś dodatkowym do latania wokół komina. Póki co z taniości taki XT600 mnie najbardziej urządza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: drz 400 S vs xt 600
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 3:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
A sa na forum jakies relacje osob ktore na drz wybraly sie w dluzsza podroz?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL