Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:37 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 8:43 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
a ja myslę ze to XT660Z Tenere+photoshop.
Ale też na początku temat mnie mocno zelektryzował...
Liczyłem ze w Kolonii cos bedzie ...Włochy też nic nie pokazali....
Plota głosi ze koło marca moze....ale patrzac na "kryzys" jakis nowości w 2009 raczej bym sie nie spodziewał :-(
Nowa 660 bardzo mi się podoba , ale wolałbym cos mocniejszego-dobre dla 2 osób + mały bagaż.
Mysle ze taka supertenerka bylaby idealna...dałaby jakas alternatywe na BMW 1200 gs , F 800 gs , brak nowej AT etc....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 10:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
dużo lepiej jest jak można zobaczyć zdjęcie na forum a nie linka...

[ img ]

W motocyklu czytałem że na 2009 ma być Tenere 1200 jednak teraz na stronie yamahy niema nic. Jakby miała wyglądać jak na zdjęciu (a to mi nie wygląda na przeróbke w photoshopie) to była by napewno bardzo dobrym motocyklem. Odchudzony, terenowy prawie jak LC 8 i dobry mocny silnik. Zobaczymy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 11:37 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
ale w prawym rogu jest napis sugerujacy " nasz komputer wygenerował jak mogłaby wyglądać"...albo już niedowidze :-D
Co nie zmiania faktu ze japonski designer mógłby własnie tak ja narysowac i zgarnać od swojego szefa premię ;-)
Jak dla mnie wyglada SUPER.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 11:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
jeśli tak pisze to tak jest, poprostu to nie wygląda mi na żadną przeróbkę tylko profesjonalne zdjęcie prawdziwego modelu. Z reguły przeróbkę czuć z daleka :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 8:07 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
to zobacz na tylne kolo, mial byc wal a jest zebatka
dzieki Ci o Panie Photoshopie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 8:35 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Moim skromnym zdaniem świeżaka to blok cylindrów też jest zbyt mały jak na 1200.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 8:50 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sie 17, 2008 8:59 pm
Posty: 124
Lokalizacja: RP
a ja obstawiam na ze na tym prototypie 1200 jest "wlejony" ;-) silnik z TDM-ki
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 27, 2009 10:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 11:05 pm
Posty: 104
Lokalizacja: Warszawa
Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem nowiutkiej xt660z tenere. Przesiadłem się na nią z fz6 98 KM (plus kilka kucy z pustych wydechów leosia), więc bardzo odczuwam różnice w przyspieszaniu. Dokonałem jednak tego wyboru (kastracji mocy) świadomie, po prostu mam kontemplacyjny stosunek do świata i jazdy na moto.
Wrażenia z pierwszych dni:
Po pierwsze jestem w mojej nowej yami zakochany po uszy :)
Bardzo poręczna zarówno na winklach, jak i podczas przeciskania się w korkach.
Na wyboistych gruntowych drogach sprawdza się super, fajnie wybiera doły, wygodnie jeździ się na stojąco (a nie mam jeszcze w tej dziedzinie doświadczenia).
Na bardzo piaszczystych drogach pewnie też byłoby nieźle gdybym się nie bał - na razie to pierwsze dni, czekam na montaż gmoli więc mam cykora, spinam się - generalnie nawala motorniczy a nie motor :)
Niebawem odbędę kilka lekcji enduro, zobaczymy jak wtedy mi pójdzie w kopnym piachu - na pewno opiszę wrażenia.
Co jeszcze... szyba fajnie chroni przed naporem powietrza.
Co do ceny 6 tys. zł za kufry - obecnie zestaw kufrów ze stelażem i metalową płytą pod silnik kosztuje w promocji 2 tysie.
Reasumując - wyścigówka to to nie jest, ale daje duuużo frajdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 28, 2009 12:38 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 2:26 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Oświęcim
Prosimy o foty :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 28, 2009 3:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 11:05 pm
Posty: 104
Lokalizacja: Warszawa
pilot0608 napisał(a):
Prosimy o foty :D

Może wieczorem uda mi się coś wrzucić, choć nie obiecuję - ojcowskie obowiązki :)
ok. to pierwsza próba:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/021 ... 6b521.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3fc ... fb55a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04 ... 27a16.html

Fotki zrobiłem telefonem pierwszego dnia na nowym moto, podczas objeżdżania Jeziorka Dziekanowskiego. Gmole, handbary, płyta pod silnik i mocowania kufrów będą założone w przyszłym tygodniu - czekam na tel od dealera.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 11:33 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr cze 10, 2009 8:54 am
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków/Oświęcim
Ja tez mialem okazje pojezdzic na nowej XTZ i szczerze powiem ze mnie ten motor nie zachwycil. Wporownaniu do mojego BMW Dakar to po pierwsze, jakosc plastikow i ogolnie wyglada bardzo slabo - ale oczywiscie co kto woli. Po drugie tragedia jesli chodzi o ustawienie lusterek - tylko gora/dól. Kokpit i ta wielka dziura przez ktorą sie widzi lagi - porazka! Takze design jak dla mnie bardzo slaby.
Wrazenia z jazdy. Troche ciezko sie sklada w zakrecie i robi przeciwskret. Motorek ma raczej tendencje do trzymania sie prosto. Hamulce przyzwoite choc bez rewelacji. Skrzynia ciezko chodzi, bez porownania do BMW.
Motor duzo lzejszy od mojego Dakara, to na +.
Reasumując nie kupil bym tego moto. Jakos mnie nie uzeklo.
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 11:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
jarnotp napisał(a):
Motor duzo lzejszy od mojego Dakara, to na +.


ile waży Dakar? na bikez znalazłem

Dry weight: 177.2 kg (390.7 pounds)
Weight incl. oil, gas, etc: 193.0 kg (425.5 pounds)

tenera to 183/206kg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 10:43 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
Matias napisał(a):
Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem nowiutkiej xt660z tenere. Przesiadłem się na nią z fz6 98 KM .


Cześć,
Przede mną prawdopodobnie podobnie podobna zmiana i w związku z tym mam pytanie. Jak dla Cibie jako byłego posiadacza motocykla drogowego wyglądało przejście na Tenerę? Ja mam obecnie CBF1000 i noszę się z zamiarem przesiadki. Interesuje mnie jak z Twojego punku widzenia zachowuje się ten sprzęt na drodze? Nie za mało tych koników? Szczególnie obawiam się sytuacji kiedy trzeba będzie bezpiecznie wyprzedzić np ciężarówkę jadącą 90km/h. Czy z pasażerem da się tym jechać z prędkością powiedzmy 120km/h mając jeszcze zapas na jakiś manewr związany z wyprzedzaniem? Czy brak mocy jest bardzo odczuwalny w zakresach prędkości do tych 120? Nie jestem żadnym ścigantem o czym świadczy np to, że CBF przejechałem ponad 20 tys km i do tej pory nawet nie wiem ile pójdzie:-). Moje obawy związane są głównie z zachowaniem na drogach asfaltowych, zakrętach, w górach, czy Tenerka daje radę? Co do właściwości tego motocykla poza utwardzonymi drogami nie mam obaw bo żadne mam doświadczenie w takich warunkach ale wydaje mi się , że te 48 kucy to spokojnie wystarcza. Po drogach szybkiego ruchu podróżuję z prędkościami przepisowymi czyli 130 autostrada, czy taka jazda nie zamęczy takiego silniczka, zwłaszcza obciążonego bagażem? Na dłuższe trasy bedę udawał się raczej w pojedynkę. Z pasażerką jedynie koło komina. Razem ważymy około 120 kg więc nie za dużo (tyle co porządny chłop). Napisz kilka wrażeń z przesiadki.

Dzięki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 10:47 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
przyspieszenie od 90 to - jak sądzę - będzie nawet lepsze :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 02, 2009 10:04 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sie 12, 2008 2:43 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Gdynia
Witam,

Kupiłem tenerkę na początku roku. Jest to mój pierwszy motocykl zaznaczam.
Rozpocząłem sezon w marcu. Do dziś nakręciłem 7500. W maju zrobiłem z kumplem Rumunie w 6 dni (tylko północ). Kolega pomykał na 990 adv.
Faktycznie na autostradach i asfaltach ktm'owi nie dawało sie dotrzymac kroku. Natomiast w górach, na winklach, po rozjeżdżeniu sie nie miałem dużych problemów aby się trzymac na kole. W terenie nie miałem zbyt dużego doświadczenia więc musiałem korzystac z rad kolegi ( nie obyło sie bez gleby)
Przejechałem się ktm'em i faktycznie to jest inna bajka. Ale jak dla mnie na początek to jest wystarczający sprzęt. Wyciskkam z niej siódme poty więc spalanie jeszcze mi poniżej 6l/100 nie zeszło. Traski z Gdyni do Wawy nie jestem w stanie pokonac na baku.
Na wyjazd do Rumunii załozylismy tkc 80. ... oponka, trzyma w terenie na suchym i mokrym asfalcie - oczywiście przy jeździe adventure - nie robilismy hardcore'owych odcinków.
Oczywiście po 5000 km trzeba było zmieni tył ( tym razem założyłem Metzeler Enduro 3 Sahara).
Tu relacja z traski: http://picasaweb.google.pl/kstr17/Endur ... directlink

Generalnie sprzęt idealny na początek, ale juz czekam na premierę supertenery - jesli będzie ok to wchodzę, jesli nie to chyba inwestycja w 990 mnie czeka.

Pozdro

Krzysztof

Dodam jeszcze że jazda z drugą osoba nie wchodzi w grę, chyba że do kina albo na kawę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL