Teraz jest Wt kwi 16, 2024 4:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 8:57 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
Witam. Po pozbyciu się mojej XT660Z (zresztą zaczynam tego żałować) poszukuję czegoś lekkiego do jazdy po okolicznych wiochach a głównie pomiędzy wiochami:-). Czy zakup full crossa 250 (CRF, RMZ, KXF) to dobry pomysł?. Jeżeli chodzi o ogromną ilość czynności serwisowych to jestem na to przygotowany, chodzi raczej o sprawy dotyczące właściwości motocykli tego typu. Z Tenery zrezygnowałem, bo była za ciężka. Miała sporo możliwości ale w niektórych momentach trzeba było się z nią nieźle naszarpać, zwłaszcza w tzw ślepych zaułkach gdzie trzeba było na małej powierzchni zawrócić a tu trochę mokro i koleiny...sami wiecie. Czasem jednym takim manewrem bardziej się umęczyłem niż dwoma godzinami jazdy. Potrzebuje teraz motocykla lekkiego i zwrotnego. Jazdę preferuję raczej spokojną typu przeprawowego niż krosową zapier... Na torze też nie mam zamiaru jeździć.Teren mam blisko bo od garażu jakieś 300m asfaltu więc nie musi być koniecznie zarejestrowana. Wiem, że wyprawy czy dłuższe wyjazdy w tym przypadku odpadają, ale nie planuję takowych. W sumie po to kupiłem Tenere i skończyło się na kulaniu się przez 3 sezony wokół komina. Jak myślicie, czy full cross sprawdzi się w takim przeznaczeniu? Wiadomo, ze ideałem byłby 100kg motocykl z krosowym zawieszenie, serwisowy co 5000km ale takie rzeczy to tylko w erze...
AAA i jeszcze dodam że 2T nie chcę.
Chciałbym się zmieścić góra w 10 tyś motocykl + remont (bo zakładam, że każda używana krosówka jest do remontu:-)
W ogóle może polecicie ogólnie coś lekkiego do ciężkiego enduro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:39 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So sie 07, 2010 4:10 pm
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
rafalek napisał(a):
Witam. Po pozbyciu się mojej XT660Z (zresztą zaczynam tego żałować) poszukuję czegoś lekkiego do jazdy po okolicznych wiochach a głównie pomiędzy wiochami:-)... W ogóle może polecicie ogólnie coś lekkiego do ciężkiego enduro.


Moja historia wygląda podobnie, przygoda rozpoczęta z XTZ660, a po dwóch sezonach decyzja sprzedaży i poszukiwania czegoś lżejszego. Oczekiwania miałem identyczne tj. niska waga, dobre zawieszenie, długie okresy między serwisowe i rozrusznik.

ad. zawieszenia... nie zapomnę jak na V zlocie ADV przy przelocie przez las bujałem się góra dół, a koledzy na WP lecieli jak po prostym. Momentami była to dla mnie walka o przeżycie, kosztem chęci nie oddalania się od kumpli. Na końcu przelotu jeden z nich powiedział, że na takim moto jak moje to on by się nie odważył tak lecieć. Konkluzja była prosta, idiota ze mnie... albo brak doświadczenia, wyobraźni etc.

Trochę się naszukałem i zakupiłem 400EXC Factory, mimo czestych okresów między serwisowych - 15 mth. Czy dobrze zrobiłem, czas pokaże. Od kilku dni stoi w garażu. Jest jeden taki który spełnia w/w wymagania w 100% - jest to Honda XR400, tylko mało jest takich sztuk z rozrusznikiem, a ja musiałem wydać pieniądze w styczniu. Nowe XRy w wersji Dall'ara (z rozrusznikiem) to przerobione supermoto na enduro. Mają zawieszenie USD bez regulacji odbicia (tył też bez regulacji odbicia), układ dopalania spalin w celu spełnienia norm, brak chłodnicy oleju, tłumik ze 'skutera' i pewnie pare innych zmian. Są też plusy, typu wzmocniona rama - ogon, można spokojnie sakwy powiesić.

coś trzeba wybrać, ja postawiłem na dobre zawieszenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:41 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
a KTM 525 EXC z 2007? tylko nie wiem, czy z ceną się zmieścisz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 11:27 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
No o Hondzie XR400 też myślałem ale nie da się jaj kupić. Chwilowo 3 stuki na allegro w tym tylko jedna w moim przedziale cenowym. Wybór słaby.
Może głupie pytanie ale co to znaczy WP?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 11:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
White Power czyli zawieszenie w Kacie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 11:58 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Ja myśle ze "full cross"sie nie sprawdzi.
Np. taka yamaha yzf 450 jest w twojej cenie, lekka i typowo na tor dla doświadczonego kierownika. Nie wiem czy można kupić taką zarejstrowana, raczej nie. Biegi i zaieszenie typowo na tor, brak rozrusznika, silnik moc oddaje raptownie i spartansko.
Ale już taka WR450 http://otomoto.pl/yamaha-wr-450-f-dakar ... 99427.html
przy masie xt jest piórkiem, są zarejstrowane, mają magiczne guziki.
Jeszcze może drz400E.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
pamiętaj, też że niezarejestrowanym motocyklem jak uderzysz w drzewo, to karetka, helikopter Cię z lasu zabiorą, ale przy okazji wystawią rachunek za ratowanie, a to tanie nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:09 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
http://otomoto.pl/ktm-exc-M3506959.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So sie 07, 2010 4:10 pm
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
dopra napisał(a):
pamiętaj, też że niezarejestrowanym motocyklem jak uderzysz w drzewo, to karetka, helikopter Cię z lasu zabiorą, ale przy okazji wystawią rachunek za ratowanie, a to tanie nie jest.


nie życzę nikomu, ale uwaga jak najbardziej właściwa!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
White Power , Black Power ... inne kolory też Power :lol: Crossówki są do latania po torze :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 1:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Cytuj:
pamiętaj, też że niezarejestrowanym motocyklem jak uderzysz w drzewo, to karetka, helikopter Cię z lasu zabiorą, ale przy okazji wystawią rachunek za ratowanie, a to tanie nie jest.



Na jakiej podstawie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 3:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
żółf napisał(a):
Na jakiej podstawie?


Dobre i zasadne pytanie, bo OC chroni osoby poszkodowane w wypadku, ale nie kierującego. Od tego jest NNW ewentualnie. Natomiast nie sądzę, że jeśli kierownik nie jest "naprany" to koszty ratowania będą go obciążały, vide przypadek pieszego / rowerzysty który dostał np. zawału w lesie lub złamał nogę. Czy po niego też nie przyjadą, bo nie ma jakiegoś ubezpieczenia, ew. obciążą go kosztami ratowania?
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 4:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
znajomy z Ostródy jechał z kolegami, który rozwalił się motocyklem cross (niedopuszczony do ruchu), miał wypadek w lesie, zabrał go helikopter i dostał rachunek 15.000 zł do pokrycia. Podobno jak masz motocykl dopuszczony do ruchu, z ważnym OC, nie płacisz, jak nie to się zaczynają kłopoty...................


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 5:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Może nie jestem najlepiej objeżdzony i doswiadczenie mam jedno z mniejszych tutaj na forum. to przez moje 3 sezony jazdy na moto przewineły mi sie przez rece juz chyba wszystkie rodzaje motocykli enduro : 990 ADV -> 640LC4 -> CRF250R -> WR450F -> EXC200 w 2T -> EXC 250 2T -> 690R. I powiem ci im lżejszy tym więcej zabawy. Choc jak jechałem około 100 km dojazdówki po asfalcie na 2T myslalem ze zabije moich kompanów jak juz dotarlismy na miejsce ;)

crossa nie kupuj. Co prawda to sa genialne motocykle ale maja inne przełożenia i zawieszenie jest ustawione na bardzo agresywna jazdę oraz skoki przy dużej prędkości. Nie mówiąc już o tym ze jednak crossowki sa dużo głośniejsze co nie jest potrzebne do jazdy po lesie. Poza tym stare crossy nie maja rozrusznika elektrycznego, trzeba kopać. Kopanie to nie problem jak sobie wygodnie stoisz na równym. Gorzej jak musisz odpalic moto w głebokim błocie, wodzie lu na stromej górce gdzie nie jestes w stanie dobrze usiasc na nim bez gleby.

Pamietaj jeszcze o jednym - KTMy crossy maja np 5 biegowa skrzynia a enduro 6. I to jest duzy atut podczas dojazdów lub spokojnych szutrów gdzie dzieki temu mozesz troche oszczedzic silnik. Dodatkowo crossy maja duzo mniejsze baki - np 5.7 w crossie vs 9.5L w enduro.

Mówiąc to wszystko osobiscie bardzo dobrze wspominam swoja CRF250R, pomimo ze miala kopniaka - nie miała aku. leciutka jak piórko, bardzo wąska i poręczna. Rzekłbym ze nawet poręczniejsza niz 200 exc który ma rame od 125tki. Z drugiej strony jak wreszcie dostroiłem jej zawieszenie do swojej wagi - a w piórkowej klasie nie latam - to motocykl zapierdzielal jak szalony, trzymal sie ziemi i wybieral wszystkie nierównosci ale za to łapy dostawały takie manto ze po 10 minutach mówilem basta.

Enduro jest troche grzeczniejsze w dobrym tego słowa znaczeniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 8:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 6:03 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Bolesławiec dolnyśląsk
dopra napisał(a):
znajomy z Ostródy jechał z kolegami, który rozwalił się motocyklem cross (niedopuszczony do ruchu), miał wypadek w lesie, zabrał go helikopter i dostał rachunek 15.000 zł do pokrycia. Podobno jak masz motocykl dopuszczony do ruchu, z ważnym OC, nie płacisz, jak nie to się zaczynają kłopoty...................


Od pokrywania takich kosztów to jest NNW , a OC jest od tego jakbyś uszkodził to drzewo , to nadleśnictwo dostanie odszkodowanie z Twojego OC :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL