Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:43 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 9:25 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 12:20 pm
Posty: 19
Tak, z ekonomicznego punktu widzenia lepiej jest kupić coś już przerobionego, jednak istnieje ryzyko, że będzie to zrobione byle jak..
Używany Bigos w dobrym stanie kosztuje około 6 tys. Jak policzyłem koszt mojej modyfikacji to okazało się, że zbliżyłem się do 12 tys. Co razem daje sporą sumę, zważywszy, że motocykl nadal jest z 1995 roku i że nigdy nie odzyskam wpakowanej w niego kasy. Z drugiej strony znam go na wylot i wiem, że raczej nie znalazłbym takiego motocykla w takim stanie na sprzedaż. Robiłem go dla siebie i z założenia miał mieć u mnie dożywocie :)
SoD - tak jak pisze Adagiio (którego usługi szczerze i gorąco polecam) - najpierw wymyśl co byś chciał mieć, wcale nie musisz tego tego robić własnymi rękami. :)
Ja chciałem mieć Bigosa ze względu na jego silnik. Ale chciałem też, aby był wąski, w miarę lekki i wyglądał jak stara rajdowa Afryka. I żeby miał zawieszenie jak ktm ale jeździł na deszczówce i ropie jak trzeba.. No i mam.
Był moment, kiedy myślałem nad sprzedażą, (zachwycony ktm 690 enduro r i owiewkami rally replica) ale chwilowo odłożyłem te plany na później. Za 3 miesiące Bigos jedzie do Tadżykistanu i może po powrocie coś się zmieni.

Rzecz w tym, że każda wyprawa trochę zmienia człowieka. Kiedyś jeździłem zapakowany jakbym miał nigdy nie wracać. Z każdym wyjazdem biorę coraz mniej rzeczy i staram się odchodzić motocykl..
Tak było kiedyś:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 9:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
dobry kierunek.. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 10:04 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
catmood napisał(a):
Rzecz w tym, że każda wyprawa trochę zmienia człowieka. Kiedyś jeździłem zapakowany jakbym miał nigdy nie wracać. Z każdym wyjazdem biorę coraz mniej rzeczy i staram się odchodzić motocykl..

Z czasem się człowiek uczy, ja także na wypad do Rumunii zapakowałem się jak w dwie osoby na miesiąc jazdy:

[ img ]

a teraz pod namiot pakuję się tak:

[ img ]

Co do przeróbki, to i tak Cię za wiele bigos nie wyszedł, ja przy DRce doszedłem już do 15 tys. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 10:18 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 12:20 pm
Posty: 19
Ja teraz już pakuję się w jedną torbę + namiot, bo łatwo zdjąć w razie czego, ale na kata to chyba zakupię sobie rogala od Ex'a, skoro wszyscy tak chwalą...

A to 12 tys to tylko w zeszłym roku wydałem, nie licząc przeróbki kanapy - bo po zdjęciu plastików zrobiła mi się przestrzeń przy baku.. Nawigacja, opony i bieżące naprawy są również poza tą kategorią :) Natomiast wcale nie narzekam ani nie licytuję się :) :) to miało jedynie charakter informacyjny w kwestii opłacalności przeróbek.

Zatem kolejne zdjęcie, przedstawiające jak było w zeszłym miesiącu. Znalazłem fotografię nawiązującą tematycznie do Twojej :) (analogiczna czynność fizjologiczna)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 3:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Ta łysa glaca w krzakach i tenerka na krakowskich numerach, kogoś mi to przypomina
:mrgreen:
Pięknie odwaliliście motorki, gratuluję i pozdrawiam
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 9:30 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 12:20 pm
Posty: 19
Z przerabianiem motocykla to jest tak, że jak się robi "dla siebie" to zawsze będzie to nieopłacalne z punktu widzenia handlarza:)
Ja przynajmniej dwukrotnie przekroczyłem pierwotną wartość motocykla, ale nie planowałem go sprzedawać. Teraz też myślę o dokupieniu jeszcze hydraulicznego sprzęgła, ale nie po to, żeby motocykl zyskał na cenie, tylko żeby mi się nim lepiej jeździło :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 9:34 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 12:20 pm
Posty: 19
O, dopiero zobaczyłem Adama! Cześć kolego!
Łysa glaca jest charakterystyczna, ale widzę, że mnie nie rozpoznałeś choć byliśmy w tym samym czasie w tych samych miejscach :)

Grzesiek zmontował film z naszego ostatniego wyjazdu (uwaga - ma 55 minut): https://www.youtube.com/watch?v=NcIyWcZUIFc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 12:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Rozpoznałem od razu, nie bądź taki skromny.
Dwa metry na Bigosie jest zdecydowanie rzadszym zjawiskiem niż łysa glaca na Tenerce
:)
(mam nadzieję, że Grzegorz tego nie czyta)
ps
Filmik obejrzałem, trochę długi ale bardzo fajny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 9:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt paź 21, 2008 10:01 pm
Posty: 19
Cieszę się, że Piotr jest zadowolony z przeróbek (i nowego nabytku) bo mam w tym malutki udział. Październikowe pogaduchy afrykańsko-sir-edwardsowe przełożyły się na fajny realny projekt. Oby udało się czasem gdzieś wspólnie potoczyć.
Pozdrawiam FEST


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 7:05 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
catmood napisał(a):
Otóż chciałbym się pochwalić moim projektem wytiuningowania Bigosa.
...
[ img ]


Bardzo fajny projekt Catmood i oczywiście kolor najlepszy :D

Dopra a Ty ze skrajności w skrajność - rozumiem na lekko - ale żeby nawet boczną podstawkę odkręcać 8) nie wszędzie znak znajdziesz do parkowania.
dopra napisał(a):
a teraz pod namiot pakuję się tak:
[ img ]


Ale widać że nasze forum to już dla oldtimerów - każdy ma problemy z sikaniem co chwilę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bigos po upgradzie
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 8:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Dopra, słabo lądowałeś na GS-a, bo ja tak :)

[ img ]

Dużo trudniej pakowało się motocykle typu RS

[ img ]

Ta niebieska to akurat kolegi, ale można zrozumieć bo jechał wtedy z żoną :)

[ img ]

PS
Teraz też już zabieram mniej gratów

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL