Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:44 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DR Big reaktywacja
PostNapisane: N sty 20, 2013 10:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 9:00 pm
Posty: 33
Dawno już nie grzebałem przy bigu - wiec już troche wiedzy uleciało.
Jeśli chodzi o ten zawór to w obiegu oleju są dwa takie zawory. Drugim zaworem jest sam filtr oleju który się "cofie" gdy olej jest zbyt gęsty lub sam filtr jest zapchany. Z jednej strony jest on dociskany sprężyną a z drugiej strony opiera się o o-ring. Ten o-ring ma być o.k. bo inaczej będą kłopoty z silnikiem - trwałością.
układ korbowo - tłokowy to pewnie wszystko wiesz.
wał masz raczej nie rozbierany jeszcze - w 800 orginalnie był zaspawany sworzeń chociaż dalej nie wiem czemu - ilu ludzi tyle teori..
sprawdź jeszcze sobie cewki/cewke zasilające (w 800 były 2cewki, a w 750 1 cewka ; między innymi dlatego też różniły się te wersje modułami, pomijając inne parametry) moduł zapłonowy - najczęściej w starych bigach nadają się one do przezwojenia. W tym miejscu jest mały problem. Pamiętam, że w 800 każda z tych cewek miała około 1500-1550 zwoji i przez to mało kto umie to dobrze zrobić tzn. pomijając parametry cewki, to żeby ta cewka wytrzymała przynajmniej 30tys km a ledwie 3tys km.
Starczy tego mądrowania się.
Ide spać.
Narazie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR Big reaktywacja
PostNapisane: Pn sty 21, 2013 2:36 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 8:48 am
Posty: 6
sorry za off ale dobrze widzieć ze ze pod tym filtrem ma być oring , jak wymieniałem olej to go pod starym filtrem nie było a w nowym filtrze nie było nowego, może ma ktoś namiar na ten oring?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR Big reaktywacja
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:32 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 03, 2010 8:41 pm
Posty: 14
Jeszcze raz dzięki Piotrxp , wszystko posprawdzam.
Co de cewek to jak złoże silnik, chcę go odstawić na szafę i zdemontować
wszystko co zostało na ramie. Rama jest trochę pordzewiała i najchętniej
bym ją do piachu dał, pomalował i zapomniał na jakiś czas.
Wtedy dam cała instalacje do elektryka, że by ją sprawdził,
poprawił bo wygląda wzorowo :), dołożył dodatkowo zapasowe przewody do przodu itd.
Ja z elektryki słaby jestem :)
Niestety pojawił się problem, ślizgi łańcucha rozrządu są w opłakanym stanie.
Szukałem wszędzie gdzie mogłem i nie ma. W serwisie zrobili duże oczy, po czym dodali fachowo -
nie mamy na miejscu w Polsce, trzeba zamówić, nie wiadomo kiedy dotrą i czy w ogóle dotrą :)

Może ktoś mógł by pomóc?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR Big reaktywacja
PostNapisane: N sty 27, 2013 12:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 1:18 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Biała Podlaska
jak chcesz wydać trochę szelestów to pisz do Hesslera może załatwi oryginalne ślizgi nówki z salonu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR Big reaktywacja
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 9:00 pm
Posty: 33
Witam
Poobserwuj allegro/ebay itp tam często można za naprawdę niewielkie pieniądze kupić nieraz używane części w naprawdę dobrym stanie.
Jeśli chodzi o to jak podszedł serwis do twojego problemu to szkoda gadać... oczywiście mam na myśli ten serwis.
Jeśli by tak wszyscy podchodzili do podobnych tobie problemów tak samo to na całym świecie nie jeździły by motocykle starsze niż 10 lat. Zawsze mnie to fascynowało i nadal fascynuje czemu u nas nic się nie opłaca a w niemczech czy usa się to opłaca.
Największym kuriozum dla mnie jest fakt ze w usa opłaca się nawet budować/udostępniać katalogi części zamiennych, literaturę sewisową i handlować wszelkimi częściami do silników które w detalu mozna kupić za około 100dolarów i to jeszcze sporo po zakończeniu produkcji danego modelu. Pomyśl ile oni tam zarabiają i co jest wart ten silnik w porównaniu do ich wypłaty. Normalnie te amerykańce to jakieś "głupki" tylko, że zawsze są od nas lepsi i zawsze my ich gonimy.
Olej głupi serwis.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL