Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 42 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr gru 22, 2010 9:09 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 19, 2009 8:04 pm
Posty: 49
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, Samborowo koło Ostródy
witam w ten przepiękny zimowy czas
czy nikt naprawdę nie jeździ Aprilką
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 3:52 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 7:29 pm
Posty: 13
Cześć
Ja mam pegaza z 2000r i pośmigałem trochę w ub. roku koło komina. Głównie asfalt i szuter chociaż kilka cięższych odcinków tez się trafiło. Bardzo komfortowe moto ale w porównaniu np z nową Yamahą Tenere kolegi to widać postęp techniczny w konstruowaniu dużych szutrowych singli na przestrzeni ostatniej dekady.
Obecnie jeżdżę na Metzelerach Tourance ale kolega namawia mnie na zamianę ich na kostkę, która na szutrach i leśnych duktach prowadzi się znacznie lepiej. Dołożyłem ostatnio do niej grzane manetki, gniazdo zapalniczki, uchwyt do GPS. Tez mam ten problem że nie mam za bardzo czasu pojeździć i często moto stoi bezużytecznie w garażu.
Gdyby nie to że czeka mnie teraz budowa to chętnie bym zamienił ją na BMW F800GS, nowego Triumpha Tiger XC albo nawet obecną Tenerkę. Ale nie jest źle, mam nadzieję, że uda mi sie coś pojeździć w tym roku.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 11:32 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 11:52 am
Posty: 251
Lokalizacja: Rawicz
Słuchajcie chcę kupić Aprilkę Pegasso z 1999 r. przebieg niby 36500 km.( jakoś cyferki tak krzywo stoją) Wycieki z amortyzatorów przednich. Zimna pali na strzał, na obroty wchodzi ładnie.Luzy na główce i wahacz tył ok. Na co jeszcze zwrócić uwagę :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Gregori - a na co Ci to..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 4:33 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 11:52 am
Posty: 251
Lokalizacja: Rawicz
ex1 napisał(a):
Gregori - a na co Ci to..?

Szukam najlepszych genów. :mrgreen: Skrzyżuje się to i owo i zobaczymy co wyjdzie :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: So lut 05, 2011 9:34 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 7:29 pm
Posty: 13
U mnie cyferki tez krzywo stoją a to chyba znaczy że ktoś je ustawiał.... tylko dlaczego ustawił je nierówno :mrgreen:
To zapalanie od strzału na zimnym jest nieco dziwne dla tego modelu, w szczególności jeśli temp otoczenia jest powiedzmy poniżej 10st. Wiem że wielu użytkowników (w tym i ja) ma problem z odpaleniem silnika przy niższych temperaturach.
Reszta chyba w miarę typowa choć przyznam że jestem raczej zielony jeszcze w tym temacie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: So lut 05, 2011 11:06 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 11:52 am
Posty: 251
Lokalizacja: Rawicz
misialek napisał(a):
U mnie cyferki tez krzywo stoją a to chyba znaczy że ktoś je ustawiał.... tylko dlaczego ustawił je nierówno :mrgreen:
To zapalanie od strzału na zimnym jest nieco dziwne dla tego modelu, w szczególności jeśli temp otoczenia jest powiedzmy poniżej 10st. Wiem że wielu użytkowników (w tym i ja) ma problem z odpaleniem silnika przy niższych temperaturach.
Reszta chyba w miarę typowa choć przyznam że jestem raczej zielony jeszcze w tym temacie :wink:

Moto stało w grzanym garażu może dlatego tak ładnie pali. Co do cyferek na liczniku - byłem trzeźwy :D to raz, jeżeli przestawiał amator - to przerosło go zgranie paru kółek :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 5:09 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 11:52 am
Posty: 251
Lokalizacja: Rawicz
Koledzy kupiłem Aprilie Pegaso 650 99r. Niby po przeglądzie. Poziom oleju mierzycie na wykręconym bagnecie ,czy na zakręconym. U mnie poziom na zakręconym korku - max.I jeszcze jedno kontrolka ciśnienia oleju- po odpaleniu świeci się a po dodaniu gazu na chwilę gaśnie. Na początek sprawdzę czujnik ciśnienia i jego styki. Jakie są wasze doświadczenia z tym modelem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 1:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
reaktywacja. wracam na to forum i melduje sie jako posiadacz Aprilia Pegaso'99

Moje doswiadczenia z Pegaso sa dobre - choc nie mam zadnego porownania bo to moj pierwszy motocykl. Zrobilem na niej kolo 4000, glownie w miescie trasy typu Dom-Robota, Dom-Trening i kilka krotkich wycieczek po asfalcie wokol komina.

Troche mi sie znudzilo grzeczne jezdzenie po miesice wiec reaktywowalem sie tutaj.

Raz zapchaly mi sie gazniki jakims syfem przez co byly duze klopoty z odpaleniem, mialem tez zle wlozony termostat przez poprzedniego mistrza mechanika i przez to motocykl sie troche grzal. Wymienilem tez regulator napiecia.

atakuj apriliaforum.org jezeli masz jakies szczegolowe pytania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr kwi 20, 2011 10:24 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 19, 2009 8:04 pm
Posty: 49
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, Samborowo koło Ostródy
ja mam aprilkę 650 1995 r użytkuję ją 2 lata
wycieki z przodu to drobnostka za parę złoty do usunięcia, przy wymianie uszczelniaczy warto wlać nowy olej w lagi, mi jak na razie trzymają po uszczelnieniu już drugi rok
poza tym jak na razie bez awarii a odpalanie jak się nauczysz to od pierwszego tylko trzeba uważać trochę na ssanie i nie zalać to pali rewelacyjnie
( u mnie po zimie zapaliła za pierwszym razem ) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Wt paź 25, 2011 1:19 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
Wersja Trial ma silnik od nowej Yamaha xtz, podobno jest niezniszczalny.
Ja jeżdżę Pegaso 650 z 97' jest to model juz po lifcie i zlego slowa o niej nie powiem, 5cio zaworow silnik dolu moze nie ma takiego super ale ma to czego nie maja inne jednocylindrowce, czyli ... gore, ciagnie rowno do czerwonego pola :D Jedyne co bym w niej zmienil to przednie kolo z 19' na 21'
Pozdrawiam
Emil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Wt paź 25, 2011 3:57 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 7:29 pm
Posty: 13
Gdyby ktoś szukał to chyba będę się swojej pozbywał, rocznik 2000r, srebrna, niecałe 30kkm, szyba turystyczna, grzane manetki, mocne hand-bary, nowy napęd i klocki z tyłu, zdrowe opony metzeler tourance, sprzęt robiony bez kutwienia. Prajs... ok 5,5 ptysia 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 12:55 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Witam,..
szukam motocykla dla mojej żony i akurat znalazły się dwie, piękne z wyglądu (jak to włoszki ) Aprilie Pegaso....O wyglądzie nie piszę,..bo jaki koń - w tym wypadku raczej zgrabna klacz - każdy widzi. Poczytałem trochę w sieci o Pegaso 650 produkowanym po 95r. (oba moto są z okolic 97-99r.) i jedyne co mnie niepokoi to spalanie. Nie ma co marudzić za wczasu ale 7-8l podawane gdzieś w sieci to stanowczo za dużo bo mały GS pali sporo mniej,.. Stąd moje pytanie...Koledzy,..czy to prawda czy mit ? Jakie jest spalanie w gaźnikowej Pegaso. Jak to wygląda u Was ?

Pozdr.!
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 8:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
W dwie osoby plus 2a kufry alu po 37L, namiot spiwor, karimaty itp i 7miu mi nie spalila. Predkosc utrzymywyalem ok 120, przed gorkami musialem redukowac bo biedna z takim zaladunkiem nie dawala rady i spalila ok 6,5. Solo bez kufrow ale z zaladunkiem za plecami przy predkosci 130km/h po trasie wyszla mi leciutko ponad 5l. Tragedi nie ma a w wiekszosci to zalezy jak kto jezdzi, mojemu bratu dominator wychodzil 7-8 po miescie bo go nie oszczedzal.
PS. Jak by cos to prawdopodobnie moja bedzie w marcu do sprzedania za smieszne pieniadze :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aprilia
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 11:06 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
dwa kufry alu 37 litrow + top box aprilii, do ktorego na luzie wchodza dwa kaski + dwie osoby - wyjazd na balkany - kolo 6,5 litra. Solo pali mi tyle co koledze: 5,2 - 5,5, ale 7?

7 to bylo by mozliwe jakbym caly bak spalil jezdzac w korku do roboty.

mam wersje gaznikowa, 99 rocznik.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 42 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL