Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:30 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 5:11 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 3:30 pm
Posty: 88
Lokalizacja: mazowieckie
Staję przed wyborem ciężkim jak dla mnie.Jak pisałem wcześniej posiadam XR 650L/93r.Moto naprawdę świetne.Ale czegoś mi brakuje,nie żebym ogarniał to na 100% i szukał wrażeń.Używam na co dzień do latania do pracy,po pracy do ganiania po lesie,po szutrach,weekendy dalszy wypad przeprawowy,głównie po lasach,krzaczorach (wypady kilku dniowe),błocie,łąkach itp.Zaczęła mi przeszkadzać masa motocykla,choć jest bardzo wygodny,pakowny.Ale brakuje lekkości manewrowania,chłodzenia cieczą i tego pazura,jaki ma np EXC.Zastanawiam się nad zmianą motocykla.Dodam istotną rzecz,że ważę ponad 100kg.Marzy mi się EXC 525 ale przeraża mnie serwis tego moto albo zaraz po zakupie włożenie w niego sporej kasy.Poza tym nie zapakuje go tak,jak XRL i wygodnie nie polecę na nim 100km lasami,jak XRL dlatego EXC na razie chyba odpuszczę,chyba że ktoś zmieni moje obawy:) Zastanawiam się nad LC4 640(ale masa podobna,jak nie cięższy od XRL). Za to mocniejszy i ostrzejszy chyba?Pojemny jak Honda,ma lepszy zawias,moc,no i to KTM:) Tylko jak ma być 3xbardziej awaryjny od XRL....Myślałem jeszcze o SUZUKI DRZ,podobno fajne moto.Miałem okazję przejechania się nim.Inny od Hondy,jakby mniejszy,niższy,może z racji węższego siodła,ale pozytywne moto,poza zawieszeniem(ważę ponad 100kg)szukam więc złotego środka,którego nie ma.Brałem pod uwagę jeszcze XR 650R,ale brak rozrusznika......sami wiecie....A 1500 amerykańskich nie będę dopłacał do czegoś,co ma np LC4 W serii.Reasumując potrzebne moto dla ciężkiego chłopa,coś co pozwoli mi zapomnieć o XRL i da więcej radości,chyba że zmiana w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu.To już do Waszej opinii,jeśli mogę prosić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 6:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
625 sxc ....może będę sprzedawał;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 8:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Pretor napisał(a):
625 sxc ....może będę sprzedawał;)

:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 10:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
pojezdzij na lc4 enduro, potem przejedz się sxc625, poczujesz różnicę w zawiasie i wadze i sam ocenisz co pasuje Ci bardziej, ja bym brał sxc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 11:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Mysle ze masz dosc uniwersalne moto. Teraz w jakakolwiek strone nie pojdziesz to bedzie to kompromis. Albo leciutki i fajny w terenie albo pakowny i do smiagania po 150-200 km bez wiekszego zmeczenia zadka. A co do wagi to raczej zbytnio nie wpływa - mam CRF250R i sam waze 100 kg a smiga sie na niej bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: So cze 02, 2012 3:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 08, 2009 7:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: OLEŚNICA
Jak zostawiasz sobie XRL to po co Ci motocykl który jest podobny do Hondy ,a takim jest XRR ,Lc4,i może mniej DRZ ta .Jak chcesz trochę extremalnie to EXC 525 albo nawet EXC dwutakt. Zapakujesz bagaż w rogala ,bo większe wory to już nieporozumienie . A trwałość niestety z XRL wszystkie przegrywają-coś za coś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: N cze 03, 2012 12:46 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So lut 12, 2011 1:29 am
Posty: 80
Lokalizacja: Zduńska Wola łódzkie
Cytuj:
Brałem pod uwagę jeszcze XR 650R,ale brak rozrusznika......sami wiecie...


a ty w 650l nie masz kopniaka ?? do któregoś roku wychodziły kopane i z rozrusznikiem...

powiem ci tak-dopóki nie glebisz ostro starter nożny nie jest straszny.....ja mam xr600 w stanie agonalnym i ciepła pali od pierwszego strzała i wcale nie trzeba ogromnej siły (może fakt że u mnie z kompresją kiepsko) kwestia techniki i dobrego ustawienia tłoka i zawsze pali z 1 strzała ....

zimna zapalic też żaden dramat kwestia techniki.....

z glebami też jest różnie nieraz lekko glebnie podnosisz kop i chodzi, nawalczyć się trzeba jak zaliczy widowiskowe salto albo nakryje się kołami :D .....

a żaden z podanych przez ciebie moto nie ma takiej trwałości i mocy jak xr650r....też panicznie się bałem dużego kopanego singla kumpel miał starą xr600 na podwójnym gaźniku zawsze po glebie toczył nierówną walkę o zmuszenie silnika do współpracy i ja nabrałem urazu i latałem na 2T, a mając 10 koła wybierając między drz400e a xr650r łykłem drz właśnie ze względu na rozrusznik -potem żałowałem :D

na początku będzie ci ciężko jak nic dużego 4T nie kopałeś nigdy, potem załapiesz technikę i będzie git..........a prędzej na końcu świata zawiedzie cię rozrusznik elektryczny i aku niż własna noga :D

Cytuj:
Jak zostawiasz sobie XRL to po co Ci motocykl który jest podobny do Hondy ,a takim jest XRR


dla mnie podobieństwa między xr650l a xr650r to marka i kolory plastików :D inne silniki inne zastosowania, inna waga w zasadzie 2 inne typy motocykli....

drz400e miałem odradzam-dopóki jeździ jest fajny chociaż siedzenie tragicznie niewygodne ale awaryjność bardzo wysoka zresztą poczytaj i wcale nie jest jakiś szałowo żywotny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: N cze 03, 2012 5:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Hehe, mam podobny dylemat z wyborem sprzęta. Już ponad rok temu chciałem sobie dokupić brudasa jako drugie moto, ale w sumie ciągle coś było wbrew. Jak była kasa, to nie było godnego egzemplarza. Jak był godny egzemplarz, to nie było kasy. Jak było jedno i drugie, to nie było czasu jeździć nawet na v-stromie, więc po co mi drugi motocykl. V-strom sprzedany, więc teraz wymówek już nie ma, trzeba wrócić na błotnistą stronę mocy :lol: Piszcie panowie piszcie, chętnie poczytam :D W moim prywatnym rankingu póki co prowadzi LC4 640. Kopka i elektryczny rozrusznik, w sumie długie interwały serwisowe, niska waga, w cholerę części zamiennych, no i jeszcze nie spotkałem się z opinią użytkownika, który by żałował zakupu tej pomarańczy. Myślałem też o TT600S/E lub TTR, ale tam jest albo sama kopka i dobre zawieszenie, albo sam rozrusznik i kiepskie zawieszenie. Kiedyś byłem zachwycony mocą silnika 600 od yamahy, ale to było po przesiadce z mz 150, teraz jakoś jaj z wrażenia nie urywa... Co dalej, suzuki? Moje poprzednie cztery motocykle to suzuki i mam po uszy. Z resztą trafić DRZ400 w wersji E i z dowodem rejestracyjnym to prawie jak 6 w totka. XR650 strasznie mało, strasznie drogie... Brałem jeszcze pod uwagę KLX'a 650, ale tam jest tak jak w TT - albo kopka i dobry zawias, albo guzik, słaby zawias i nadwaga. No i moto mało popularne, jak coś klęknie, to jestem uziemiony na długo. I w ten sposób ląduję przy pomarańczy, która wydaje się niemal idealna :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: N cze 03, 2012 8:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

mm1234 napisał(a):
[........a prędzej na końcu świata zawiedzie cię rozrusznik elektryczny i aku niż własna noga :D

Tyle, że bywa, noga (obojętnie która) zdefektuje.... Pomijając te dziesiątki sytuacji w których kopnąć skutecznie się nie da.
mm1234 napisał(a):
drz400e miałem odradzam-dopóki jeździ jest fajny ..... ale awaryjność bardzo wysoka zresztą poczytaj i wcale nie jest jakiś szałowo żywotny

Te zagajenie to można odnieść do każdego motocykla.
Co do końcówki. A do czego porównujesz? Bardziej do EXC czy raczej do KLR? Ja kupiłem nówkę i do dzisiaj (ok 20 tkm offu) padł mi tylko ststor.

A co do pryncypiów. DRZ odradzam. To takie enduro uniwersalny z nastawieniem na cięższy teren. Motocykl uniwersalny masz, więc DRZ i pozostałe rozważane też niewiele zmienią. Jak chcesz pokozaczyć kup wyczynowe enduro i będziesz szczęśliwy.


Pozfr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: N cze 03, 2012 9:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
zgadzam sie, ostatnio zauwazylem tendencje ludzi ktorzy maja turystyki na kupowanie motocykli do dziczenia ktore sa w klasie dualsportowej. Wiem ze ciezko sie przestawic do posiadania motocykla tylko do offu ale to działa :) inaczej kupuje sie prawie to samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Śr cze 06, 2012 6:37 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So lut 12, 2011 1:29 am
Posty: 80
Lokalizacja: Zduńska Wola łódzkie
Cytuj:
Te zagajenie to można odnieść do każdego motocykla.
Co do końcówki. A do czego porównujesz? Bardziej do EXC czy raczej do KLR? Ja kupiłem nówkę i do dzisiaj (ok 20 tkm offu) padł mi tylko ststor.


do xr.........xr jest lepiej wykonana nie ma dziwnych słabych punktów (tytanowa przepustnica w keihinie fcr za 680 zł bez zamiennika -u mnie pękła........czy zacieranie się panewek na wałkach rozrządu na to chyba każdy endurak suzuki cierpi, jak ja swojego sprzedawałem to dostawałem mase telefonów czy nie sprzedam samej głowicy albo wałka wydechowego -ja nie chciałem sprzedawać na częsci zresztą u mnie też panewka była przytarta... )

xr 400/600 ma żeliwny cylinder- lepiej znosi przegrzanie, są szlify a nawet jak sie skończą to tulejowanie tańsze niż nowy nicasil....

drz pokrywy alternatora ma chyba z gównlitu podobnie jak chłodnice -mój miał całe poklejone a jak glebłem na piach to znowu pękło -dzwignia biegów zrobiła dziure :roll: ja mam xr600 z 1990 pokrywy też ma z magnesium i nigdzie nie jest klejone ani spawane...

Cytuj:
Tyle, że bywa, noga (obojętnie która) zdefektuje.... Pomijając te dziesiątki sytuacji w których kopnąć skutecznie się nie da.


no tu masz trochę racji-często zdarza się że nie da się kopnąc bo nie ma miejsca albo jest tak stromo że strach podnieść motocykl :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 8:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Co przepustnic FCRa: Te blachy wytrzymują bez problemów 40 tyś km. Musiałeś mieć zmęczony ten egzemplarz. Zresztą można założyć gaźnik mikumi.
Co do panewek: nigdy się nie zatrą jak będzie olej w silniku.
Co do pokryw: zależy jak często i gdzie się pada. To że masz całe i kto wie, może nawet oryginalne pokrywy to może być równie dobrze dowód ich jakości jak i np. powiedzmy lajtowych zastosowań.
To samo dotyczy chłodnic i całej reszty. Kwestia sposobu użytkowania i podejścia do motocykla. Nie wychwalam tu DRZty. Łamałem i rozrywałem chłodnice, zrywałem dźwignie zmiany biegów i hamulców, łamałem klamki, plastiki i zginałem kierownice, robiłem dziury w kapach i giąłem subframy również w innych zdecydowanie renomowanych jak i bardziej miękkich sprzętach.
Ot po prostu taka to zabawa i ile sprzęt wytrzyma zależy najbardziej od jego kierownika a nie od takiej czy siakiej marki/modelu.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: So cze 09, 2012 9:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 4:47 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gryfino
jak zaladujesz exc na kilkudniowa wyprawe to bedzie sie prowadzic jak twoja obecna XR


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: N cze 10, 2012 5:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Rysiek24 napisał(a):
jak zaladujesz exc na kilkudniowa wyprawe to bedzie sie prowadzic jak twoja obecna XR

Tak i nie.
Pewien amerykański literat twierdził, że o bogactwie człowieka decyduje ilość rzeczy bez których może się obejść. Na EXC kiedyś ja, obecnie mój kolega zabiera 5-7 kg betów w plecak i małą torbę (jakieś 10 ltr). Tyle, że to nie kwestia bogactwa ale pryncypiów.

Pozdr
rr/dd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM LC4,EXC VS HONDA XR 650L,XR 650R VS SUZUKI DRZ 400
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 9:06 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt wrz 21, 2012 12:15 pm
Posty: 10
Zgadzam się w 100% z moim przedmówcą!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL