Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 8:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
MTBiker do fotek użyłeś GoPro?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 10:09 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
tak - ostatnio woze tylko GoPro - lustra mi szkoda, kompakt nie przezyl obslugi w zabloconych rekawicach, a do wlasnych celow kronikarskich mi to wystarcza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Ale fajne te fotki wychodzą. Osobiście lubię 'rybie oko' jak dla mnie fotki wtedy są bardziej upakowane krajobrazem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 10:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
rzeczywiście, całkiem fajne te foty :) już zaczynam żałować że kupiłem niedawno głuptaka.. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 10:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Ex no chyba sobie jaja robisz. Głuptaka kupować? Masz ekstra maszynę która aż się prosi o fory i filmy, a Ty idiotkamere kupiłeś? Idź i oddaj. GoPro fajne jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 10:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
no właśnie.. już sobie pluję w brodę.... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 8:38 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
johnmichael napisał(a):
Ex no chyba sobie jaja robisz. Głuptaka kupować? Masz ekstra maszynę która aż się prosi o fory i filmy, a Ty idiotkamere kupiłeś? Idź i oddaj. GoPro fajne jest.

GoPro ma tylko jedna uciazliwosc - robiac fote ciezko oszacowac co dokladnie bedzie sie miescic w kadrze - o ile przy krajobrazach to specjalnie nie przeszkadza to jesli pojawia sie jakas architektura to juz by sie zdalo.
Obiecywali akcesoryjne plecki z malym LCD ale wciaz ich nie ma (mialy byc dostepne od wiosny, teraz mowia ze maja byc od lata 2010)
Tyle marudzenia od zadowolonego uzytkownika GoPro HD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 5:56 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Po 18.000km jazdy enduro - szlag trafil wiatrak. Zatarte lozysko i spalone szczotki
Wentylator to SPAL - model VA69A-A101-87A.

Silnik A101 podobno jest IP68 waterproof:

[ img ]

[ img ]

Cena czesci oryginalnej zabija ! wiec pozostal prywatny import z kraju producenta za polowe ceny dealera ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Pn paź 25, 2010 11:20 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 1:10 am
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocek
Szukam....złotego środka, tzn lekkiego wyprawowego (dojazd asfaltem potem teren) enduro do jazdy z bagażem. Lubię jeździć GS12, ale w terenie (a ja zawsze prędzej czy później ląduję w trudnym :twisted: ) to dla mnie katorga, :mrgreen: ,
wypróbowałam też wyprawowo lekkie enduro - G450 (zrobiłam na nim 3tys km po Islandii z tego 2 tys offu) no i super zabawa :lol: , ale te 8 l w baku - masakra, przeglądy w motogodzinach - masakra, no i ograniczona możliwosć zabrania bagażu (ale umiem już spakować się w 1 worek Louisa :D ), że o marnej setce na trasie nie wspomnę :roll:
zastanawiam się nad X-challege, co o tym sądzicie, jakie wady miewa to moto?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 5:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Zbiornik teoretycznie 9l praktycznie 8l starcza na 180-220km. 5l banka to dodatkowe 120km. Z rozwiazan nie wymagajacych zatrzymywania sie jest dosc drogi Xtank (dodatkowe 7l), oraz wiekszy Touratech (dodatkowe 16l).

Jest wysoki i nie wystepuje SAG - powietrzyny damper continentala jak i w HP2 nieobciazony jest wyprostowany. Podczas hamowania ostrego przodem tylni amor ma tendencje do podnoszenia sie. Brak regulacji dokladniejszej amora - regulacja compresji cisnieniem w amorze i ustawieniem soft/hard. Szybsza jazda w wy,agajacym terenie pokazuje niedoskonalosci tego rozwiazania - brak precyzyjnej mozliwosci ustaiwenia kompresji i odbicia. Przedni amor tez do jazdy sportowej prosi sie o przerobke. Do jazd turystycznych zarowno przod jak i tyl spokojnie sie nadaja.

Tylni subframe aluminiowy - przy ostrej jezdzie w terenie (gory) z duzym obciazeniem trzeba uwazac zeby za duzo nie bylo zaladowane maksymanie z tylu. Kanapa twarda typu enduro - z czasem troche sie rozbija ale niewiele.

Jest troche do wszystkiego czyli nigdzie nie jest idealny - jest troche za ciezki na jazde sciezka po kamieniach w gorach (da sie ale to walka) i jest troche malo wygodny ze standardowa kanapa jak na przeloty po kilkaset km (daje rade 700km na ukraine - ale pod koniec przyjemnoscia bym tego nie nazwal).

Do podrozy - brak owiewki trzeba sie ratowac akcesoryjnymi

optymalna predkosc przelotowa dla mnie to 90-110km\h. Rozpedza sie do 170km\h ale pali wtedy ponad 7l/100 i w zwiazku z brakiem szyby ped powietrza jest nieznosny.

Czesci eksploatacyjne - dostepnych jest sporo zamiennikow - filtry,klocki, lozyska etc.. W polskich realiach na czesci u dealera czeka sie zazwyczaj ok 3-7 dni.

Po opiniach uzytkownikow widac ze silnik jest wieczny - przeglady co 10tys km - Walter z sibirskiexteame zrobil nim 85tys km po drogach wschodniej rosji i brak jakichkolwiek problemow. Wtrysk, komputer ok.
W moim polecial sprag clutch - sprzeglo jednokierunkowe - opilki zablokowaly czujnik polozenia walu - 6 tygodni diagnostyki i naprawy w autoryzowanym serwisie i zmarnowany urlop.

Watek issue log na advrider.com:
http://advrider.com/forums/showthread.php?t=487473


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 10:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Możesz napisać coś o silniku, który pochodzi z F650, czy jest osiołkowaty?. Miałeś możliwość porównywać X-a z 690-tką?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 10:14 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Jezdze razem z Jurkiem przez prawie 2 lata jak ma 690. Wiec porownanie mamy podczas kilku tysiecy km przejechanych wspolnie.
Xs jest spokojniejszy co nieznaczy ze 'osiolkowaty' - of fki rozni go slabszy alternator i pare szczegolow - dajace mniejsza wage.
690 na sportowej mapie wyraznie ostrzej reaguje na operowanie manetka - chetniej podnosi kolo i ma lepsze niz standardowe w Xsie zawieszenie.

Swoje subiektywne opinie kiedys wpisalem w watek w dziale pomaranczowym:
viewtopic.php?f=5&t=5025


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 7:21 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 1:10 am
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocek
Wielkie dzięki za info (polecony wątek też przejrzałam), istnienie SAGu w moim moto odkryłam niedawno :mrgreen: i nie zdążyłam wypróbować różnych ustawień, ani co gorsza nie ustawiłam go jeszcze pod siebie :oops: :oops: :oops: dlatego nie wiem czy brak SAGu w X-challenge jest dużą wadą? Interesuje mnie jeszcze możliwość obniżenia, (nie chcę kolejnej żyrafy w garażu :lol: ) czy da się to zrobić, bez większego uszczerbku dla właściwości zawiechy? Twardą kanapę przeżyję, brak owiewki też, bak się powiększy....hmmm :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 8:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Motorówka napisał(a):
czy da się to zrobić, bez większego uszczerbku dla właściwości zawiechy? Twardą kanapę przeżyję, brak owiewki też, bak się powiększy....hmmm :?:

Obnizenie wg mnie:
1. nizsza kanapa (opcja bmw lub przerobka na wlasna reke)
2. wstawienie akcesoryjnego hyperpro/wilbersa - z tego co pamietam przy zamawianiu mozna zaznaczyc czy chce sie obnizyc i o ile
3. mozna probowac wstawic sachsa od brata blizniaka x-country (2007 wyzszy 2009 nizszy -krotszy amor)
4. rowniczesnie z tym opuscic o te 2-3mm lagi na mostku

Jak to wplynie na wlasciwosci jezdzne nie mam pojecia ... niech sie moze madrzejsi wypowiedza... na pewno moze sie zmniejszyc przeswit ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: x-challenge
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 8:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Wstawienie krótszego amora spowoduje że układ pro-link (czy jak to w bemie zwą) będzie pracował już na starcie z większym przełożeniem kinematycznym (w strone większej twardości). Z jednej strony spowoduje to twardy "odbiór" małych, krótkich nierówności z drugiej możliwość wyczerpania skoku wachacza przed końcem skoku amortyzatora, więc możliwość "twardego" dobicia przy większych nierównościach.
Teoretycznie trzeba by użyć akcesoryjnych elementów układu pro-link (czy jak to w bemie zwą). Na bank dla takiego sprzęta ktoś musi mieć to w ofercie.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL