Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:31 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 11:27 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Szanowni koledzy,

Przeszukując wątki znalazłem trochę informacjo o XR400R ale są one rozrzucone i nie zawsze wyszukiwarka do nich doprowadza.

Z czasem będę starał się wrzucić tu wszelkie zebrane i wartościowe informacje.

Zwracam się także do Was z prośbą o zamieszczanie informacji odnośnie tego motocykla, związanych z utrzymaniem, remontem, up gradem,...

Kilka linków:

Katalog części Honda http://czescihonda.motorista.pl/szukaj/model
Katalog części XRs Only http://www.xrsonly.com/dirt-bike-parts-1/honda-dirt-bike-parts/honda-xr-models/honda-xr400r
Opisy modyfikacji i regulacji http://www.4strokes.com/tech/honda/
Różne info (po włosku)http://www.xr-italia.com/node/181

Serwisówka do pobrania http://dl.dropbox.com/u/18832871/Honda_XR_400R_service_manual.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Pt lut 24, 2012 12:16 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Pierwsze pytanie techniczne:
Jak sprawdzić napinacz łańcucha rozrządu?
W serwisówce jest tylko informacja jak go założyć. Potrzebuję opis jak go sprawdzić, czy sprężyna w napinaczu ma jakieś wartości graniczne, czy po prostu po 11 latach powinienem udać się do pana Hondy i zakupić za krocie ten element.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: N lut 17, 2013 11:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Jako, że pojawiły się pytania odnośnie regulacji gaźnika oryginalnego oraz innych typów postaram się coś tu napisać.
Zacznę od tego czego nie należy robić :lol: - nie należy zostawiać motóra od tak na rok bez zakonserwowania stosownych elementów, efekt poniżej :shock: :oops:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Na szybko można to wszystko zanurzyć w roztworze środka typu "kret", działa ale czy o to nam chodzi, mój gaźnik aktualnie czyści się w myjce ultradźwiękowej. Po tym procesie dostanie nowy zaworek pływakowy i nowe uszczelki. Według mojej oceny, czego do tej pory w opisach na forum nie znalazłem, oprócz zabawy z iglicami itp. ważny jest stan wszelkich uszczelek, bez tego falowanie i inne takie gwarantowane.

Z prac nad moją XR400, po spaleniu modułu podjąłem działania nad wymianą instalacji elektrycznej, z założeniem zmiany przedniej świeczki, w ukryciu czytam wszelkie opisy Waszych dotychczasowych działań najprawdopodobniej w stary klosz wpakuje soczewkę od Scanii. Nie wiem jeszcze jak to się będzie miało do przeglądu, który chciałbym przejść bez zbędnych kłopotów.
[ img ]
[ img ]

I pytanie do Was koledzy, mam taki oto zestaw:
[ img ]
Pompa z klamką od CRF-y i automat stopu z Transalpa, jak to pożenić :?: Czy przerabiał ktoś z Was już taki temat :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 1:13 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Są w sprzedaży czujniki stopu ciśnieniowe, zakładane w miejscu mocowania przewodu do pompy. Nie wiem jaki to koszt, ale zawsze jest jakaś alternatywa, gdyby pstryczek od transalpa jednak nie podszedł ;)

Btw. piękna hodowla glonów :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 5:04 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Kto pyta nie błądzi :D Dzięki lasooch, są dostępne w np. w Larsonie za niecałe 5 dyszek. Muszę tylko zmierzyć grzebykiem jaki mam skok śruby i będzie git.

Hodowla glonów jest najnowszym rozwiązaniem Hondy na sezon 2014. Zagubiłeś się na pustyni, nie wiesz jak wrócić z tajgi, nie martw się, wysokokaloryczne glony już rosną w twoim gaźniku... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 12:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sie 05, 2012 5:39 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Szczecin
witam,
kupiłem moto bez oświetlenia, liczników, itp.
Muszę je teraz uzbroić do rejestracji .
I teraz pytanie czy szukać oryginalne używki czy lepiej od razu zamienniki co lepiej świecą, działają mniej ważą ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: HONDA XR400R_Serwis_naprawa_upgrade
PostNapisane: Wt maja 07, 2013 7:55 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 1:24 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Zakopane
Podobno oryginalna lampa świeci do dupy, ja już kupiłem xr z akcesoryjną lampą chyba UFO i świeci normalnie.
Co do elektryki to przerabiałem temat w zimie, mam taki burdel w kablach że wziąłem elektryka, a wszystko dla zasra..go przeglądu, tylko po to żeby to wszystko spowrotem poodkręcać bo przecież nie pojade w krzaki z kierunkowskazami :)
Kastor a w jakich warunkach przezimowałeś motor że Ci tak zakwitło w gaźniku? Miałeś jakąś wilgoć czy co?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL