Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:37 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 9:44 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 10:33 am
Posty: 75
Lokalizacja: Michałowice
No i stało się - nadeszła wiosna, nowe moto kupione: Suzuki DRZ 400 S rocznik 2002, przelot podobno 20.000. Egzemplarz wydaje się być w całkiem dobrym stanie, ale wydaje mi się, że dawno nic przy nim nie było robione (dość długo zalegała nieużywana) w związku z czym mam pytanie komu w Warszawie mogę oddać ją na ogarnięcie po zakupie tak żebym mógł spokojnie spać.

Niby drz jest prosta jak barszcz, ale partaczy całe mnóstwo, a ja sam wolę nie grzebać żeby czegoś nie spierniczyć, a chcę rozpocząć jazdy jak najszybciej w spokoju ducha że wszystko jest we właściwym stanie...

Ogólnie podczas oględzin nic nie wyszło, ale po pierwszej jeździe wylazły 3 babole...

1. Nowy aku, okazał się zdechnięty. Najciekawsze że podczas pierwszej jazdy (~5km) padło zasilanie świateł, wskaźników itp, ale jakoś się doturlałem do garażu. W nocy prostownik, rano podpinka aku i pomiary napięcia. Bez zapłonu ~12,5V, na zapłonie + obciążenie np długie i kierunki ~12,2V, moto odpalony + światła dalej ~12,5V i nic więcej tak więc postawiłem na regulator ew alternator, zwarcie, niestykające styki itp. Jedyne co jeszcze mogłem zrobić to rozpięcie wszystkich kostek, bezpieczników i spięcie ponowne (kupię jeszcze atas isol i wszystkie kostki nic przelece) i z ciekawości odpaliłem moto i odziwo pojawiło się ~13,2 -13.4V co tra nadal...

2. Zachwycony swoją naprawą postanowiłem pojechać na wyprawę po ww atas isol (trasa 10 km) i zaczęło się, po 5 minutach jazdy przy wciśnięciu sprzęgła (obroty spadły na wolne) moto zdechło totalnie - moto kręci jak szalone, ale nawet nie próbuje zapalić (brak iskry, prądu, zalanie?) w końcu jak go zacząłem dodatkowo molestować gazem jakoś odpalił, ale przy każdym następnym spadku obrotów (czerwone światło itp) moto zdychał, a odpalenie zajmowało pół minuty. Po atas isol nie dojechałem, dałem moto na ssanie i na ssaniu dojechałem do garażu (na ssaniu moto nie padało światłach). Ciekawostką jest, że jak moto odpalę bez jazdy, zdejmę ssanie to może chodzić na wolnych obrotach nawet i 10 minut i nie zdechnie - problem dopiero pojawił się po jeździe.
Dziś wymienię filtr powietrza bo trochę zmęczony jest, ale nie jestem pewien czy to to (świecy nie sprawdzałem)

3. Ogólnie wydaje mi się, że albo moja drz jest mega zamulona, albo jest jakiś problem z mieszanką lub czymś innym przeciążenia przy odkręcaniu manety są podobne jak skuterach 50, w całym zakresie obrotów niezależenie od stopnia odkręcenia w miarę w jednym tępie (żółwim) prędkość wzrasta...

Z tego co pamiętam to Pretor Ty chyba latałeś na DRZ jak objeżdżaliśmy Barbare z rok czy dwa temu?

Dzięki, pzdr
Piter


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 10:31 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 2:12 pm
Posty: 61
Podstawa to gaźnik i świeca - jak moto trochę stało to może tak się dziać.
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na przełożenie jeśli po regulacjach będzie dalej muliła.
A jazda przed zakupem? Wszystko było ok?
Znam człowieka z Pruszkowa, który ma warsztat i ogarnia sprzęty, zorientuję się czy ma czas jak ci odpowiada taka miejscówka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 3:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 10:33 am
Posty: 75
Lokalizacja: Michałowice
Jak ogarnięty i solidny to pewnie, że mi odpowiada...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 6:51 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 10:33 am
Posty: 75
Lokalizacja: Michałowice
Update - mam podobno kogoś solidnego pod samym nosem. Kanalia Michałowice ulica Spacerowa :mrgreen: - jutro z rana oddaję, dam znać po wszystkim czy warto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 6:57 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
..dzieś Ty sie chował.. jak odmulisz sprzęta to zapisuj sie do bandy Pruszkowsko- Ursusowskiej .. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pt mar 23, 2012 7:23 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 10:33 am
Posty: 75
Lokalizacja: Michałowice
Roger that :mrgreen:

To się dobrze składa, bo w tym stronach pusto, a starzy znajomi ciągle jak nie w pieluchach to w pracy itd itp :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: N mar 25, 2012 8:46 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
zrób: gaźnik, zawory i świece a wszystko będzie OK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: N mar 25, 2012 11:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
W zbiorniku możesz mieć syf. Więc od niego zacznij bo cała robota z czyszczeniem gaźnika na marne pójdzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DRZ 400 S, ogarnięcie po zakupie + serwis Wwa
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 5:23 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lip 15, 2010 10:33 am
Posty: 75
Lokalizacja: Michałowice
Ok, dzięki koledzy za info. Dam znać po wszystkim i wrzucę jakieś fotki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL