Teraz jest Wt kwi 30, 2024 1:49 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pakowanie moto na wyjazd z noclegiem pod namiot bez stel
PostNapisane: Wt mar 15, 2011 10:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

michur napisał(a):
ja ja wracam a bylo sucho i zac zysty jestem ...to specjalnie szukam jakiegos lagru ..aby sie ztjuningowac optycznie....


Prościej i mniej skomplikowanie kupić jakiego czołpera, dołożyć ferndzle, dziarnąć rzucik i już wyglądasz jak debeściak. Potem tylko powolutku kulać się przed widownią w te i we wte.... :lol:

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pakowanie moto na wyjazd z noclegiem pod namiot bez stel
PostNapisane: Śr mar 16, 2011 8:50 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
Oto mój patent. Sprawdził się wielokrotnie, może kolegów adv. zainspiruje do działania na zasadzie "zrób to sam".

System żywotny jest bo prawie 20 tysięcy kilometrów na różnych "wyprawach" ze mną przejechał, raz mając nawet kontakt z naczepą "TIR'a" podczas jazdy (efekt, to jedynie lekkie przetarcie materiału zewnętrznego).
Przez to, że worki są materiałowe można spokojnie przepychać się w miejskich korkach, czy na granicach wjeżdżać praktycznie pod okienko odprawy bezczelnie omijając auta stojące już w terminalu (nie ma obawy o ich lakier), no i w razie w "miękko" się ląduje na ziemi :D

Wory to worki kompresyjne z demobilu armii NATO (chyba USA), które łączę mocną taśmą alpinistyczną, po czym przerzucam przez siodło :) Stabilizacja 1 gumą bagażową. W środku są 100% wodoszczelne worki żeglarskie z Decathlonu. To co było w nich, zawsze (na prawdę ZAWSZE) było suche!

Taki sam worek mam w przekroku (na moto to raczej się nie sprawdzi :D ), tam lądują niepotrzebne ciuchy motocyklowe i inne potrzebne rzeczy, jak np. arbuzy, czy dodatkowa woda.

Dużą zaletą jest to, że można sobie na takim pakunku całkiem wygodnie usiąść np. przy ognisku, albo kolacji/śniadaniu.

Łącznie, można do tych worków pół domu zapakować, co jest czasami przekleństwem... ale to już inna historia.

Koszt całości to 2x 20 pln (worki z demobilu, kupione poprzez allegro), 2x 70pln worki żeglarskie, jakieś 10 pln taśma alpinistyczna i 5 pln guma stabilizująca.

Pewnie, że można w tej cenie kupić już "oryginalne" motocyklowe sakwy - miałem takowe wcześniej i niestety niewytrzymały próby wody, przeciekały przy ulewnym deszczu. Moje, z wypełnieniem worem żeglarskim nigdy nie przemokły! Widoczny na zdjęciu karton, nie należy do zestawu, choć z nim jakieś 20 km przejechałem w zbliżonej konfiguracji :)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pakowanie moto na wyjazd z noclegiem pod namiot bez stel
PostNapisane: Śr mar 16, 2011 9:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
klanger napisał(a):


podobają mi się te spodnie motocyklowe ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pakowanie moto na wyjazd z noclegiem pod namiot bez stel
PostNapisane: Śr mar 16, 2011 12:55 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
No, ładne są i na ładnych nogach :)

Żeby nie było, te "prawdziwe" motocyklowe były założone wcześniej tylko zostały zdjęte na zwiedzanie jaskini, która była rzut beretem od sklepu, a ten od miejsca noclegowego (i miejsca, gdzie zrobiona została fotka).

Tak czy siak, system pakowania klamotów się sprawdził nie raz - wygląda może nieco "wioskowo", ale za to praktyczny jest na maksa. Fajnie też ustawia środek ciężkości, bo moto niesamowicie steruje się w ostrych zakrętach (coś a la "drive by wire" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL