Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:54 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: N lip 01, 2012 3:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Dzisiaj smignalem sobie na pare godzin pod Warszawe. Zaskoczylo mnie spalanie i to mocno. WIem ze 2 suwy pala wiecej ale to juz przesada. Teren byl mieszany - troche piachu, troche krzaczorow i szutrów. Ogolnie smignelismy 35 km do Góry Kalwarii brzegiem Wisły w 1.5h z przerwami na fajka i moto spalil dokladnie 7.3 litra. Co statystycznie wychodzi prawie 22 na 100 km. Ile w waszym doswiadczeniu pala 2suwy - strzelam ze pewnie w okolicach 10.

Wiem ze mam cos namotane z gaznikiem - dławi i zalewa mi tak od 1/2 otwartej manetki, tak od 3/4 znowu sie dobrze wkreca ale tylko pare sekund i znowu czkawka. Nie mialem takich akcji jak jezdzilem na nim miesiac temu. Moze to kwestia temperatury czy cos wiekszego ? Jaka jest łopatologiczna procedura zlokalizowania o co chodzi.


Ostatnio edytowano N lip 01, 2012 5:32 pm przez Krzemien, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: N lip 01, 2012 4:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja znów jestem w temacie , we środę odbieram six daysową 300- kę / 2013 , wg dwóch moich kolegów którzy dobrze daja w palnik po górach , ich 300-ki/2012 robią 90 km na zbiorniku , jak latałem z gościem który miał 200 kę ( chyba już o Nim pisałem ) szukał stacji co 80 km , masz mocno coś spierniczone , motocykl nie ma prawa tyle spalić , stawiam że nie trzyma Ci zaworek w komorze pływakowej i w terenie gubisz paliwo z gaznika . Zła regulacja z tego co piszesz też się dokłada , moja rada : pakuj KATA na pakę i do Krakowa do serwisu , Marek świetnie się zna na 2T ( regulacje ma w małym palcu ) , trzeba to zrobić rano , polatać i ew. jeszcze podstroić .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Wt lip 03, 2012 3:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
tak tez myslalem ze w okolicach 10 litrow powinien palic. Postaram sie to ogarnąć lokalnie - Krak jest kawal drogi z Wawy. Troche ciezko jezdzic bo rwie wiec musze to szybko ogarnać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 4:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So sie 18, 2012 7:09 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Nałęczów, LPU
kolego bo to jest tak: im lżejszy teren czyli piachy, błota, tym większe spalanie, im bardziej techniczna jazda po wymagająym terenie tym spalanie mniejsze

moje 200 przy jezdzie na wysokich biegach po kałuzach, błotach, polnych drogach spali te 9,5l w ~ 4h jazdy, co daje ~ 2mth i ~80km, ale jak latam nim w gorach gdzie leci się niskim biegiem 1-2-3, po kamorach czasami wielkosc koła, powoli, rzadko otwierając zawór to juz paliwa wystarcza abym mial dość wszystkiego (czyt. caly dzień jazdy), 250 exc spala identycznie, podobnie gas gasy ec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 4:19 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Krzemień, ja na baku robię około 90 km. Teraz na Ukrainie miałam ząłożony bak 14 litrów i maksymalnie udąło mi się zrobić 155 km. No ale to były góry i spore rycie. Twoje spalanie jest na pewno nienormalne. Wydaje mi się, że z KTMowych 2T to akurat dwusetki (o dziwo) palą najwięcej. A Ty masz przecież 250. Do Krk to trochę daleko z tym jechać. Proponuję Roboboba w Wawie (Pole POsition) - ma dwusuwy świetnie opanowane. Wiele osób z Pro Motora u niego robi (jak nie robia sami), więc już mial czas dojśc do wprawy.

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 4:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Teraz mogę napisać z czystym sumieniem ... wszystko jest napisane w instrukcji :lol: żadnych czarów już nie ma ... dysze , iglice , temperatury i wysokości ... jasno i klarownie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 7:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
temat zalozylem jak mialem 200tke - ktorej szczesliwym posiadaczem od jakiegos czasu jest Rafał. Teraz juz 250tka ktora zreszta sie wybieram na Ukraine - zobaczymy jak tym sie smiga po ichnich gorkach. Niestety nie mam teraz funduszy na wiekszy bak - pojade na sixdays'owym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Pn sie 20, 2012 11:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Mam ten sam problem ... czekam na przelewy ... masz już ten sam zbiornik co ja ? bo jak coś to mam 13 -kę z 530 . Do poprzedniego pasuje ... mogę pożyczyć :wink: ale jak masz ROK-12 to już po zawodach . Finka 12 już jest nowa , ale do całej reszty ok ...
Wyszło teraz w Sudetach ( polecam okolice Głuszycy , Hard enduro :oops: ) że robię na baku na luzie 100 km , niestety dokładną kalkulację przerwał dekiel pompy wody :cry: na 280 km - już jechałem na linie ... słabe te KTM-y coraz bardziej .
Regiment 13 pokaże co warty jest ktm 300 six days i ja :roll: planujemy 8 dni jazdy w Rumunii , Tarcu i okolice max promień 70 km , sama esencja ENDURO ... jedziemy w cztery 300-ki napiszę jak paliły :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Wt sie 21, 2012 1:20 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So sie 18, 2012 7:09 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Nałęczów, LPU
jeśli zaatakujecie naprawdę ciezki teren (a chyba po to się jedzie do Rumunii) to wg mnie bak na dzień powinien wystarczyc, ew. mozna włozyc za pole numerowe te 2l i wlac je gdy zrobi się miejsce w baku :wink:

8 dni to mega wyjazd, dla mnie 3 dni w Beskidzie Zywieckim to sporo, na 8 dni trzeba się juz konkretnie przygotować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: exc 200 - spalanie/gaznik
PostNapisane: Wt sie 21, 2012 3:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
W 2009 pyknelismy jednego dnia ponad 500 na exc i z tego 75 % offu , a norma bylo pod 300 i to trudnego terenu na enduromani nawet z trzynastkami tankowalismy sie po dwa trzy razy ... Beda bomby w plecaku , choc nienawidze wozic paliwa na grzbiecie :?
Ale dzieki za rade ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL