Teraz jest Śr maja 08, 2024 7:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 8:08 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
A czego się spodziewać po wersji DR 750 z 89 roku?

Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie tak leciwej używki spod znaku DR (pomijając te same co zwykle sprawy)?

Ten podwójny zbiornik paliwa w 750 robi dobre wrażenie - duży + dla tej wersji (według mnie).

@maciekDR - gdyby udało mi się zakupić jakąś DR'kę BIG, czy mógłbym przejść podobne szkolenie obsługi, jak Kilometr kilka miesięcy temu po zakupie swojej maszyny? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 8:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
to moze ja :mrgreen:
kupilem mojego doktorka z 89' (750) w marcu . mial zarzniety silnik , wsadzony drugi , malowany , szpachlowany , w sumie jedynie silnik wykazywal w miare kulturalna prace choc rozrzad bylo slychac
[ img ][ img ]
jak widac moto nie mialo licznikow , kluczykow , napinaczy lancucha, oslony itd.
jednak dla mnie najwazniejszy byl silnik . odpalal od strzala ale trza bylo trzymac ssanie bo sie cofalo. sprzegielko rozrusznika nie wykazywalo oznak zuzycia a to wazna sprawa , bo dosc kosztowne. silnik pracowal rowno i i cicho , slychac bylo jak lancuch rozrzadu pwada co chwile w rezonans czyli zuzyty juz byl. wkrecilem srubke napinacza az o ponad 3i pol obrotu co oznacza koniec regulacji praktycznie. niemniej jednak kupilem go majac nadzieje ze nie przestrasze sie stanu gory silnika po zdjeciu pokryw celem wymiany lancuszka rozrzadu . na szczescie nie zawiodlem sie :wink: wszystko bez oznak zuzycia . zalozylem rozrzad , ustawilem zawory, wymienilem olej i filtr i na tym sie skonczyl przeglad silnika . sprzeglo nie slizga sie wiec nie ruszam , sprawdzic mozna to np . w ten sposob ze jadac na 3 rozpedzic moto do ok 3,5kobr. i wrzucic 5 . dac gazu i moto powinno ciagnac , bez efektu slizgania sprzegla .jako ze u mnie jest ok , nie ruszam :wink:
od tamtego czasu latam nim praktycznie co weekend w tym dwie weekendowe wyprawy po gorach czysto offroad z chlopakami z AT i sprzet naprawde swietnie sie spisuje . zadnych awarii , raz na trasie strzelil focha ale zaraz potem zapalil, okazalo sie zekabelki nie laczyly . w enduro czesto od blota sie tak dzieje i tym podobne sprawy.
moto mi sie generalnie nie podobalo w tym stANIE wiec p[ostanowilem go troche przerobic na wlasna modle :mrgreen:
jako ze katuje go off to nie zamierzalem pakowac siana w lakiery i moto pomalowalem sprayami za pare zl :mrgreen: (bialy mat) .
generalnie wyglada tak ;
[ img ]

w sumie moto kosztowalo mnie 3300, dokupilem opone tylna , licznik ze stacyjka , oraz rozrzad ,olej i filtr.
od kwietnia pomykam nim intensywnie i tylko zalewam paliwo .
jestem fanem olejakow suzuki , swiadomie szukalem tego motocykla , sliczny , ponadczasowy , wzbudzajacy zainteresowanie gdziekolwiek sie pojawi , naprawde super sprzet :!:
jesli chcesz wiecej info to zxapraszam na pogaduchy ;
moje gg 6462435 :wink:

jesli przynudzam to wytnijcie :mrgreen:
pare fotek z wypraw
https://picasaweb.google.com/kulkagsx12 ... directlink
https://picasaweb.google.com/kulkagsx12 ... la13072011


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 8:59 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
Dzięki za info :)

A to sprzęgiełko to jak można wyłapać, że się "kończy"?

Rozrząd ile kosztował?

Na tej ostatniej fotce super maszyna się prezentuje ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 9:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
przy rozruchu , rozrusznik powinien krecic bez oporow , srtukow i pukow . jesli czujesz ze rozrusznik ma problemy z obruceniem walu i dochodza trzaski podczas rozruchu to mozmna przypuszczac ze sprzegielko sie konczy i albo bedzie tak dlugo jeszcze dzialal albo nagle przestanie i wydatek murowany . nie ma zamiennikow. w usa kupisz za pol ceny .

rozrzad tour max - w larsonie kolezanka zalatwila mi za 140zl

lancuszek balansowy wymienie przy okazji wymiany oleju . powinno sie go naciagac co wymiane oleju . slowo naciagac jest troche mylace gdyz odbywa sie to samoczynnie po zwolnieniu 2 srub. sprazyna sama naciaga lancuszek a my mamy za zadanie tylko zblokowac w tym polozeniu napinacz i skrecic te dwie sruby z odp. sila .
to ze opiniao rwacych sie lancuszkach balancera bierze sie z tego ze ludzie napinaja sruba lancuszek zbyt mocno i nie stosuja klucza dynamometrycznego. zajezdzone walki i bieznie tez z tego powodu sie zdazaja . walek jest lozyskowany bezposrednio w obudowie , nie ma panewek i lozysk. odpowiedni moment dokrecenia pokrywy rozrzadu jest kluczowy w bezproblemowej eksploatacji :wink:

moto jest ... , mialem kilka sprzetow i ten jest pierwszysmn w ktorego zainwestowalem i ktory zostaje um mnie na dluzej
:!:
kilka moich sprzetow z ostatnich 6lat
http://www.bikepics.com/members/kulka/
:wink:


btw; na 1wszej fotce jest moj syn , nie ja :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 10:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
Maciek, dzięki za informację. Zbieram się od długiego czasu do kupna dr biga, obecnie zblokowała mnie kicha z kasą ale cały czas o nim myślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pt lip 22, 2011 7:26 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
klanger napisał(a):
@maciekDR - gdyby udało mi się zakupić jakąś DR'kę BIG, czy mógłbym przejść podobne szkolenie obsługi, jak Kilometr kilka miesięcy temu po zakupie swojej maszyny? :)

Oczywiście, zapraszam każdego posiadacza DR BIG :D
Zielo myśl o Nim myśl a w końcu go nabędziesz :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: N lip 24, 2011 8:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
jestem na niego napalony już od dawna, coś mi sie wydaje że po analizie niniejszego posta klamka zapadła.
Jeszcze raz dziękuje za info. Jak tylko kupię odezwę się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: N lip 24, 2011 8:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
kolega ma do sprzedania cos takiego;
[ img ]
cena ok4500 jesli dobrZe pamietam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 6:06 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
maciekDR napisał(a):
klanger napisał(a):
@maciekDR - gdyby udało mi się zakupić jakąś DR'kę BIG, czy mógłbym przejść podobne szkolenie obsługi, jak Kilometr kilka miesięcy temu po zakupie swojej maszyny? :)

Oczywiście, zapraszam każdego posiadacza DR BIG :D


Dzięki za zaproszenie, kiedy mógłbym wpaść? Nie mam PW aktywnego, więc jak to nie problem to podaj namiary na mojego maila.

:)

Update.

Pierwszy raz miałem w 100% motocyklowe imieniny :) Ugoszczony zostałem przez Macieja (maciekDR) w jego BIGowym garażu, i przez całe popołudnie sprawdzaliśmy mojego BIGasa.
Lista zakupów zrobiona, jak tylko skompletuję całość to się ponownie pojawię - jeszcze raz dzięki za zaproszenie i pomoc! Takie spotkanie pokazuje, że motocykliści to jest inny świat, w sensie pozytywnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 10:11 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
szkoda, że Kalisz tak daleko... moje moto przestało w serwisie ze 4 miechy. wymieniono rozrząd- oba łańcuchy, sprzęgło jednokierunkowe- używka, olej z filtrem, do gaźników poszedł zestaw naprawczy. alternator okazał się dobry. całość z częściami wyszła mnie 1500 zł. mimo to motor jest zrobiony wg mnie na .... na przyszłość wolę robić sam takie rzeczy. do tego wymieniłem akumulator i zmieniłem kierownicę i handbary. w sumie dołożyłem ok 2000 tys. i tak zostaje malowanie i wymiana klocków, płynu hamulcowego i tarcz sprzęgła żeby moto w miarę wyglądało i było pewne. na razie chodzi dobrze, pierwszy tysiąc nakręciłem. tak wychodzi kupowanie okazyjnych tanich sprzętów. chociaż w sumie... jakbym kupił moto za 6000 to nie znaczy, że te same rzeczy nie byłyby do wymiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 2:08 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
@selmen Pewnie jedynie zaoszczędziłbyś na malowaniu :)

Kilka godzin temu wróciłem z 2 wizyty w Kaliszu, u Macieja (maciekDR).

2 dni rzeźbliliśmy Big'a! W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Maciejowi i jego żonie za cierpliwość i gościnę, no i oczywiście nieocenioną pomoc przy naprawie motocykla.

W sumie przez ponad 17h wymienialiśmy wszystko to co było do wymiany, i to co nagle "wyskoczyło"... a i tak na końcu okazało się, że jeszcze małe co nieco jest do zrobienia :)

Przysłowiowym "smaczkiem" tej akcji serwisowej był odkryty przez nas kabel głośnikowy, który widowiskowo się sfaljczył, a który pełnił rolę głównego kabla masy Big'a. Mało tego, któryś z poprzedników, tak dopasował śrubę mocującą podnóżek, że ta przez lata (miesiące ?) regularnie wyrypała pół centymetrowej głębokość kanał (na 2-3 cm długości) w wahaczu! Takich niewidoczych, pomysłowych patentów było jeszcze kilka :-) Mam nadzieję, że większość już została przez nas odkryta :-D

Jeszcze raz Macieju dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: So paź 15, 2011 7:50 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
no i po przejechaniu jakichś 2000 km od kupna diagnoza jest pewna: konieczna wymiana tłoka i szlif :cry: moto nie daje się odpalić, sprzęgło wymienione, gaźniki zrobione, zapłon i zawory ok ale kompresja dolna granica. koszt szlifu ok 1500 z robocizną. po obliczeniach za ok 7-8 tys zł wyjdzie mi moto po remoncie prawie wszystkiego w silniku. dobrze że kupiłem swoją dr za 3 z hakiem a nie za 6 bo bym się załamał. obecny przebieg to niecałe 70000 km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: So paź 15, 2011 1:00 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 7:47 pm
Posty: 32
Lokalizacja: wałbrzych
Selmen nie ma co narzekać, ten typ tak ma.Ja za bigosa rocznik 98 z przebiegiem 52 tkm wywalilem 6,5 tysia. Po najechaniu 6 tkm straciłem nagle 1 i 2 bieg. No to prucie silnika i co się okazało... walnęło mi łożysko od walka zdawczego w skrzyni, zemlilo stożki a te z kolei wyszczerbiły końcówke wałka. Więc przy okazji wymieniam wszystko w silniku. Do tego dojdzie koszt skrzyni której za cholerę nie mogę zdobyć. Panowie może ktoś ma na sprzedaż?
Ale nie zrezygnuje z Bigosa. Brzydal zostanie u mnie na dłużej. PS. jak jezdziłem 3 lata trampkiem to tylko wajche lalem... ale mimo wszystko nie żaluję zakupu deerki.
pozdrawiam Jules


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: So paź 15, 2011 1:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
mam silnik ze skrzynia z dr 750 ale zostawiam na czarna godzine :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 9:25 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
dzięki Kulka ale nie sprzedałem jeszcze bandziora.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL